• تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1384/11/23
  • تاريخ :

رأی‌گیری برای انتخاب برندگان اسکار آغاز شد


برگه‌های رأی‌گیری هفتاد و هشتمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار از دو روز پیش به نشانی اعضای دارای حق رأی آکادمی علوم و هنرهای سینمایی ارسال شد تا آنان برگزیدگان خود را تا پیش از موعد مقرر مشخص کنند.

به گزارش خبرنگار سینمایی "مهر"، تمامی 5798 عضو صاحب حق رأی آکادمی اسکار باید تا پیش از روز 28 فوریه (نهم اسفند) برگه‌های رأی را به آکادمی بازگردانند تا اسامی برندگان نهایی برای اعلام در مراسم روز پنجم مارس (یکشنبه 14 اسفند) استخراج شود. اعضای آکادمی در 24 رشته مختلف برگزیدگان مورد نظر خود را انتخاب خواهند کرد. روی برگه‌های رأی اسامی نامزدهای 19 رشته ثبت شده و برگه جداگانه‌ای شامل نامزدهای پنج رشته دیگر از جمله بهترین فیلم خارجی‌زبان به نشانی آن دسته از اعضای آکادمی ارسال می‌شود که در جلسات نمایش خاص فیلم‌های نامزدشده حضور می‌یابند.

درام عاشقانه "کوهستان بروکبک" با نامزدی در هشت رشته اصلی امیددار اصلی کسب جوایز برتر در شب اهدای اسکار است و "تصادف"، "شب بخیر و موفق باشید" و "خاطرات یک گیشا" هر کدام در شش رشته نامزد کسب اسکار شده‌اند. هر چهار فیلم در کنار "مونیخ" استیون اسپیلبرگ نامزد کسب اسکار بهترین فیلم هستند.

در میان نامزدهای کارگردانی آنگ لی با "کوهستان بروکبک" خود بخت اصلی کسب اسکار است و ستاره فیلمش هیث لجر رقابت سختی را با فیلیپ سیمور هافمن برای بردن اسکار بازیگری آغاز کرده است. هافمن در "کاپوتی" نقش ترومن کاپوتی، نویسنده نامدار، را ایفا کرده است.

UserName