• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1384/11/24
  • تاريخ :

هشتمین باخت سلطان با پرسپولیس


پرسپولیس باز هم باخت، مساله ای که دیگر برای همه حتی هوادارانش هم عادی شده و کسی از آن تعجب نمی کند. در واقع از تیمی که هفته گذشته را به تمرینات تفریحی همچون آقا وسط، سپک تاکرا و هندبال اختصاص داده و سرمربی اش یعنی علی پروین هم زحمت حضور در نصف جهان را به خود نمی دهد، نمی توان انتظاری غیر از این داشت. این روزها پرسپولیس به بنزین روحیه برای حریفانش تبدیل شده و هر تیمی با هزاران مشکل و بحران به قرمزها برسد، با یک پیروزی روحیه بخش تمام مشکلاتش را فراموش می کند. تازه به تمام موارد پرسپولیس اضافه کنید حرکت مبتدیانه هافبک با تجربه ای چون ابراهیم اسدی را که در دقیقه 18 و در حالی که بازی صفر- صفر است مثل کسی که قسم خورده اخراج شود، به داور اعتراض و آنقدر سماجت می کند تا کارت قرمز بگیرد، بعد هم که فرشید کریمی با جشنواره ای از اشتباهات فاحش

کاری می کند که ذوبی ها برای رسیدن به دروازه پرسپولیس هیچ نیازی به تاکتیک و برنامه های از پیش تمرین شده نداشته باشند. شاگردان کربکندی دیروز هر چه به دروازه قرمزها شوت زدند از دستان کریمی خارج شده و جلوی پای مهاجمان آنها افتاد. البته پرسپولیسی ها به نوعی شانس آوردند که در نیمه دوم هم ذوبی ها کمی بی اشتها شده بودند و هم داسیلوا دقت لازم را نداشت وگرنه احتمال 6 تایی شدن قرمزپوشان هم چندان دور از ذهن نبود. سرانجام در آخرین حضور کادر فنی فعلی پرسپولیس بر مسند کار و در پیش چشم تئودور یونگ، دستیار آری هان یک شکست سنگین دیگر در کارنامه این تیم به ثبت رسید تا در یکی از معدود موارد تاریخی، تعداد باخت های پرسپولیس در جدول رده بندی بیش از تعداد بردها یا تساوی هایش باشد. آیا هان می تواند این کشتی بحران زده را به ساحل نجات و آرامش رهنمون شود؟

در حاشیه بازى پرسپولیس

یك دقیقه سكوت در فولادشهر

قبل از شروع بازى ذوب آهن - پرسپولیس بازیكنان دو تیم به دلیل درگذشت مجید سبزى، پدر رضا عزیزى و درگذشت مصطفى احمدى (شوهر خواهر) رسول كربكندى كه روز شنبه فوت كرده بود یك دقیقه سكوت كردند.

بازى با چند دقیقه تأخیر

دیدار دیروز پرسپولیس - ذوب آهن با چند دقیقه تأخیر شروع شد. دیروز هواداران ذوب آهن پشت نیمكت ذخیره هاى پرسپولیس نشسته بودند كه این مسأله باعث اعتراض مسؤولان پرسپولیس شد البته پس از دخالت یگان ویژه اصفهان و انتقال تماشاگران به قسمت دیگرى از ورزشگاه بازى دو تیم با چند دقیقه تأخیر شروع شد.

تیم ها؛ با بازوبند مشكى

بازیكنان دو تیم پرسپولیس و ذوب آهن با بازوبند مشكى وارد زمین شدند. پرسپولیسى ها به دلیل فوت مجید سبزى و ذوبى ها هم به دلیل درگذشت پدر رضا عزیزى و مصطفى احمدى (شوهر خواهر كربكندى) با بازوبندهاى مشكى در این مسابقه حاضر شدند.

آشتى كنان در فولادشهر

دكتر حسن كامران نماینده مردم اصفهان در مجلس و بهروز منتقمى (مدیر كل تربیت بدنى اصفهان) كه شایعه درگیرى آنها بر سر مسائل مالى و ورزشى این استان شنیده مى شد دیروز با هم وارد ورزشگاه فولادشهر شدند. كامران و منتقمى دیروز 90 دقیقه در كنار هم فوتبال تماشا كردند و با هم ورزشگاه را ترك كردند. شایعه درگیرى این دو چهره اصفهانى دیروز تكذیب شد.

انصاریان و اسدى درگیر شدند

سر و صداهاى زیادى از رختكن پرسپولیسى ها مى آمد اما كاملاً مشخص بود كه انصاریان و اسدى مشغول جر و بحث كردن هستند. احتمالاً انصاریان به اسدى گیر داده بود كه چرا با یك حركت غیر حرفه اى كارت قرمز گرفت و از زمین اخراج شد. البته اسدى هم كه تحمل شنیدن این حرف ها را ندارد...

