• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1385/03/07
  • تاريخ :

شانس قهرمانی تیم‌ها در جام جهانی 2006؟

برزیل85 درصد؛ ایران 5 درصد
تجربه‌ی كم بین‌المللی بزرگترین ضعف ایران


32 تیم راه یافته به جام‌جهانی چند درصد شانس قهرمانی در مسابقات جام جهانی 2006 آلمان را دارند؟

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا), پس از برگزاری مسابقه‌ی فینال در نهم جولای 2006 در برلین، تنها یک تیم می‌ماند، که البته او هم قهرمان جهان است. 32 تیم در آلمان بر سر مهم‌ترین عنوان پیروزی درعرصه‌ی فوتبال جهان مبارزه می‌کنند، که البته در این میان هواداران، مغلوب شدگان و حواشی نیز نقش مهمی خواهند داشت.

پیش از برگزاری مسابقات جام‌جهانی، شبکه‌SPORT1 از وضعیت موجود تیم‌ها اطلاعاتی را منتشر كرده و شانس قهرمانی تیم‌های حاضر در جام‌جهانی را به شرح زیر اعلام كرده است:

برزیل-85 درصد

این تیم که 5 بار قهرمان جام‌جهانی شده است، از ستارگان فوتبال همانند کاکا، رونالدینیو و دیگران مملو است. برای فوتبالیست‌های آن سرزمین هیچ پایانی وجود ندارد. تنها زمانی که آنها «تیم» نباشند، یا تیم دیگری روز رویایی خود را پشت سر ‌بگذارد، می‌توان آنها را متوقف كرد. اعتماد به نفس، ایمان و عقیده‌ی آنها، به آنها قدرت و جسارت می‌دهد.

آرژانتین- 75 درصد

پریرا مربی تیم برزیل، رقیب همیشگی آرژانتین، این تیم را به عنوان تنها رقیب حقیقی تیم خود می بیند. ساده لوحانه است كه گمان بریم وارثان مارادونا از قدرت تهاجمی کمی برخوردارند. چرا كه ستارگان جوانی همچون مسی و یا افراد با تکنیکی مانند ریکلمه، خلاف این را ثابت خواهند کرد.

ایتالیا-70 درصد

توتی برای مسابقات جام‌جهانی آماده است، به این ترتیب ساكنان سرزمین چکمه‌ای هم می توانند نفس راحتی بکشند. به این دلیل «لاجوردی پوشان» اولین مدعی جدی نمایندگان آمریکای جنوبی هستند. لیپی سرمربی این تیم تلفیقی از بازیكنان تكنیكی وقدرتی را گرد هم جمع آورده است. تنها نکته‌ی مبهم این است، که رسوایی لیگ ایتالیا چه تاثیری بر روی آنها خواهد گذاشت؟

انگلستان-65 درصد

آیا موفق خواهد شد؟ حضور یکی از عناصر اصلی این تیم، یعنی وین رونی برای مسابقات جام جهانی هنوز در پرده‌ی ابهام است. اوون، دیگر بازیکن تهاجمی این تیم هنوز آمادگی کامل به دست نیاورده است. چنانچه هر دوی آنها بتوانند در مسابقه حضور یابند، شانس قهرمانی آنها بی گمان افزایش می‌یابد. بکام، لمپارد، جرارد، بازیکنان اصلی و کلیدی این تیم هستند؛ اما، بدون حضور مهاجمان، کار بر آنها هم دشوار خواهد شد.

کرواسی-65 درصد

سفری در خواب؟ تیم زلاتكو کرانیکار می‌تواند آن تیمی باشد که باعث شگفتی همگان شود. اگر کروات‌ها در دور مقدماتی ریتم و هماهنگی خود را پیدا کنند، در دورهای بعدی همه چیز ممکن خواهد بود. بازی آغازین آنها برابر برزیل در روز 13 ژوئن حساسیتی بیش از یک بازی ابتدایی دارد.

آلمان-60 درصد

فرانسه-55 درصد

هلند-50 درصد

اسپانیا - 40 درصد

پرتغال- 35 درصد

چک -30 درصد

صربستان و مونته نگرو- 25 درصد

کره ی جنوبی-20 درصد

سوئد-20 درصد

مکزیک -20 درصد

سوییس- 15 درصد

تونس- 15 درصد

اوکراین- 15 درصد

آمریكا-15 درصد

لهستان -10 درصد

اکوادور-10 درصد

پاراگوئه-10 درصد

غنا-10 درصد

ژاپن-10 درصد

آنگولا- 5 درصد

ساحل عاج- 5 درصد

استرالیا- 5 درصد

ایران- 5 درصد

علی دایی با تجربه و علی کریمی بازیکن باشگاه بایرن رکن تیم را تشکیل می دهند. اما، این که بدین ترتیب همه چیز رو به راه است، صحت ندارد. تجربیات بین المللی نه چندان خوب آنها، بزرگترین عیب ایرانیان است. به علاوه مجتبی جباری، یکی از بازیکنانی که امید بسیاری به آینده‌ی اوست، به علت آسیب دیدگی زانو از بازی در جام جهانی محروم شد.

عربستان صعودی-5 درصد

کاستاریکا- 5 درصد

ترینیداد و توباگو-1 درصد

توگو- 1 درصد

UserName