• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1385/03/01
  • تاريخ :

آرش برهانی:در جام جهانی به طور ثابت بازی می كنم

تیم ملی جزو پدیده های این جام خواهد شد

آرش برهانی بازیكن جوان و تكنیكی پاس بعد از درخشش در مسابقات لیگ برتر موفق شد نظر كادر فنی تیم ملی را به گونه ای نسبت به خود جلب كند كه جزو مسافران نهایی قرار بگیرد. آرش قطعا جام جهانی را بهترین مكان برای درخشش و مطرح شدن می داند و از كوچك ترین فرصت هم استفاده خواهد كرد. آرش از النصر امارات پیشنهادی بسیار جدی دارد ولی همه چیز را به پایان مسابقات جام جهانی واگذار كرده است.

- درخصوص اردوی تیم ملی در كشور سوئیس صحبت كن؟

اردوی سوئیس در سطح بسیار بالایی برگزار شد و تمرینات بسیار منظم و خوبی در دستور كار تیم ملی قرار گرفت. از نظر امكانات اردویی همه چیز برای ملی پوشان در نظر گرفته شده بود و واقعا اردوی سوئیس را می توان یكی از بهترین اردوهای چند مدت اخیر تیم ملی عنوان كرد. بازیكنان با آرامش و تمركز بسیار بالایی تمرین كردند و به آمادگی صددرصد رسیدند.

- دیدارهای دوستانه تیم ملی در سوئیس را چطور ارزیابی می كنی؟

ما در سوئیس سه دیدار تداركاتی مقابل تیم های باشگاهی دسته سه و چهار این كشور برگزار كردیم و فكر می كنم با توجه به شرایطی كه تیم ملی داشت این بازی ها بسیار مفید و خوب بود.

- مگر تیم ملی چه شرایطی داشت كه با تیم های دسته سومی این كشور بازی كردید؟

به هر حال ما در تهران و سوئیس مراحل بدنسازی را پشت سر می گذاشتیم و تمرینات بسیار سنگین برگزار می شد. ما باید از شرایط سنگین بدنی خارج می شدیم و در جریان مسابقه قرار می گرفتیم. برای همین باید با تیم های نه چندان مطرح و قدرتمند بازی می كردیم. این دیدارهای دوستانه برای هماهنگی بیشتر نفرات با یكدیگر واقعا عالی بود.

- فكر نمی كنی تیم ملی باید در این مدت دیدارهای دوستانه بزرگتری انجام می داد؟

به هر حال این تصمیمی است كه كادر فنی تیم ملی اتخاذ می كند و به من مربوط نمی شود. مهم این است كه تیم ملی در مسابقات جام جهانی بدرخشد و خوب بازی كند. هر چند باید دیدار تداركاتی قدرتمند در دستور كار مربیان تیم ملی قرار بگیرد ولی آنها بهتر از هر كسی می دانند كه تیم ملی چطور باید آماده شود. در واقع تصمیم گیرنده كادر فنی است.

- نظرت راجع به آخرین لیست برانكو برای اعزام به جهانی چیست؟

فكر می كنم كه برانكو این بار واقعا لیست خوبی را اعلام كرد، تمامی بازیكنانی كه انتخاب شدند تا به جام جهانی اعزام شوند از بهترین و آماده ترین نفرات ایران هستند و فكر می كنم كه حق آنها حضور در مسابقات جام جهانی بود. البته یك سری از بازیكنان نیز در لیست انتظار باقی ماندند كه به نظر من آنها بازیكنان شایسته ای هستند ولی نظر برانكو اینگونه بود كه آنها كنار بمانند.

- خیلی ها می گویند منیعی، رجب زاده و چند بازیكن دیگر لیست انتظار، باید در لیست 23 نفره قرار می گرفتند، نظر تو در این باره چیست؟

به هر حال این برانكو است كه تشخیص می دهد چه بازیكنانی را باید با خود به جام جهانی ببرد و با چه بازیكنانی راحت است. تمام نفراتی كه در اردوی سوئیس حضور داشتند آماده ترین بازیكنان لیگ برتر بودند ولی همیشه در فوتبال این اتفاقات رخ می دهد و یك سری از بازیكنانی كه گفته می شود شایسته هستند از تیم ملی جا می مانند. منیعی و چند بازیكن دیگر واقعا شایسته بودند و این كه خط خوردن دلیل بر عدم آمادگی آنها نیست و تنها انتخاب سرمربی است. به هر حال باید چند نفر خط می خوردند و این بار قرعه به اسم آنها افتاد.

- شرایط آمادگی خودت چطور است؟

من خودم در اردوی سوئیس تمرینات بسیار خوبی را پشت سر گذاشتم و در حال حاضر از نظر بدنی و روحی روانی در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارم. از هر نظر آماده شروع مسابقات جام جهانی هستم تا ثابت كنم كه هنوز در اوج قرار دارم و می توانم برای تیم مثمرثمر باشم. هم این كه توانستم جزو نفرات اعزامی باشم، خود یك افتخار بزرگ است.

- چقدر شانس بازی در جام جهانی برای خودت قائل هستی؟

تمام سعی و تلاش من بازی در جام جهانی، آن هم در تركیب ثابت ایران است و برای رسیدن به این موضوع هر كاری از دستم بر آید انجام خواهم داد. البته این موضوع بستگی به نظر برانكو دارد ولی فكر می كنم جام جهانی بتوانم در هر سه دیدار تیم ملی به میدان بروم چون واقعا آماده هستم.

- تیم ملی در جام جهانی چه نتایجی كسب خواهد كرد؟

برخلاف تمام اظهار نظرهایی كه می شود، فكر می كنم كه ایران در جام جهانی موفق خواهد بود و جزو پدیده های این جام خواهد شد. تیم ملی می تواند در سایه همبستگی و اتحاد نفراتش در جام جهانی موفق باشد. فوتبال ایران هیچ چیز كمتر از سایر تیم های گروهش ندارد.

- برنامه ات برای فصل آینده چیست؟

چندین پیشنهاد رسمی دارم كه در بین تمام آنها پیشنهاد النصر امارات بسیار جدی است و به طور رسمی با باشگاه پاس و خودم مكاتباتی را انجام داده اند ولی هنوز هیچ قراردادی با آنها منعقد نكرده ام و همه چیز را به آینده واگذار كرده ام.

- یعنی قبل از جام جهانی با النصر قرارداد امضا خواهی كرد؟

قرار بود بعد از این كه از اردوی سوئیس برگردم در جلسه مسئولان النصر شركت كنم ولی این امر میسر نشد و فكر می كنم به بعد از مسابقات جام جهانی واگذار شود.

- قصد نداری در اروپا بازی كنی؟

فعلا فقط به تیم ملی و موفقیت در جام جهانی فكر می كنم چون تیم ملی در حال حاضر از همه چیز مهمتر است. در ضمن هنوز وضعیت فصل آینده ام به طور قطعی مشخص نشده است ولی امیدوارم كه بعد از بازی در جام جهانی مورد توجه تیم های اروپایی قرار بگیرم.

- و تكلیف النصر چه خواهد شد؟

النصر هم یك پیشنهاد جدی است و به احتمال فراوان برای فصل آینده در این تیم بازی خواهم كرد ولی هنوز هیچ چیز به طور قطعی مشخص نشده است.

UserName