از دقیقه 75پرسپولیسى ها هو شدند

دیگر طاقت هواداران پرسپولیس هم تمام شده! آنها هر هفته از كار و زندگى شان مى زنند تا براى تشویق این تیم به استادیوم بروند اما... دیروز و از دقیقه 75 بازى پرسپولیس - ذوب آهن تماشاگران پرسپولیس شروع به هو كردن بازیكنان كردند. به قول یكى از این هواداران آنها دیگر طاقت این باخت ها را ندارند.

درگیرى كاظمیان با ممبینى

پس از پایان بازى و درست زمانى كه ممبینى در سوت خودش دمید، یك نفر مثل فشفشه خودش را به ممبینى رساند و او را به باد انتقاد گرفت. این حركت كه از جواد كاظمیان بعید به نظر مى رسید با دخالت مسؤولان یگان ویژه اصفهان به پایان رسید. البته قرار است ممبینى این حركت كاظمیان را به كمیته داوران گزارش كند تا كمیته انضباطى در این مورد تصمیم بگیرد.

ابراهیمى و استیلى مصاحبه نكردند

ناصر ابراهیمى و حمید استیلى در پایان بازى مصاحبه نكردند. آنها حتى در كنفرانس مطبوعاتى هم حاضر نشدند و ترجیح دادند تا در رختكن كنار بقیه پرسپولیسى ها باشند. دیروز روز سختى براى سرخ پوشان بود.

خلع‌ سلاح‌ شدن‌ میزبان‌

تعدادى‌ از تماشاگران‌ حاضر در ورزشگاه‌ که‌ اکثر آنها طرفدار تیم‌ ذوب‌آهن‌ بودند قبل‌ از شروع‌ بازى‌ تیمشان‌ مقابل‌ پرسپولیس‌ پشت‌ نیمکت‌ سرخ‌پوشان‌ مستقر شده‌ بودند و با طبل‌ و دهل‌ و بوق‌ و کرنا تیم‌ خود را تشویق‌ مى‌کردند اما در ابتداى‌ مسابقه‌ مباشر نماینده‌ فدراسیون‌ در این‌ بازى‌ به‌ مسئولان‌ ورزشگاه‌ اعلام‌ کرد تماشاگرانى‌ که‌ پشت‌ نیمکت‌ پرسپولیس‌ قرار دارند نباید طبل‌ و از این‌ قبیل‌ وسایل‌ به‌ همراه‌ داشته‌ باشند و در واقع‌ با این‌ کار میزبان‌ خلع‌ سلاح‌ شد که‌ در نوع‌ خود جالب‌ و عجیب‌ بود.

تیم‌ باانگیزه‌

با اینه‌ محمدرضا کربکندى‌ سرمربى‌ ذوب‌آهن‌ به‌ علت‌ از دست‌ دادن‌ شوهرخواهر خود عزادار بود و ساعت‌ 10 صبح‌ دیروز به‌ اصفهان‌ بازگشته‌ بود اما گویا تیمش‌ انگیزه‌ زیادى‌ براى‌ پیروزى‌ بر مهمان‌ خود داشت‌ و توانست‌ سه‌ امتیاز ارزشمند را به‌ دست‌ بیاورد.

جواب‌ جالب‌ دستیار آرى‌ هان‌

در بین‌ دو نیمه‌ دوربین‌ برنامه‌ نود به‌ سراغ‌ تئودور یونگ‌ دستیار آرى‌ هان‌ که‌ در جایگاه‌ ویژه‌ حاضر شده‌ بود تا بازى‌ تیم‌ جدیدش‌ را از نزدیک‌ ببیند رفت‌ که‌ ابتدا او به‌ هیچ‌ عنوان‌ حاضر به‌ مصاحبه‌ نشد اما وقتى‌ که‌ بهزاد کاویانى‌ گفت‌ فقط‌ مى‌خواهد در مورد این‌ بازى‌ از او بپرسد و در مورد على‌ پروین‌ چیزى‌ نمى‌پرسد یونگ‌ حاضر به‌ مصاحبه‌ شد و بعد از سؤ‌ال‌ گزارشگر در مورد بازى‌ با سیاست‌ خاصى‌ گفت: راستی! چقدر هواى‌ اینجا خوب‌ است! یونگ‌ به‌ تقاضاى‌ هیچ‌ گزارشگرى‌ براى‌ مصاحبه‌ پاسخ‌ مثبت‌ نداد و گفت: بروید از آرى‌ هان‌ بپرسید!

غیبت‌ عجیب‌ هیل‌

میروسلاو هیل‌ گلر اسلواکیایى‌ ذوب‌آهن‌ که‌ در بازى‌ مقابل‌ سایپا عملکرد خوبى‌ را از خود به‌ نمایش‌ گذاشته‌ بود در این‌ بازى‌ حتى‌ در لیست‌ هجده‌ نفره‌ ذوب‌آهن‌ نیز قرار نداشت‌ که‌ این‌ موضوع‌ عجیب‌ به‌ نظر مى‌رسید ظاهراً‌ قاسمى‌ در تمرینات‌ عملکرد بهترى‌ داشته‌ است، گلر ذخیره‌ اصفهانى‌ها مقابل‌ پرسپولیس‌ عیسى‌ لاندرومى‌ آفریقایى‌ بود.

UserName