• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1385/03/08
  • تاريخ :

برنامه پخش مستقیم 64 بازی جام جهانی از سیما


بالاخره پس از كشمكش های فراوان و پی‌گیری رسانه های كشور مذاكرات خرید امتیاز پخش تصاویر جام جهانی 2006 آلمان به نتیجه رسید و سازمان صداوسیما امكان پخش زنده این مسابقه ها را به‌دست آورد.

برنامه خرید این بازی ها به مدیریت شبكه سه سیما با طرف اصلی سرانجام پس از مدت زیادی به نتیجه رسید و در فاصله 11 روز به افتتاحیه، این بازی ها خریداری شد.

علت این تامل مسوولان سیما تعدیل قیمت بالای امتیاز پخش زنده بازیها بود که طبعا با نزدیک تر شدن به زمان آغاز جام از قیمت کاذب آن کاسته میشود.

شبكه‌ی سه سیما 90 درصد مسابقات فوتبال جام‌جهانی را پخش خواهد کرد و 10 درصد مسابقات كه اغلب پخش همزمان دارند از شبكه‌های دیگر سیما پخش می‌شود.

اما سه بازی تیم ملی ایران كه قرار بود از شبكه جام جم پخش شود، به دلیل منع پخش ماهواره و عدم امكان سرویس رسانی اختصاصی به ایرانیان سراسر جهان در ابهام قرار داشته و بعید به نظر می رسد این بازی ها به صورت زنده از شبكه های سه گانه جام جم پخش شود.

به همین دلیل بیشترین بازی های جام جهانی به دلیل توانایی سرویس كدینگ از شبكه سه سیما پخش خواهد شد و تنها بازی های همزمان درجه دوم به شبكه های دو یا یك اختصاص خواهد یافت.

در این صورت هموطنان ایرانی ساكن در حاشیه جنوبی خلیج فارس، كشورهای افغانستان، هند، پاكستان، تاجیكستان، تركمنستان، تركیه، آْذربایجان، ارمنستان، سوریه و عراق امكان تماشای مسابقه های زنده را از شبكه سه تلویزیون ایران ندارند.

در دوره گذشته جام جهانی، عدم توجه به قرارداد پخش زمینی بازی ها موجب شد تا صداوسیما با تهدید فروشنده تصاویر در خاورمیانه پخش ماهواره ای بازی ها را از شبكه سه قطع كند !

شورای سیاستگذاری ورزش صداوسیما به ریاست پورمحمدی به آخرین تصمیم‌ها برای پخش بازی‌های جام‌جهانی و جلب مخاطبان میلیونی به رسانه‌ی ملی رسیده‌اند كه شبكه‌های مختلف سیمای جمهوری اسلامی ایران علاوه بر پخش كامل و مستقیم بازی‌ها، در ساعات پایانی شب خلاصه‌ی بازی‌ها را به همراه بحث كارشناسی بر روی آنتن خواهند برد.

قرار است شبكه یك سیما با برنامه‌ای تحلیلی به تهیه كنندگی شفیع و شبكه تهران برنامه ای با عنوان با جام جهانی به تهیه كنندگی صبوحانیان هر شب رقابت های جام جهانی را مورد بررسی قرار می‌دهند.

گفتنی است با سفر عادل فردوسی پور به آلمان به عنوان گزارشگر اختصاصی شبكه سه، این شبكه از وجود مزدك میرزایی، پیمان یوسفی، جواد خیابانی، رضا علیفر و مجتبی صادقیان به عنوان گزارشگران این دوره در تهران سود خواهد برد در كنار اینكه باید در انتظار حضور هوشنگ نصیرزاده، دكتر سیار و مسعود مرادی در بحث های داوری این دوره بود.

پخش شبانه‌ی یاردوازدهم با اجرای جواد خیابانی نیز در شبكه سه سیما آغاز شده و تا پایان جام جهانی هرشب ادامه دارد.

شبکه خبر هم در غیاب سیروس معدندار مدیر گروه ورزش خود که به همراه پورمحمدی مدیر و زمانی مدیر پخش شبکه 3 به عنوان تماشاگر عازم جام جهانی هستند ، برنامه ویژه ای برای پوشش جام جهانی دارد.

شبکه خبر پیمان اسدیان را به این رقابتها اعزام می کند تا در ارتباط های تصویری روزانه آخرین اخبار جام جهانی را از آلمان ارسال کند.

گروه ورزش این شبکه در تهران نیز بطور گسترده و لحظه به لحظه نتایج بازیها و وضعیت تیم ملی ایران را پوشش خواهد داد.

اما برنامه پخش بازیها به این شرح است :

علاوه بر پخش بازیهای مرحله مقدماتی که از 19 خرداد با دیدار افتتاحیه بین آلمان و کاستاریکا آغاز میشود ،

پخش دیدارهای مرحله‌ی یك هشتم نهایی از شنبه، (سوم تیر ماه) از شبكه ی سه سیما با همكاری دیگر شبكه‌های سراسری انجام خواهد شد.

این دیدارها در ساعت‌های 18 و 30 و 22 و 30 دقیقه پخش می‌شوند به طوری كه شنبه، ساعت 18 و 30 دقیقه مسابقه‌ی تیم اول گروه A با تیم دوم گروه B ساعت 22 و 30 دقیقه، دیدار تیم اول گروه C با تیم دوم گروه D پخش می‌شود.

یكشنبه( چهارم تیر ماه)، ساعت 18 و 30 دقیقه بازی تیم اول گروه B با تیم دوم گروه A و ساعت 22 و 30 دقیقه رقابت تیم اول گروه D با تیم دوم گروه C روی آنتن می‌ررود.

دوشنبه ( پنجم تیر ماه)، ساعت 18 و 30 دقیقه‌ دیدارتیم اول گروه E با تیم دوم گروه F و ساعت 22 و 30 دقیقه مسابقه‌ی تیم اول گروه F با تیم دوم گروه E و ساعت 22 و 30 دقیقه رقابت تیم اول گروه H با تیم دوم گروه G پخش می‌شود.

جمعه و شنبه، (نهم و دهم خرداد ماه)، مسابقات مرحله‌ی یك چهارم نهایی در ساعت‌های 18 و 30 دقیقه و 22 و 30 دقیقه روی آنتن می‌رود. به طوری كه جمعه، مصاف برندگان مسابقات سوم تیر ماه، سپس مسابقه برندگان رقابت‌های برگزار شده در پنجم تیر ماه روی آنتن می‌رود.

شنبه (9 تیر ماه ) نیز دیدار برندگان مسابقات چهارم خرداد ماه در ساعت 18 و 30 دقیقه و دیدار برندگان رقابتهای ششم تیر ماه، ساعت 22 و 30 دقیقه پخش می‌شود.

سه‌شنبه و چهارشنبه، (سیزدهم و چهاردهم تیر ماه)،‌مسابقات نیمه نهایی جام‌جهانی فوتبال در ساعت 22 و 30 دقیقه روانه‌ی آنتن می‌شود.

سه‌شنبه(13 خرداد ماه )، بازی برندگان دیدارهای نهم تیر ماه و چهارشنبه مسابقه برندگان رقابت‌های دهم تیر ماه پخش می‌شود.

شنبه، هفدهم تیر ماه، مسابقه‌ی رده‌بندی بین بازندگان رقابت‌های مرحله‌ی نیمه نهایی روی آنتن می‌رود و ساعت 21 و 30 دقیقه یكشنبه، هجدهم تیر ماه، دیدار پایانی بین برندگان مسابقات مرحله‌ی نیمه نهایی پخش می‌شود.

UserName