• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1205
 • يکشنبه 1389/11/17
 • تاريخ :

كاربران تبیان تبریك می‌گویند

کاربر برتر انجمن ها

حلول ماه ربیع الاول مبارك باد.

دوستان خوبم حلول ماه زیبای ربیع الاول رو خدمتتون تبریك عرض میكنم و امیدوارم دو ماه عزاداری شما قبول باشه.

من از رسیدن ماه ربیع الاول انقدر خوشحالم كه انگار ایام نوروزه و اصلا بگم از ایام نوروز هم شاد ترم.

از آداب این ماه است:

1- روز تولد پیامبر صل الله علیه و آله با تلاشهای نیكو و اطاعتهای گرانقدر و بزرگ ، بزرگ داشته و با پروردگار خود در مورد این نعمت بزرگ مناجات نماید.

2-‌دعا كردن در اول این ماه با دعاهایی كه روایت شده است از مهم ترین اعمال این ماه می باشد.

3-‌روز هشتم ربیع الاول ، روز وفات امام حسن عسگری علیه السلام می باشد. پس سزاوار است در این روز اندوهگین باشد، بخصوص با در نظر گرفتن این كه صاحب مصیبت حضرت امام عصر(عج ) می باشد؛ پس باید آن امام علیه السلام را با هر زیارتی كه به ذهنش می رسد زیارت نموده و به امام زمان علیه السلام تسلیت بگوید.

4-‌روز نهم ربیع الاول ، چنانكه در روایت گرانقدری آمده است ، روز نابودی دشمن خدا بوده و این روز و خوشحالی در آن فضیلت داشته و روز شادی پیروان آل محمد صل الله علیه و آله می باشد. سزاوار است كه دوستان آل محمد صل الله علیه و آله شادی خود را در این روز، به خاطر نابودی دشمن خدا آشكار كنند.

5-‌روز دهم ربیع الاول ، روز ازدواج پیامبر صل الله علیه و آله با حضرت خدیجه علیه االسلام می باشد و بر شیعیان لازم است كه به خاطر تأثیر این ازدواج مبارك و فرخنده ، در خوبی ها و سعادت ها و انتشار نورهای درخشان و پاك ، آن را بزرگ بدارند.

6-‌روز هفدهم ربیع الاول ، همان طور كه گفته شد روز میلاد حضرت رسول صل الله علیه و آله است . از كارهای مهم این روز، روزه داشتن این روز، به خاطر شكرگزاری و به جا آوردن دو ركعت نماز می باشد كه در هر ركعت آن یك بار سوره حمد، ده بار سوره قدر و ده بار سوره اخلاص می خواند. سپس در مكان نماز خود نشسته و دعایی را كه روایت شده است را می خواند.

7-‌از كارهای مهم در روز میلاد پیامبر صل الله علیه و آله ، رعایت آداب عید و اظهار مراسم شرعی عیدهای بزرگ است ، تا دیگران این روز را به عنوان عید بشناسند.

8-‌از مهمترین اعمال مهم این روز به پایان رساندن روز خود با سلام به حامیان و نگهبانان آن روز و به درگاه آنان جهت شفاعت و اصلاح حال تضرع نمودن ، می باشد.

ارسالی از یاس خاكی


باشگاه كاربران : رسول گرامی اسلام صلوات الله علیه و آله فرمودند:

"من بشرنى بخروج الصفر بشرته بالجنة ؛ کسی که مرا به اتمام ماه صفر بشارت دهد، او را به بهشت بشارت می دهم"، تفسیر روح البیان، ج ‏4، ص 325، دار الفكر، بیروت.

مژده رسیدن ماه ربیع الاول در سایت تبیان

مژده رسیدن ماه ربیع در انجمن های تخصصی 

 

بعضی كاربران تبیان كه حلول این ماه زیبا را تبریك گفتند:setare62 , anima49 , shokoh85mm 

بهاران خجسته باد (پرونده)

بهاران خجسته باد (پرونده)

وحدت کلمه پیروزی (پرونده)، عکس های انقلابی،تصاویری از تیتر روزنامه ها، تصاویر ویژه دهه فجر، تصاویر فرار شاه از ایران، گزارش تصویری ورود امام به ایران...
موج اول ظهور

موج اول ظهور

امروز روزی است که نسیم روحانی الهی وزیدن گرفته و برای قیام اصلاحی بهترین روز است ، اگر مجال را از دست بدهید و قیام برای خدا نکنید و مراسم دینی را عودت ندهید ، فرد است که مشتی هرزه گرد شهوتران برشما چیره شوند و تمام آیین و شرف شما را دستخوش اغراض باطله خود
UserName