• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1385/02/31
  • تاريخ :

" مزد‌‏آبادی " ، آدمخوار یك پروژه ملی است


كارگردان سریال تلویزیونی "آدمخوار" گفت: با تحقیقاتی كه برای ساخت مجموعه تلویزیونی "آدمخوار" انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم كه در پشت قضیه شكل‌‏گیری شركت‌‏‌‏های هرمی، علاوه بر منافع شخصی، نكات ظریف سیاسی قرار دارد كه جامعه را دچار تنش می‌‏كند.

"جواد مزدآبادی" در آیین كلید خوردن سریال تلویزیونی "آدمخوار" گفت: تبعات اقتصادی و اجتماعی فعالیت شركت‌‏های هرمی كه با نام‌‏های مختلف در كشور فعالیت می‌‏كنند، سبب شكل‌‏گیری طرح تهیه و تولید این مجموعه تلویزیونی به سفارس ستاد امر به معروف نیروی مقاومت بسیج شد.

وی افزود: پس از طی تحقیقات میدانی، من و "شهرام عبدلی"، یكی از بازیگران مجموعه شروع به نگارش فیلم نامه آن كردیم كه نتیجه این تلاش هفت ماهه، یك مجموعه 13 قسمتی 40 دقیقه ای است.

مزد آبادی تصریح كرد: این مجموعه تلویزیونی علاوه بر نشان دادن وضعیت این منكر و باتلاق طراحی شده كه امكان خروج از آن وجود ندارد، سعی در ترسیم راهكارهای توقف فعالیت در این مجموعه‌‏ها كرده است.

وی خاطر نشان كرد: سودجستن از مشاوران حقوقی، اقتصادی و مذهبی مانند دفتر آیت الله مكارم شیرازی كه همكاری مطلوبی با تیم اجرایی این سریال داشتند از دیگر موارد حائز اهمیت در این موضوع است.

كارگردان سریال تلویزیونی "آدمخوار" تصریح كرد: در "آدمخوار"، تجارت الكترونیك شركت‌‏ها رد نمی‌‏شود، بلكه كلاهبرداری شركت هایی كه اجناس بنجل و بلااستفاده را به چند برابر قیمت ارائه دهند، نمایش داده می‌‏شود.

وی خاطر نشان كرد: صدماتی كه شركت‌‏های هرمی بر پیكره كشور وارد می‌‏سازند، علاوه بر فعالیت‌‏های اقتصادی بخش جوان و خوش فكری را كه باید انرژی خود را در بازسازی كشور مصرف كنند را نیز هدف قرار داده است.

مزدآبادی افزود: دیدی كه برای تهیه و تولید "آدمخوار" وجود دارد، نگاهی به یك پروژه ملی است كه تمامی مراجع از آن حمایت كنند. ما نیز همگام با دولت و نیروهای انتظامی برای تولید آن همت گماشتیم.

وی با بیان این كه در این سریال به نام هیچ شركت خاصی اشاره نمی‌‏شود، خاطر نشان كرد: با تحقیقات صورت گرفته بیش از 60 شركت داخلی و خارجی در زمره فعالان این مبحث هستند كه پس از مطرح شدن طرح تولید "آدمخوار" بسیاری از سر مجموعه های آنها، روش تهدید و ارعاب تیم تولیدی را در پیش گرفتند. البته در كنار آنها باید به حمایت شایان توجه بسیاری از كارشناسان اقتصادی و مجموعه های دولتی برای رفع این منكر بزرگ نیز اشاره كرد.

كارگردان "آدمخوار" در پایان گفت: علی رغم بسیاری از ناملایمات و موانعی كه برای تهیه و تولید این مجموعه تلویزیونی وجود دارد، عزم راسخ ما به سرانجام رساندن آن است.

لازم به ذكر است، سردار و پدر شهید امر به معروف و نهی از منكر، "محبی" نیز جز مدعوین افتتاحیه این سریال بودند كه از نزدیك تصویر‏برداری یكی از مكان های "آدمخوار" را كه دو كاراكتر اصلی مجموعه، "رامبد شكرآبی" و "شهرام عبدلی" در آن حضور داشتند را مشاهده كردند.

جواد مزدآبادی، كارگردان سریال تلویزیونی "آدمخوار" نیز خبر از پخش این سریال در شهریور ماه داد و گفت: پس از 3 ماه تصویر برداری در تهران و یك هفته در دبی آن را ماه پایانی تابستان توسط یكی از شبكه های سیما پخش خواهیم كرد.

عوامل سریال تلویزیونی "آدمخوار" بدین شرح هستند:

بازیگران: "شهرام عبدلی"، "رامبد شكرابی"، "حبیب دهقان نسب"، "سید جواد هاشمی"، "‌‏مینا جعفر زاده"، "ساغر عزیزی"،‌‏ "زهره فكور صبور"، "آرام جعفری"

مدیر تولید: "سید حسین یعقوبی"

مدیر فیلمبرداری: "هاشم عطار"

صدا: "مجتبی برهانی زاده"

تهیه كننده: "محمد رضا شفیعی" و شركت فرهنگی هنری وصف صبا.

UserName