• تعداد بازديد :
  • پنج شنبه 1390/03/19
  • تاريخ :

4 روش خانگي براي درمان اضطراب


مخلوط يک قاشق چاي خوري عسل همراه با يک نوک انگشت جوزا داخل يک فنجان آب پرتقال، شما را سرحال مي آورد. چاي رزماري نيز تاثير آرامش بخشي روي اعصاب دارد.


پرتقال

احساس اضطراب در زندگي اجتناب ناپذير است و زماني اتفاق مي افتد که يک اتفاق يا يک محل جديد، شما را دچار چالش مي ‌کند.

 

اگر اين اضطراب طولاني شود، مي ‌تواند مشکل و ناراحتي‌ هاي جدي ايجاد کند و ممکن است مشکلات بهداشتي جدي‌ تري را به وجود آورد. در اين مقاله چند راه کار خانگي و مفيد براي کاهش اضطراب ارائه شده است.

 

به گزارش پايگاه اينترنتي ارنج اتوريتي، بروز اضطراب در فرد باعث مي‌ شود که ضربان قلب تندتر شود، فشار خون افزايش پيدا کند و بسياري از علائم ديگر که ناشي از تنش‌ هاي روزانه هستند.

 

کارشناسان علوم بهداشت رواني در اين مقاله تاکيد کردند که با 4 روش زير حتي اگر اضطراب شما به طور کامل درمان نشود اما علائم آن تا حد زيادي کاهش پيدا مي‌ کند.

 

راه‌ کار اول اين است که پرتقال را به عنوان بخشي از رژيم ضداضطراب خود در نظر داشته باشيد. بر اساس دو مطالعه‌ اي که در مطب دندانپزشکي صورت گرفتند معلوم شد که پخش کردن بوي روغن خاص پرتقال در هوا مي ‌تواند اعصاب بيماران مضطرب را آرام کند.

براي بهره‌ مندي از تاثير آرامش بخش رزماري، از چاي آن استفاده کنيد. به اين ترتيب که يک تا دو قاشق چاي خوري رزماري خشک شده را داخل يک فنجان آب جوش بريزيد، 10 دقيقه آن را کنار بگذاريد تا خيس بخورد، سپس آن را بنوشيد

براي بهره‌ مند شدن از اين تاثيرکافي است پوست پرتقال را بکنيد و آن را مقابل بيني خود بگيريد و عطر آن را استشمام کنيد. اين اقدام موجب مي‌ شود که فشار خون تان کاهش پيدا کند. به اين ترتيب دفعه ي بعد اگر مضطرب شديد آرام يک جا بنشينيد، خود را آرام کرده و يک پرتقال بزرگ را پوست بکنيد.

 

شگرد دوم اين است که هر وقت علائم اضطراب را در خود حس کرديد مثلا دچار افزايش سرعت ضربان قلب شديد يک قاشق چاي خوري عسل را به همراه يک نوک انگشت جوزا داخل يک فنجان آب پرتقال ريخته و پس از هم زدن آن را بنوشيد تا اين معجون شما را سرحال بياورد.

چاي رزماري

شگرد سوم گياه رزماري است. رزماري در سده‌ هاي ميانه به عنوان گياهي براي دور کردن ارواح شيطاني استفاده مي ‌شد. امروزه متخصصان دريافتند که اين گياه تاثير آرامش بخشي روي اعصاب دارد.

در اين مقاله توصيه شده است که براي بهره‌ مندي از تاثير آرامش بخش رزماري، از چاي آن استفاده کنيد.

به اين ترتيب که يک تا دو قاشق چاي خوري رزماري خشک شده را داخل يک فنجان آب جوش بريزيد، 10 دقيقه آن را کنار بگذاريد تا خيس بخورد، سپس آن را بنوشيد.  

بو کردن رزماري هم مي ‌تواند به شما آرامش بدهد و مي ‌توانيد از عطر اين گياه براي کاهش اضطراب استفاده کنيد.

 

 

روش چهارم اين است که يک سوم فنجان جوش شيرين و يک چهارم فنجان زنجبيل تازه ي رنده شده را داخل وان آبگرم بريزيد و مدت 15 دقيقه داخل وان دراز بکشيد، اين کار تنش و اضطراب شما را کاهش مي‌ دهد.

علاوه بر اين ها تنفس عميق، يوگا و مديتيشن نيز مي ‌توانند به شما آرامش بدهند.

 

بخش تغذيه تبيان

 


منبع: ايسنا

 

مطالب مرتبط:

بهترين غذاهاي شادي آور

پنج ماده غذايي براي بهبود احساسات

غذاهاي موثر در احساس بدحالي

غذاهايي که باعث استرس مي شوند

غذاهاي ضد استرس را مي شناسيد؟

کدام غذاها استرس را کم مي کنند؟

مواد غذايي كاهش دهنده استرس

مواد غذايي استرس زا

غذاهاي ضد افسردگي

غذاهاي آماده باعث افسردگي مي شوند

غذاهاي مفيد در حالات روحي مختلف

کمبود چه موادي موجب افسردگي مي گردد؟

رژيم غذايي مفيد براي افسردگي

غذاهاي موثر در ايجاد مشکلات عصبي و روحي

غذاهاي مفيد در درمان مشکلات عصبي و روحي

براي آرامش اعصاب چه بايد خورد ؟

اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
UserName