• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1385/03/06
  • تاريخ :

رئیس مجلس شورای اسلامی : نماینده 70 میلیون ایرانی مسلمان باشید


رییس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) به همراه علی‌آبادی و سعیدلو معاونان رییس جمهور، صفارهرندی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از نمایندگان مجلس در كمپ تیم ملی فوتبال حضور یافت. وی در بدو ورود به كمپ گفت: همه‌ی ما از صعود تیم‌مان به جام جهانی احساس افتخار می‌كنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ا یسنا )، حداد عادل در جمع خبرنگاران اظهار كرد: به اردوی تیم ملی آمدم تا صعود این تیم را به جام جهانی تبریك بگویم و از بازیكنان این تیم، فدراسیون فوتبال، و مدیریت سازمان تربیت بدنی برای كسب این موفقیت قدردانی كنم.

وی در ادامه تاكید كرد: بی تردید ملت ایران ، صدا و سیما و رسانه‌ها یار دوازدهم تیم ملی هستند.

حداد عادل در پایان اظهار كرد: اكنون وظیفه‌ی ما این است كه با وحدت ملی از تیم كشورمان حمایت كنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی‌ پس از استقرار در جایگاه مخصوص لحظات كوتاهی با برانكو ایوانكوویچ به زبان انگلیسی صحبت كرد.

دكتر حداد عادل به سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: صعود به جام جهانی پیروزی بزرگی برای ما است، و من در انتظار بازی‌های بهتر از تیم ملی ایران هستم. سپس او برای تیم ملی در جام جهانی آرزوی موفقیت كرد.

سپس رییس مجلس شورای اسلامی‌ در تمرینات ملی پوشان حضور یافت و با تك تك بازیكنان به صورت كلی سخن گفت.

به گز ارش ایسنا،‌ دكتر حداد عادل در جمع بازیكنان تیم ملی فوتبال كشورمان نیز گفت: بسیار خوشحالم كه امروز در آستانه سفر به جام جهانی فرصتی برای من و عده‌ای از نمایندگان فراهم شده كه در جمع شما حاضر شویم. البته همه نمایندگان مایل بودند كه در این جمع حضور داشته باشند. اما به نمایندگی حامل سلام همه آنان هستیم، ما این موفقیت را به شما تبریك می‌گوییم و همین پیروزی باعث غرور همه ما است. آرزوی ما این است كه موفقیت‌های شما در جام جهانی نیز تكمیل شود.

وی فوتبال را سلامت همه ورزش‌ها دانست و افزود: افزایش تعداد بازیكن و تعداد تماشاگر و تجمع 22 بازیكن و حضور یكصدهزار تماشاگر، این ورزش را از ورزش‌های دیگر جدا كرده است.

حداد عادل گفت: از زمانی كه در دبیرستان بودم تا به حال، به مدت 45 سال فوتبال بازی می‌كنم. نمی‌گویم بازی‌ام خوب است, اما هر جمعه درسالن فوتبال بازی می‌كنیم، هر چند كه شاید در سن 62 سالگی صلاح نباشد.

رییس مجلس شورای اسلامی‌افزود: من بازی‌های تیم ملی را می‌بینم و از آن لذت می‌برم، آنچه كه ملت از شما انتظار دارند این است كه شما به عنوان تیم ملی متعلق به ملت ایران هستید، بازی‌های خوبی را در جام جهانی به نمایش بگذارید. مسلما آن رفتار كه شما در جام جهانی نشان خواهید داد به حساب ملت می‌نویسند. ما ملتی مسلمان هستیم، و باید هویت مسلمانی خود را در آن جا نشان دهیم و شما قطعا هویت خود را حفظ خواهید كرد. مسلمان هر جا هست، باید هویتش را حفظ كند.

حداد عادل ادامه داد: ما انتظار داریم كه شما در جام جهانی خوب بازی كنید و ملت هم از شما پشتیبانی می‌كند. وظیفه همه مسوولان از جمله رییس جمهور كه بارها تیم ملی را حمایت كرده، معاون رییس جمهور كه در این جا حضور دارد، نمایندگان مردم و ملت این است كه با وحدت ملی از تیم ملی پشتیبانی كنند.

وی برای تیم ملی آرزوی موفقیت كرد و گفت: به عنوان یك هدیه، مجلس شورای اسلامی‌ این افتخار را دارد كه به تمام بازیكنان و اعضای كادر فنی یك حج عمره به همراه همسرانشان هدیه كند و هر موقع مایل بودید پس از سفر به آلمان به این سفر معنوی رفته و برای ما دعا كنید.

رییس مجلس شورای اسلامی‌در ادامه تاكید كرد: تیم ملی تنها نباید برای فوتبال ایران بازی كند، بلكه باید از فوتبال آسیا نیز دفاع كند. پیروزی تیم ملی، پیروزی قاره آسیا است و تمام بازی‌های شما در جام جهانی به حساب این قاره گذاشته می‌شود. امیدوارم كه در جام جهانی موفق باشید.

