• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1277
 • يکشنبه 1385/2/17
 • تاريخ :

امیدواری وین رونی به حضور در جام جهانی


در آستانه رقابت های جام جهانی، مصدومیت ستاره های بزرگ مهم ترین اتفاق مهم به حساب می آید و بیشترین نگرانی را برای مربیان تیم های ملی به وجود می آورد.

مایکل اوون اولین بازیکنی بود که با یک مصدویت شدید میادین را ترک کرد اما او برای حضور در جام جهانی آمادگی لازم را پیدا کرده است.

پس از اوون، توتی و پس از او ژاوی دچار سرنوشت مشابهی شدند و رائول هم مصدومیت سختی را پشت سر گذاشت. لیونل مسی دیگر ستاره ای بود که غیبتش کارشناسان را نگران می کرد اما همه آنها تقریباً شرایط خوبی پیدا کرده اند و حداقل به حضور در جام جهانی امیدوارند.

این امید برای وین رونی چندان پررنگ نیست در شرایطی که زمان زیادی برای بازگشت در اختیار ندارد و حداقل به خوبی می داند که در ابتدای رقابت ها غایب خواهد بود.

ستاره خط حمله منچستریونایتد قصد ندارد از اندیشه جام جهانی بیرون بیاید. رونی 20 ساله در دیدار هفته سی و هفتم لیگ برتر شیاطین سرخ برابر چلسی دچار مصدومیت از ناحیه استخوان پا شد و پزشكان اعلام كرده‌اند كه 6 هفته استراحت حداقل زمان ممكن برای بازگشت اوست. گرچه رونی قطعا دیدارهای گروهی تیم ملی انگلیس را از دست خواهد داد اما به احتمال فراوان به دیدارهای بعدی می رسد.

ستاره بداخلاق اولدترافورد در این خصوص گفت: تنها باید مثبت اندیش بود و به آمادگی در جام جهانی امیدوار بود. یونایتد به من لطف دارد و به من هر شانسی را برای عرض اندام می‌دهد. تیم پزشكی و فیزیوتراپیست‌ها مرتب در حال معاینه و تمرین با من هستند تا مرا به مراحل آمادگی برسانند.

رونی با تكلی كه پائولو فریه‌را مدافع چلسی به پای راست وی وارد آورد، دچار مصدومیت شدیدی شد و دیگر نتوانست تیمش را همراهی كند در حالی که شیاطین سرخ شكست سخت سه بر صفر را در استانفوردبریج پذیرا شدند.

رونی در ادامه افزود: هر روز تمرین می‌كنم و معاینه می‌شوم بلكه بتوانم هر چه زودتر به آمادگی برسم. واقعاً وضعیت وحشتناكی پیش آمده است.

در این میان هیأت پزشكی تیم ملی انگلیس اطمینان دارد كه وین رونی برای جام جهانی آماده خواهد بود.

اسون گوران اریكسون، سرمربی تیم ملی جزیره قصد ندارد در مورد مسأله رونی تسلیم شود، و حتی می‌خواهد این ستاره را در دیدار 15 می برابر پرتغال شركت دهد.

لیف سوارد، رئیس هیأت پزشكی تیم ملی انگلیس نیز معتقد است كه رونی برای دیدارهای گروهی تیم نیز آماده خواهد بود!

ایوان كارمیناتی، مربی بدنساز تیم ملی نیز نظر مساعدی راجع به وین دارد.

وی در این خصوص اذعان داشت:" اسون قصد دارد رونی را در دیدارهای پیش از جام نیز شركت دهد و آنجا خواهد بود كه رونی دویدن در كنار هم‌تیمی‌ها را آغاز می‌كند و وقت آن فرا می‌رسد كه همراه با جزیره‌نشینان به آلمان سفر كند. رونی در دیدارهای مقدماتی حضور خواهد داشت. اطمینان دارم."

البته رونی تا ماه ژوئن فرصت دارد تا آمادگی كامل را كسب نماید، در غیر این صورت اریكسون مجبور خواهد بود 24 ساعت قبل از دیدار مقدماتی 10 ژوئن برابر پاراگوئه، بازیكن دیگری را جانشین وین كند.

فیفا نیز در صورتی اجازه تعویض بازیکن را خواهد داد كه تیم ملی هر كشور با مصدومیت شدید یكی از مهره‌ها مواجه شده باشد.

اگر جانشینی برای رونی انتخاب شود، او دیگر هیچ سهمی در جام جهانی نخواهد داشت.

یكی از سخنگویان فیفا در گفت‌وگویی با بی‌بی‌سی اظهار داشت: جام جهانی نیز مثل بقیه تورنمنت‌های قانونمند فیفاست. طبق گزارشات پزشكی، اسامی كه در لیست تیم ملی هر كشور قرار گرفته‌اند، می‌توانند حداكثر تا 24 ساعت پیش از برگزاری اولین دیدار تیم خط بخورند.

هم اكنون اسون گوران اریكسون، سرمربی سوئدی تیم ملی جزیره روی سیستمی كار می‌كند كه در آن تیم بدون وین رونی به میادین می‌رود.

به نقل از روزنامه «سان»، اسكن‌هایی كه از پای راست وین به عمل آمده نشان‌دهنده مصدومیتی عمیق‌تر هستند، اما با این حال اریكسون به هیچ وجه حاضر نیست اسم مهره‌اش را از لیست عازم به آلمان خط بزند.

یكی از پزشكان در خصوص مصدومیت وین رونی این چنین گفت:" قضیه آنچنان هم كه شما فكر می‌كنید ساده نیست. مصدومیت رونی جدی‌تر از این حرف‌هاست."

بدشانسی در آنجا بیشتر می‌شود كه مایكل اوون هم مصدوم است و احتمال حضور او در جام جهانی در كنار زوج خط حمله یعنی وین رونی در هاله‌ای از ابهام فرو رفته است. البته مایكل با تمرینات منظم وضعیت بهتری پیدا كرده و حتی در دیدارهای لیگ نیز حاضر می‌شود.

دكتر گریپ در خصوص پسر باد این چنین اذعان داشت:" البته كه مصدومیت دو تن از ستاره‌های تیم ملی انگلیس به ضرر فوتبال این كشور خواهد بود. شرایط در مورد مایكل چندان وخیم نیست و در مورد او خوشبین‌تر هستیم.

UserName