• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1384/11/24
  • تاريخ :

بازگشت استقلال به صدر بادستان طالب لو


تساوی دو مدعی دیگر قهرمانی یعنی سایپا و پاس بهترین فرصت ممکن را برای استقلال فراهم کرد تا به صدر جدول بازگردد و شاگردان قلعه نویی در یک بازی دشوار و با اما و اگر فراوان موفق شدند به این مهم جامه عمل بپوشانند.

در غیاب سیاوش اکبرپور سه اخطاره، قلعه نویی، علیرضا واحدی نیکبخت را به خط حمله منتقل کرده و پس از مدت ها به گیلائوری در ترکیب اصلی تیمش میدان داده بود، ولی این مرد گرجستانی پس از 20 دقیقه خوب، افول کرد و آنقدر بد بازی کرد و پاس گل حریف را داد که ژنرال ترجیح داد به پیمان نادری جوان و باانگیزه میدان دهد و چه تدبیر درستی اتخاذ کرد، چون اگر بگوییم وی به همراه وحید طالب لو که پنالتی دقایق پایانی رسول را گرفت، بیشترین نقش را در این برد داشتند، سخنی به گزاف نگفته ایم.

استقلال در روزی به سپاهان رسید که در غیاب تاوارز، زردپوشان عملاً هیچ تاکتیک مشخصی نداشتند و فقط دل به حرکات انفجاری خطیبی و میدان داری نویدکیا بسته بودند. اولی به جز پنالتی که هدر داد، در انجام وظیفه موفق بود، ولی کاپیتان سپاهان با این نمایش ضعیف برای حضور در تیم ملی کار بسیار دشواری پیش رو دارد.

اگر پنالتی دقیقه 87 سپاهان گل می شد و استقلال نمی توانست به هر سه امتیاز این مسابقه و صدر جدول دست یابد، قلعه نویی حق داشت از مهاجمان فرصت سوز تیمش بنالد، به خصوص عنایتی که با هدر دادن دو موقعیت تک به تک در مصاف با پطروسیان مهر تاییدی بر نظر برانکو مبنی بر عدم دعوتش به تیم ملی زد و از بخت نامراد، این فرصت سوزی ها دقیقاً در پیش چمشان برانکو انجام شد.

حالا استقلال صدرنشین جدول رده بندی لیگ برتر است و تا هشت مسابقه دیگر باید این جایگاه را حفظ کند.

کاری است نسبتاً دشوار، ولی عنان کار دست خودشان است، اگر آبی ها بتوانند این موقعیت را حفظ کنند، بر شایستگی خود مهر تایید زده اند، وگرنه....

در حاشیه بازی استقلال - سپاهان

آقایى بى تفاوت

عباس آقایى هافبك تیم سپاهان كه از دوراهى استقلال و پرسپولیس عبور كرد و به سپاهان رسید دیروز خیلى بى تفاوت از كنار قلعه نویى و سایر استقلالى ها عبور كرد. انگار نه انگار كه او روزها و هفته ها حداقل روى كاغذ روزنامه ها بازیكن استقلال شده بود.

طالب نسب و نادرى رفتند

خیرى نه!

پیش از سوت مرادى و طبق یك سنت و عادت دیرینه بازیكنان پیشین سپاهان براى گرفتن رخصت نزد نیمكت سپاهان رفته و پس از خوش و بش با بازیكنان وارد بازى شدند.

قیافه هاى دیدنى!

دیروز در رختكن استقلال بعضى دل و دماغ درست و حسابى نداشتند. بازیكنانى كه به دستور قلعه نویى جزو ?? نفر نبودند كنج رختكن تو لك رفته بودند. على منصوریان، میثم بائو، فرزاد مجیدى و حسین كاظمى از جمله نفراتى بودند كه قیافه آنها از خجالت به قرمزى مى زد.

ابراهیمى از رختكن به هتل!

مرتضى ابراهیمى مدافع تیم استقلال در ثانیه هاى آخر از لیست 18 نفره حذف شد، او دیروز در رختكن فهمید كه باید بازى را در هتل المپیك یا شاید منزل تماشا كند البته وقت آنقدر كم بود كه بعید مى دانیم ابراهیمى به منزل برسد، در هر حال قیافه او در حین خروج از ورزشگاه دیدنى بود.

سیاوش و پنهانكارى

سیاوش اكبرپور بازیكن محروم استقلال دیروز با تیپ عجیبى در رختكن استقلال رؤیت شد. او یقه اوركت خود را برگردانده و كلاه خود را تا روى ابروها پایین كشیده بود تا شناسایى نشود. همه از دیدن قیافه او تعجب مى كردند.

