• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1385/03/17
  • تاريخ :

توصیه‌ی هموطن برانكو: مراقب مكزیك باشید

ایوانكوویچ: بازی با منتخب فریدریش هافن تمرین كاملی بود


زلاتكو پتریسویچ - مربی سابق چند تیم مكزیكی كه از او به عنوان یكی از دستیاران برانكو نام برده می‌شود! به ایوانكوویچ توصیه كرده است كه مراقب تیم منسجم و یكپارچه‌ی مكزیك باشید:« مكزیك تیم یكدست و متحدی است. بر خلاف پرتغال، مكزیكی‌ها به سه یا چهار ستاره وابسته نیستند.»

اما برانكو ایوانكوویچ پس از پیروزی پنج بر صفر تیم ملی ایران برابر منتخب فرید ریش هافن باور دارد كه اعتماد به نفس بازیكنانش در سطح بالایی قرار دارد.

ایوانكوویچ پس از این دیدار، گفت:« این تمرین كامل با حریفی بود كه بازی جوانمردی هم ارایه می‌كرد.»

آسوشیتدپرس می‌نویسد:« ایران موقعیت‌های گلزنی فراوانی را در دیدار برابر VFB فرید ریش هافن به دست آورد. اگرچه كه ابراهیم میرزاپور، علی كریمی، مهدی مهدوی‌كیا و فریدون زندی به سبب آسیب دیدگی در این بازی حضور نداشتند اما، ایوانكوویچ باور دارد كه می‌تواند از همه‌ی بازیكنانش برای دیدار روز یكشنبه برابر مكزیك استفاده كند.»

كریمی كه برای بایرن مونیخ قهرمان آلمان بازی می‌كند، مارچ گذشته از ناحیه لیگامنت پا آسیب دید. او پیش از دیدار هفته‌ی آینده‌ی تیم، تمرین سبكی را انجام داد. ایوانكوویچ، گفت:« كریمی خوب كار كرد. به ویژه آن كه از اشتیاقش برای بازی تحت تاثیر قرار گرفته‌ام. او قدم‌های بلندی برای بهبود طی كرده است.»

سرمربی تیم ملی فوتبال كشورمان اعلام كرد : مصدومیت علی كریمی وفریدون زندی به طوركامل رفع شده است و این دوبازیكن دوشنبه همپای دیگر بازیكنان تمرین كردند.

برانكوایوانكوویچ فزود: تنها مصدوم اردوی ایران مهدی مهدوی كیاست كه از ناحیه كمر احساس ناراحتی می كند اما امیدواریم به بازی با مكزیك برسد.

ایوانكوویچ گفت : برای بهبودی چنین جراحاتی زمان كوتاهی لازم است ولی مهدوی كیایك بازیكن جنگنده است وبرای اولین بازی ما آماده خواهدشد .

ابراهیم میرزاپوردروازه بان تیمی ملی ایران نیز مجبور شد جلسه تمرین یكشنبه را كه چند ساعت بعد از رسیدن تیم ملی از تهران برگزارشد ، رهاكند ولی ایوانكوویچ می گوید میرزاپور به سبب مسافرت طولانی خسته شده بود . مربی تیم ملی ایران افزود همه بازیكنان برای بازی روزیازده ژوئن آماده خواهند بود .

وی تصریح كرد: تا پیش از بازی با مكزیك روزانه یك نوبت تمرین خواهیم كرد و تمرین روز پیش از مسابقه ما در شهر نورنبرگ برگزار خواهد شد.

تیم ایران، یكشنبه‌ی آینده‌ دیداری حیاتی با تیم ملی مكزیك دارد، دیداری كه می‌تواند برای عبور این تیم از مرحله‌ی گروهی بسیار حساس باشد. ایرانی‌ها معتقدند كه دیدار برابر مكزیك، سخت‌تر از دیدار برابر پرتغال خواهد بود.

ایوانكوویچ با قدردانی از ایرانیان و مسئولان آلمانی به خاطراستقبال گرمشان از تیم ملی گفت: این استقبال انگیزه بازیكنان را بالا برد و ما لازم می دانیم از طرفهای آلمانی به لحاظ ایجاد شرایط مناسب تشكر كنیم .

دومین تمرین ملی پوشان كشورمان صبح دوشنبه به مدت یك ساعت درشهرفریدریش هافن برگزارشد.

برانكو ایوانكوویچ همچنین در گفت و گو با برخی از رسانه های آلمانی گفته است در صورتی كه به مرحله دوم رقابتهای جام جهانی صعود كنیم احمدی نژاد به آلمان خواهد آمد.

UserName