سپس علی دایی ؛ كاپیتان تیم ملی نیز به نمایندگی از سایر بازیكنان با تشكر از حضور رییس مجلس شورای اسلامی‌، نمایندگان مجلس در تمرینات امروز تیم ملی تاكید كرد: امیدواریم در جام جهانی به عنوان نمایندگان كشورمان نتایج خوبی به دست آوریم و در مقابل ملت ایران رو سفید باشیم.

رییس مجلس شورای اسلامی‌تاكید كرد: انتظار ما این است كه بازیكنان تیم ملی در مسابقات جام جهانی شخصیت و رفتار و اخلاق و رفتار ایرانی را به نمایش بگذارند. برخورد شما با داوران و بازیكنان باید متفاوت از ورزشكاران سایر كشورها باشد.

چرا كه ورزشكاران ایرانی و مسلمان همواره متفاوت از بقیه بوده اند. نگران این تفاوت نباشید، بلكه نگران بی هویت بودن باشید.

حداد عادل در ادامه تصریح كرد: زمانی كه شما با آلمان بازی می‌كردید، پیروز نشدید اما خوب بازی كردید و ملت نیز به همین علت راضی بودند. امیدوارم در جام جهانی نیز خوب بازی كنید، و دل ملت ایران را شاد كنید.

وی افزود: رییس جمهور، معاونانش، رییس سازمان تربیت بدنی، رییس فدارسیون فوتبال، نمایندگان مجلس، و تمام ملت ایران با وحدت ملی از ملی پوشان حمایت می‌كنند.

حداد خواستار در پایان سخنان خود در جمع ملی‌پوشان تعامل بهتر بین فدراسیون فوتبال و سازمان تربیت بدنی شد، و تصریح كرد: بی تردید این وحدت، شرط مهمی ‌برای موفقیت فوتبال كشورمان است.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه در میان خبرنگاران رسانه‌های گروهی نیز‌گفت: مجلس از تیم ملی انتظار اخلاق و تلاش برای پیروزی دارد.

به گزارش ایسنا،‌ دكتر حداد عادل در حاشیه دیدار با فوتبالیست‌هادر جمع خبرنگاران اظهار كرد: مجلس وظیفه دارد بودجه‌ی لازم را به سازمان تربیت بدنی اختصاص دهد و انتظار مجلس از ملی پوشان اخلاق و تلاش برای پیروزی است.

رییس مجلس شورای اسلامی‌درباره‌ی تیم ملی گفت: تیم ما بازی خوبی به نمایش می‌گذارد و كارهای خوبی انجام می‌دهد ومطمئنم كه بازیكنان ما در جام جهانی از اعتبار 70 ساله فوتبال ایران دفاع خواهند كرد.

حداد عادل از پیش‌بینی نتایج دیدارهای ایران در جام جهانی خودداری كرد و گفت: تیم ایران در جام جهانی نتایج خوبی كسب می‌كند و هیچ گاه یاد ندارم كه تیم نتایجی را كسب كند كه مردم از آن دلگیر شوند.

خبرنگار دیگری در مورد شعار تیم ملی درجام جهانی پرسید، كه وی پاسخ داد: شعار باید از دل مردم بیرون بیاید كه آن شعار بهترین است. مردم ما در اوایل انقلاب به صورتی واحد و با شعاری متحد انقلاب شكوهمند اسلامی‌را به وجود آورند.

پس از گفت و گوی رییس مجلس شورای اسلامی‌با خبرنگاران، دكتر دادكان درباره‌ی مشكلات این فدراسیون برای دریافت بقیه‌ی قرارداد این فدراسیون با شركت ایرانول به رییس مجلس گفت: شش ماه است كه در بلاتكلیفی به سر می‌بریم و در آستانه رقابت‌های جام جهانی از این شركت 400 هزار دلار طلب داریم، می‌خواهیم كه آنها تكلیف ما روشن كنند، در این مساله سیاسی كاری شده است.

حداد عادل رو به ندیمی ‌یكی از نمایندگان مجلس گفت: سریع این مساله را حل كنید، هر كس كه دكتر دادكان را اذیت كند سرو كارش با مجلس است.

دادكان همچنین در مورد این مشكل با سعید لو معاون رییس جمهور نیز گفت وگو كرد، كه وی نیز برای حل این مشكل قول مساعد داد.

همچنین محمد رضا پهلوان دبیر كل فدراسیون فوتبال و علی خادم در گفت وگو با سعید لو از مشكلاتی كه در سر راه اخذ ویزا برای برخی از تماشاگران ایران به وجود آمده است، گلایه كردند.

UserName