• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 4121
 • شنبه 1390/5/8
 • تاريخ :

اسم شما چه رنگی است؟

از روانشناسی رنگ ها چه میدانید؟


به گفته روانشناسان (البته شما زیاد جدی نگیرید) همه ما به نحوی تحت تاثیر رنگ‏ها هستیم و به عبارت دیگر «خود» واقعی‏مان را با این رنگ‏ها نشان می‏دهیم. برای اسم هر فرد رنگ مخصوصی وجود دارد که می‏تواند بر زندگی او تاثیر بگذارد؛ جالب است نه؟! این‏که شما بدانید برای اسمتان رنگ مخصوصی وجود دارد و می‏توانید راز شخصیتی خود را از لابه‏لای آن دریابید(!)، باید بسیار جالب و هیجان‏انگیز باشد. پس به موارد زیر به ترتیب ذکر شده کاملا توجه کنید:


رنگ‏های هماهنگ با ارقام و حروف عبارتند از:

قرمز: 1ش ج س الف

نارنجی:2ت ث ک ب

زرد: 3ی ل ص ض

سبز: 4و م د ژ

آبی: 5چ ن ط ظ

نیلی: 6ح خ ف

بنفش: 7ع پ غ

صورتی: 8ز ق ه

طلایی: 9ر ذ گ

برای این‏که با چگونگی موضوع آشنا شوید، یک مثال می‏آوریم: بدین شکل که اسم و فامیل خود را روی برگه کاغذی می‏نویسید و بر اساس حروف و اعداد ذکر شده، برای هر کدام به رنگ مربوطه دست پیدا می‏کنید.

مثال : لیلا جلالی

ل3ی3 ل3 الف1 ج1 ل3 الف1 ل3 ی3

سپس اعداد را با هم جمع می‏کنیم:

3+3+3+1+1+3+1+3+3=21

باز هم دو عدد را با هم جمع می‏کنیم:

3=1+2 عدد 3 مربوط به رنگ زرد است.

حال می‏توانید مشخصات خود را بخوانید.

 

صورتی

دارای قدرت جسمی بالایی هستید. به خاطر اراده بالایی که دارید می‏توانید رؤیاهایتان را به راحتی به واقعیت تبدیل کنید. با مسئولیت‏ها به راحتی کنار می‏آیید و می‏توانید دیگران را در حل مشکلاتشان راهنمایی کنید. از نظر عاطفی فردی قوی و عمیق هستید. صمیمیت بیش از اندازه با دیگران سخت است.

 

قرمز

بسیار جاه‏طلب بوده و گاهی برای رسیدن به اهداف خود ممکن است از دیگران هم مایه بگذارید. قرمز رنگ حیات و جسارت است. همیشه تلاش دارید که آشکارا به فعالیت بپردازید و مورد توجه قرار بگیرید. بسیار خون‏گرم هستید و به سادگی تحریک می‏شوید. ممکن است در اوج شادی نیز ناگهان و با کوچکترین بهانه‏ای اخم‏هایتان در هم رفته و به لاک خود فرو بروید. باید سعی کنید که از انرژی فوق العاده‏تان در جهت مثبت استفاده کنید.

 

زرد

بسیار تیزهوش هستید. شخصیتی بسیار خوش‏بین و فعال دارید. هرگز در ابراز آن‏چه می‏خواهید بر زبان بیاورید، کم نمی‏آورید. به خاطر زنده‏دلی، ابتکار و مستعد بودنتان در برقراری ارتباطی خوب با دیگران، همیشه دوروبرتان پر از دوستان مختلف خواهد بود. با وجودی که روحیه بسیار شادی دارید، هرگز احساس رضایت نخواهید کرد مگر این‏که شادی‏هایتان را با دیگران تقسیم کنید. تنها ایرادی که ممکن است داشته باشید، قدرت تخیل و تجسم بیش از اندازه‏تان است که گاهی شمارا در خود غرق می‏کند! اگر نتوانید انرژی و توانتان را در مسیر درستی هدایت کنید، در آخرخواهید دید بیشتر کارهایی که با هدفی مشخص شروع کرده‏اید، ناتمام مانده‏اند.

