• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1390/01/03
  • تاريخ :

انتخاب تردميل مناسب

تردميل

 پرسش : براي خريد تردميل چه نکاتي را بايد مد نظر داشته باشيم؟

 

 پاسخ : نکات مهم در انتخاب و خريد تردميل به شرح زير مي باشد:

 

1- استواري و استحکام: براي اينکه تردميل با افزايش سرعت، لنگ نزند و تکان نخورد، بايد به نکات زير توجه کنيد:

 

اول اينکه تردميل مورد نظرتان داراي امکاناتي براي محکم و ثابت شدن در جاي خود باشد يا اينکه به قدري سنگين باشد که بتواند بدون توجه به سرعت شما، از جاي خود حرکت نکند.

 

دوم اينکه تردميل ها براي يک طيف وزني خاص عرضه مي شوند و براي مثال اگر شما بالاي 100 کيلوگرم وزن داريد، بايد تردميلي قويتر و مناسب با وزن خود تهيه کنيد.

 

2- جذب ضربه: تردميل نيز مانند اتومبيل بايد مجهز به سيستم جذب ضربه باشد. اگر سطح متحرک دستگاه تردميل هنگام راه رفتن يا دويدن شما بيش از حد بالا و پايين بپرد يا بيش از حد سخت و بي انعطاف باشد، مفاصل شما بيش از آنکه تقويت شوند، صدمه خواهند ديد. البته اگر شما تردميلي را پسنديد که داراي تمام ويژگيهاي مورد نظرتان بود اما سطح آن کمي بيش از حد سخت و بي انعطاف به نظر مي رسيد، به اين نکته توجه کنيد که اين نقص را مي توانيد با يک جفت کفش ورزشي عالي با کف منعطف جبران کنيد.

 

3- ايمني: توجه به ويژگي هاي ايمني يک ابزار ورزشي اهميت بسياري دارد. تردميل نيز از اين قاعده مستثني نيست. بعضي از انواع تردميل در صورتي که يک ميزان حداقل وزن بر روي نوار چرخان آنها وجود نداشته باشد، حرکت نمي کنند که

تردميل

اين ويژگي به خصوص براي خانواده هايي که داراي فرزندان کم سن هستند مناسب است. زيرا کودکان ميتوانند به سادگي با روشن کردن تردميل به عقب پرتاب شده و آسيب هايي جدي به خود وارد کنند. بعضي از انواع تردميل نيز داراي يک دگمه توقف اضطراري هستند که با دور شدن بيش از حد کاربر از صفحه کنترل و امکان سقوط او ، فعال شده و دستگاه را خاموش ميکند. براي انتخاب تردميل مناسب است كمي وقت بگذاريد. به خصوص الان كه به خاطر استقبال زياد از آن مدل‌هاي مختلفي در بازار وجود دارد. از انواع ايراني آن گرفته تا انواع خارجي تفاوت قيمت بستگي دارد به امكانات و قدرت موتور دستگاه. تردميل‌‌هايي در خانه استفاده مي ‌شود كه به طور معمول يك سري كار ثابت را انجام مي‌دهد. جلو دستگاه يك صفحه وجود دارد كه روي آن علاوه بر نشان دادن سرعت و زمان، مسافت، ضربان قلب و كالري كه سوزانده شده است را نشان مي‌دهد. البته محاسبه كالري تقريبي است و برحسب سرعت و زمان و شيب اندازه‌ گيري مي‌شود. به علاوه روي اكثر دستگاه‌ها يك بيضي به نشانه پيست تارتان دور استاديوم وجود دارد كه موقع استفاده از دستگاه نشان مي ‌دهد تا كجاي استاديوم دويده‌ايد.

 

چيزي كه موقع خريد بايد به آن دقت كرد وزن كسي است كه قرار است از دستگاه استفاده كند. تردميلي كه در باشگاه‌ ها استفاده مي‌شود از امكانات بيشتري برخوردار است. مثلا وزن را نشان مي ‌دهد حتي انواعي از تردميل وجود دارد كه مي‌توان براي مصارف ارتوپدي از آنها استفاده كرد. اسكلت ‌بندي دستگاه هم به نسبت نحوه استفاده فرق مي‌كند. انواع باشگاهي بزرگترند و اسكلت‌ بندي قوي ‌تر و بزرگتري دارند.

 

به اين نکته اساسي دقت لازم را داشته باشيد که هنگام استفاده از تردميل، امکان اينکه سر و صدا براي همسايه پايين را داشته باشد، وجود دارد و ميزان سر و صدا بستگي به نوع تردميل ها دارد. پس هنگام خريد دقت کنيد تردميلي را انتخاب کنيد که سر و صداي کمتري براي همسايه ها ايجاد کند.

 

مطلب مرتبط:

تردميل براي درد زانو


جهت خريد کتاب تردميل و  طرز استفاده از آن از فروشگاه روي اينجا کليک کنيد.

جهت خريد تردميل از فروشگاه مجازي تبيان کليک کنيد.

 

مشاور پاسخگو: کريمي

تنظيم: مرکز مشاوره

UserName