همصدایى با مداح

دیروز پیش از بازى و بین دو نیمه یك مداح جوان و خوش صدا به نوحه خوانى و مرثیه سرایى پرداخت. هواداران حاضر در ورزشگاه هم با این مداح همنوا و همصدا شدند تا یاد و خاطره عاشورا را گرامى بدارند.

نیمه اول

در حالى كه استقلالى ها در رختكن به دنبال نتیجه بازى پاس و سپس سایپا بودند، رسول خطیبى از مقابل در رختكن آبى ها رد شد. او با اكثر استقلالى ها به سلام و علیك پرداخت.

ترس پنهان را مى شد در چهره استقلالى ها از بابت رسول دید. 16 دقیقه از بازى گذشته بود كه گیلائورى در یك بازگشت پرفروغ توپ را به تیرك افقى سپاهان زد تا سكوها او را تشویق كنند اما این تشویق ها دوامى نداشت و در دقیقه 42 رسول از روى اشتباه همین بازیكن گرجى توانست دوباره نیش خود را وارد بدن آبى ها كند. اگر آمار درست باشد، این بیست و چهارمین گل رسول به سرخابى (استقلال) است.

مجتبى جاى محرم!

بازى دو تیم بیشتر در مركز میدان جریان داشت، جایى كه مجتبى جبارى و محرم نویدكیا به عنوان دو محور اصلى بودند. تمام كارهایى كه نویدكیا در سال82به زیبایى براى سپاهان انجام مى داد، حالا در سال84 جبارى انجام مى دهد؛ پاس هاى تودر، در عمق و از هر نوعى كه بخواهید.

او دیروز به محرم افت كرده نشان داد كه اگر به خود نیاید در دایره بازى وسط زمین جاى او تنگ خواهد شد. گل دوم مجتبى گرچه از پاس زیباى عنایتى شكل گرفت اما باید به مجتبى آفرین گفت. او با كمترین عضله بیشترین فكر و كارایى را دارد. بدون شك برانكو هم دیروز از بازى او لذت برد.

موج سوارى

بعد از چند پاس اشتباه اصغر طالب نسب و شاهین خیرى، سكوها سوار بر موج احساسات شده و على منصور را صدا زدند اما گل مجتبى همه آنها را ساكت كرد و قلعه نویى دوباره شد سرور تمام ... ایران. تعویض احمد محمدپور چپ پا با جعفرپور براى اینكه سپاهان بتواند مانع نفوذ و همكارى هاى امیرآبادى و جبارى شود مؤثر واقع نشد و این استقلال بود كه از چپ و بیشتر راست به تیم سپاهان حمله ور مى شد.

سیاوش‌ اکبرپور را کسى‌ نشناخت!

سیاوش‌ اکبرپور مهاجم‌ استقلال‌ که‌ به‌ دلیل‌ سه‌ اخطاره‌ بودن‌ از همراهى‌ تیمش‌ در بازى‌ دیروز مقابل‌ سپاهان‌ محروم‌ بود با حضور در جایگاه‌ ویژه‌ این‌ مصاف‌ را از نزدیک‌ تماشا کرد. شاید جالب‌ باشد که‌ بدانید کلاهى‌ که‌ اکبرپور بر سرش‌ گذاشته‌ بود باعث‌ شد تا هیچ‌ کس‌ او را نشناسد.

طالب‌نسب‌ از سپاهانى‌ها رخصت‌ گرفت‌

اصغر طالب‌نسب‌ که‌ زمانى‌ در تیم‌ سپاهان‌ عضویت‌ داشت‌ قبل‌ از شروع‌ بازى‌ به‌ سمت‌ نیمکت‌ ذخیره‌هاى‌ این‌ تیم‌ رفت‌ و براى‌ حضور در میدان‌ از آنها رخصت‌ گرفت. البته‌ تصور مى‌شد رسول‌ خطیبى‌ و عباس‌ آقایى‌ نیز چنین‌ کارى‌ را انجام‌ دهند اما در عمل‌ چنین‌ نشد.

انرژى‌ هسته‌اى‌ حق‌ ایران‌ است‌

پارچه‌ بزرگى‌ در جایگاه‌ تماشاگران‌ استقلال‌ نصب‌ شده‌ بود که‌ بر روى‌ آن‌ این‌ جمله‌ خود نمایى‌ مى‌کرد: انرژى‌ هسته‌اى‌ حق‌ مسلم‌ ایران‌ است‌ و هیچ‌ کشورى‌ نمى‌تواند ما را از رسیدن‌ به‌ آن‌ محروم‌ سازد.