 

طلایی

در هر چیزی فقط حد بالای آن می‏تواند رضایت خاطر شمارا برآورده کند. از طرف دیگر رفتار و کلامتان چنان جذابیتی دارد که به ندرت ممکن است کسی با شما آشنا شود، ولی شیفته‏تان نشود. دانش و آگاهی شما نسبت به زندگی غیرقابل توصیف است. به هر چیزی با خوش‏بینی زیاد نگاه می‏کنید. می‏توانید معلم خوبی باشید و تمام تجربیاتتان را به دیگران نیز انتقال دهید. شرایط منفی را می‏توانید به بهترین موقعیت‏ها تبدیل کنید.

 

نیلی

زندگی شما بیشتر به زندگی عارفان شباهت دارد. با عشق و علاقه‏ای که به پاکی و زیبایی‏های دنیا دارید، می‏توانید توان و شادی فوق العاده‏ای به افراد افسرده ببخشید.علاوه بر روحیه و شخصیت نوع‏دوست و انسان‏پروری که دارید، ازیک حس ششم بسیار قوی برخوردارید که از این طریق نیز می‏توانید به راحتی از مشکلات مردم باخبر شوید.

 

سبز

برای شما خیلی مهم است که برنامه روزانه داشته باشید. نظم و انضباط برایتان اهمیت زیادی دارد. به ندرت ممکن است زندگی‏تان آشفته و بی‏هدف باشد. دیگران اغلب برای گرفتن راهنمایی‏های جدی نزد شما می‏آیند. برای حل مشکلات دیگران به شدت حرص می‏خورید. تکامل شخصیتی برایتان بسیار حائز اهمیت است و برای وسعت بخشیدن به دانش خود هرگز از آموختن دست برنمی‏دارید. ترجیح می‏دهید به جای از شاخه‏ای به شاخه دیگر پریدن، روی هدف ثابتی به فعالیت بپردازید.

 

بنفش

عاشق کندوکاو و جست‏وجو در عمق هر پدیده هستید و شاید هم به همین دلیل عشق به علوم ماوراء الطبیعه در شما به حد کافی رشد کرده است. این باعث شده به رشته‏هایی چون فلسفه روی آورید. هیچ اتفاقی را به راحتی قبول نمی‏کنید، مگر آن‏که خودتان آن را شخصا تجربه کرده باشید .برای حل مشکلات نیز راه‏حل را در درون خود می‏جویید. عاشق تنهایی هستید و هماهنگ شدن با دیگران کمی برایتان مشکل است.

 

آبی

به احتمال قوی دیگران شما را شخصی بدون تعارف و غیر تشریفاتی می‏دانند و شاید هم به همین دلیل برایشان جالب توجه هستید. آزادی برایتان ارزش زیادی دارد و هرگز نمی‏توانید در محیطی کار کنید که به شما تحکم شود و یا زیر نظر قرار دارید. اگر این همه دنبال تنوع هستید، به این دلیل است که اعتقاد زیادی به حقیقت دارید و برای همین زندگی با تمام مشکلات و سختی‏هایش برای شما ارزشی فوق‏العاده دارد.

 

نارنجی

شوخ‏طبعی و بذله‏گویی به خصوصی را که به ارث برده‏اید، باعث شده محبوب دیگران باشید. دیگران از بودن با شما لذت برده و انرژی مثبت می‏گیرند. سعی می‏کنید همیشه لیوان را از نیمه پر آن ببینید و با بذله‏گویی خاص خود محیط را برای انجام کاری مثبت فراهم سازید. آماده کمک به دیگران هستید. رنگین‏کمان زندگی‏تان را دوست دارید تا زندگی را برای دیگران نیز زیباتر نمایید.


باشگاه کاربران تبیان ـ برگرفته از انجمن تخصصی روانشناسی

حقوق مادران و همسران از نگاه امام سجاد (ع)

حقوق مادران و همسران از نگاه امام سجاد...

حقوق مادران و همسران از نگاه امام سجاد (ع)
باورهایی غلط درباره دیابت

باورهایی غلط درباره دیابت

باورهایی غلط درباره دیابت
خانواده‌‌محوری، استراتژی دوران غیبت

خانواده‌‌محوری، استراتژی دوران غیبت

خانواده‌‌محوری، استراتژی دوران غیبت
نكات دینی باهوش شدن فرزند

نكات دینی باهوش شدن فرزند

نكات دینی باهوش شدن فرزند
UserName