• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1385/02/19
  • تاريخ :

مهرزاد معدنچی: مطمئنم از تیم ملی خط می‌خورم

فدراسیون و باشگاه باید به ما كمك كنند


سه بازی و هفت گل زده برای هر بازیكنی می‌تواند آمار بسیار خوبی باشد اما برای مهرزاد معدنچی چه؟ او كه در ابتدای فصل صحبت‌های زیادی پیرامون خوب بازی نكردنش مطرح بود و به نوعی عامل اصلی تمام شكست‌ها معرفی می‌شد، حالا به كلیدی‌ترین بازیكن پرسپولیس تبدیل شده است.

معدنچی مقابل نوژن یك بار دیگر از راه دور دروازه حریف را باز كرد و گل دومش هم از روی نقطه پنالتی روی حركت خودش به دست آمد.

او در پست اصلی و تخصصی‌اش به بازی گرفته می‌شود و در همین منطقه از زمین هم عملكرد بسیار خوبی داشته است، به همین دلیل آری هان از رفتن او و كاظمیان همراه با تیم ملی به سوئیس مخالفت كرد.

معدنچی در گفت‌وگو با گروه فوتبال خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)، در مورد وضعیتش و نرفتن با تیم صحبت كرد.

از بازی شروع كنیم.

به نظرم بازی خوبی نبود، من امروز فیلم بازی را دیدم و واقعاً دلم برای خودم و تیمم سوخت كه در چنین زمینی باید بازی نیمه نهایی را برگزار كنیم.

 چطور؟

برای این كه نشستن روی آن زمین سخت بود چه برسد بازی كردن، واقعاً حیف بود كه به فینال نرسیم؛ ضمن اینكه لطف خدا شامل حال ما شد.

 قبل از بازی و دیدن زمین چه احساسی داشتی؟

وقتی زمین بازی را دیدم فقط گفتم یا خدا، ما را كمك كن. باور كنید اصلاً نمی‌شد به توپ اطمینان كرد، من هر چه فكرش را می‌كنم كه چطوری در آن زمین بازی كردیم به نتیجه‌ای نمی‌رسم.

 اما معدنچی متحول شده و حالا هفت گل در سه بازی می‌زند آن هم با شوت‌های از راه دور.

همه این‌ها لطف خدا است. من مغرور نمی‌شوم اما سه، چهار سال پیش هم در لیگ از این گل‌ها می ز‌دم اما چون در فجرسپاسی بودم زیاد به چشم نمی‌آمد.

 فقط همین؟

من هر زمان كه پشت دو مهاجم قرار می‌گیرم یا به دروازه نزدیك می‌شوم از ضربات راه دور استفاده می‌كنم. توپ دیروزی را هم خدا به سمت دروازه هدایت كرد و خوشحالم كه پاسخ اعتماد آری هان را دادم.

 و حركات بعد از گل؟

صحبت‌های خاصی بود میان من و خدای خودم. شكر كردم كه برای تیم و برای پرسپولیس به این بزرگی مثمر ثمر بودم و دیگر هواداران نسبت به من ناامید نیستند. امیدوارم در فینال هم مزد زحمات خودمان را بگیریم.

 اینطور تصور می‌شد كه پنالتی اول را تو می‌زنی اما…

من از ناحیه كتف خیلی احساس درد می‌كردم و همه فكر و مغزم به سمت این درد رفته بود و در آن لحظه احساس خوبی نداشتم.

 الان در چه شرایطی هستی؟

درد كمی احساس می‌كنم اما مشكل خاصی نیست.

 پنالتی دقیقه 90 پرسپولیس به نظر تو درست بود؟ چون به نظر می‌رسید توپ را با دست زدی و …

من توپ را ندیدم و بلند شدم كه سر بزنم، اما از پشت سر بازیكن حریف روی من خطا كرد و فكر می‌كنم پنالتی درست بود.

حالا با سپاهان در فینال بازی دارید.

ما از این تیم در دو بازی رفت و برگشت لیگ شكست خوردیم اما این بار قول می‌دهم كه با پیروزی مقابل سپاهان، قهرمان جام حذفی خواهیم شد چون هواداران ما به این جام احتیاج دارند.

اما گفته می‌شد بازی در شهر مشهد برگزار می شود؟

بهتر. همان طور كه در بازی با ابومسلم، امام رضا (ع) به ما كمك كرد این دفعه هم به ما كمك می‌كند؛ ضمن اینكه زمین ورزشگاه ثامن مشهد هم شرایط خوبی دارد.

به نظرت بازی فینال هم به ضربات پنالتی كشیده می شود؟

فكر نمی‌كنم. چون سپاهان فوتبال زمینی مثل ما بازی می‌كند. همین بازی با نوژن اگر در استادیوم آزادی بود با 5 گل به پیروزی می‌رسیدیم. امیدوارم بازیكنان عزمشان را جزم كنند و به قول معروف پشت هم در بیایند تا قهرمان شویم.

 ولی برای هواداران پرسپولیس بازی كردن مقابل سپاهان شاید سخت‌تر از صباباتری باشد؟

این موضوع به همان دو شكست ما بر می‌گردد، اما این بازی شرایطش فرق می‌كند و از همه مهم‌تر تیم ما نسبت به آن موقع وضعیت بهتری را به دست آورده است.

تیم ملی بدون تو، كاظمیان و ملی‌پوشان صباباتری به سوئیس رفت. چرا آری هان با رفتن شما مخالفت كرد؟

نمی‌دانم، به هر حال باشگاه خواست و ما هم تابع تصمیمات آنها هستیم. فقط امیدوارم من و جواد خط نخوریم.

مگر هماهنگ نكردید؟

چرا، اما شنیدم كه گفته‌اند ما را خط می‌زنند و مطمئنم این اتفاق می‌افتد، فقط به این دلیل كه به اردوی سوئیس نرفتیم.

 ولی ملی‌پوشان صباباتری هم نرفتند؟

شرایط آنها با ما فرق می‌كند، از طرفی هم در لیگ قهرمانان آسیا بازی دارند، ضمن اینكه جایگاه آنها با من و جواد كه برای ماندن در تیم ملی باید تلاش كنیم بسیار متفاوت خواهد بود.

 با باشگاه صحبت نكردید؟

چرا، آنها گفته‌اند كه هیچ اتفاقی نمی‌افتد و قول دادند كه اگر فینال روز جمعه باشد برای من و جواد بلیت بگیرند تا به سوئیس برویم، در غیر این صورت نه باشگاه متضرر می‌شود و نه فدراسیون؛ تنها كسانی كه ضرر می‌كنند ما هستیم.

 الان چه احساسی داری؟

دعا می‌كنم كه این اتفاق نیفتد چون شرایط بسیار خوبی دارم، مطمئنم اگر به جام جهانی بروم می‌توانم كمك زیادی به تیم ملی بكنم، ضمن اینكه حضور در جام جهانی آرزوی هر فوتبالیستی است.

 و صحبت آخر؟

از هواداران می‌خواهم در بازی فینال ما را تنها نگذارند چون بازی حساسی را در پیش داریم و امیدوارم باشگاه و فدراسیون فوتبال مورد وضعیت من و جواد در تیم ملی به ما كمك كنند.

UserName