در آزادی، سپاهان‌ سرمربى‌ نداشت!

از سوى‌ گوینده‌ ورزشگاه‌ اسامى‌ بازیکنان‌ دو تیم‌ اعلام‌ شد اما نام‌ سرمربى‌ سپاهان‌ اعلام‌ نشد. تاوارز به‌ کشورش‌ برزیل‌ بازگشته‌ است‌ و در غیاب‌ او قنبرى‌ سکان‌ هدایت‌ سپاهان‌ را بر عهده‌ داشت!

زدن‌ طبل‌ براى‌ تماشاگران‌ سپاهان‌ ممنوع‌

حدود 1000 تماشاگر سپاهان‌ از اصفهان‌ به‌ تهران‌ آمده‌ بودند تا تیم‌ خود را مورد حمایت‌ قرار دهند. البته‌ آنها قصد داشتند با زدن‌ طبل‌ به‌ تشویق‌ سپاهان‌ بپردازند اما مسئولین‌ حراست‌ ورزشگاه‌ اجازه‌ چنین‌ کارى‌ را به‌ آنها ندادند.

تماشاگران‌ استقلال، خطیبى‌ را تشویق‌ کردند

رسول‌ خطیبى‌ مهاجم‌ ریزنقش‌ و تکنیکى‌ سپاهان‌ که‌ راه‌ گلزدن‌ به‌ تیم‌هاى‌ بزرگ‌ را به‌ خوبى‌ بلد است‌ دیروز پس‌ از گشودن‌ دروازه‌ استقلال‌ خوشحالى‌ نکرد. همین‌ موضوع‌ باعث‌ شد تا تماشاگران‌ آبى‌ دقایقى‌ به‌ تشویق‌ او بپردازند.

نوحه‌سرایى‌ بین‌ دو نیمه‌

به‌ مناسبت‌ ایام‌ مبارک‌ ماه‌ محرم‌ در بین‌ دو نیمه‌ مداحان‌ اهل‌بیت‌ به‌ نوحه‌سرایى‌ پرداختند که‌ با سینه‌زدن‌ تماشاگران‌ حاضر در ورزشگاه‌ آزادى‌ همراه‌ بود.

برانکو در آزادى‌ بازى‌ را دید

برانکو ایوانکوویچ، فخرالدین‌ بگوویچ‌ و رضا چلنگر دیروز با حضور در ورزشگاه‌ آزادى‌ جدال‌ دو تیم‌ استقلال‌ و سپاهان‌ اصفهان‌ را از نزدیک‌ تماشا کردند.

رجیو سکونشین‌ بود

رجیو بازیکن‌ برزیلى‌ سپاهان‌ دیروز در لیست ‌18 نفره‌ تیمش‌ جایى‌ نداشت. بعد از اینکه‌ تاوارز به‌ برزیل‌ رفته‌ است‌ این‌ بازیکن‌ نیز به‌ یک‌ سکونشین‌ تبدیل‌ شده‌ است.

تشویق‌ منصوریان‌ قطع‌ شد

در دقایقى‌ که‌ استقلال‌ یک‌ بر صفر از سپاهان‌ عقب‌ بود تماشاگران‌ این‌ تیم‌ با تشویق‌ منصوریان‌ خواهان‌ حضور او در زمین‌ بودند اما پس‌ از گل‌ جبارى‌ این‌ حمایت‌ها قطع‌ شد.

درگیرى‌ تماشاگران‌ استقلال‌ و سپاهان‌

در اواسط‌ نیمه‌ دوم‌ تماشاگ-ران‌ استقلال‌ و سپاهان‌ با یکدیگر به‌ کتک‌کارى‌ پرداختند که‌ با حضور به‌ موقع‌ مأموران‌ نیروى‌ انتظامى‌ خاتمه‌ یافت.

صادقى‌ پاى‌ قلعه‌نوعى‌ را بوسید!

امیرحسین‌ صادقى‌ پس‌ از زدن‌ گل‌ اول‌ استقلال‌ به‌ سمت‌ قلعه‌نوعى‌ رفت‌ وپاى‌ سرمربى‌ خود را بوسید!

نارضایتى‌ تماشاگران‌ سپاهان‌ از آرمناک‌

آرمناک‌ پطروسیان‌ مقابل‌ استقلال‌ عملکرد خوبى‌ نداشت، همین‌ موضوع‌ باعث‌ شد تا تماشاگران‌ سپاهان‌ از وى‌ انتقاد شدیدى‌ نمایند.

UserName