• تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1389/11/12
  • تاريخ :

همايش «عزادار نمونه» در مشهد برگزار شد

همايش «عزادار نمونه» مشهد 

همايش عزادار نمونه ويژه مسئولان هيئت‌هاي مذهبي منطقه شش شهرداري مشهد در فرهنگسراي غدير اين شهر برگزار شد.

 اين همايش با قرائت آياتي چند از  کلام الله مجيد با صداي قاري برجسته کشور، آقاي عباس سلحشور و پخش سرود جمهوري اسلامي آغاز شد.

در ابتدا شهردار منطقه 6 آقاي مهندس محبي ضمن خوشامد گويي به عزاداران حسيني فرازهايي از نهضت عاشورا را يادآور شد و از هيئات مذهبي خواست تا نسبت به شعائر ديني حساسيت بيشتري نشان دهند.

سپس حجة الاسلام اسدي، معاونت فرهنگي و علمي اداره کل تبليغات اسلامي خراسان رضوي در مورد آسيب شناسي هيئات مذهبي و ارائه الگوي مناسب تشکل ديني بحث و گفتگو کردند. همچنين در ادامه ايشان پاسخگوي پرسش هاي مسئولين هيئات مذهبي بودند.

پس از آن گروه انصارالمهدي( عج الله تعالي فرجه) با اجراي همخواني شور قابل توصيفي به جمع حاضر بخشيدند.

و سپس مدعويين به  پيشواز نماز جماعت مغرب و عشاء شتافتند

آقاي آرين منش ، نائب رئيس کمسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي سخنران بعدي بود که به اهميت نقش هيئات مذهبي در جامعه اشاراتي فرمودند.ايشان در خصوص نقش هيئات مذهبي در پيروزي انقلاب اسلامي و حماسه دفاع مقدس و سالهاي پس از انقلاب و حتي حضور کثيري از آنان در جريانات رفع فتنه را متذکر شدند.

در ادامه اين همايش کليپي در رابطه با عزاداري در مشهد براي مدعوين پخش شد.

رئيس گروه مشاوران جوان شهرداري مشهد، آقاي قاسمي، طي توضيحاتي توانمندي هاي درون تشکل ها را مورد بحث و بررسي قرار دادند و اشاره نمودند که جامعه مذهبي و هيئات خصوصيات خاص خود را دارند و خيلي خوب مي توان اعضاي هيئات و عزاداران را و حتي دوستان تشکل هاي مذهبي را از ديگر اقشار جامعه جدا نمود.

در ادامه حاج محمد گلابگير، مداح اهل بيت عليهم السلام با خواندن مرثيه در رابطه با مظلوميت امام حسين(ع) و يارانشان، گرما بخش دلهاي حضار گرديد.

در خاتمه آقاي دکتر کرباسي اشاره اي دررابطه با فعاليت هيئات مذهبي درمورد ارتقاء سطح بهداشت عمومي در هيئات مذهبي و ايستگاه هاي صلواتي و همچنين رعايت اصول مربوط به ذبح بهداشتي مواردي را يادآور شدند.

در انتها از عملکرد هيئات مذهبي برترو همچنين در خصوص ايجاد ايستگاه هاي صلواتي نمونه تقدير و قدرداني به عمل آمد.

       

همايش «عزادار نمونه» مشهدهمايش «عزادار نمونه» مشهد
همايش «عزادار نمونه» مشهدهمايش «عزادار نمونه» مشهد
همايش «عزادار نمونه» مشهدهمايش «عزادار نمونه» مشهد
همايش «عزادار نمونه» مشهدهمايش «عزادار نمونه» مشهد
همايش «عزادار نمونه» مشهدهمايش «عزادار نمونه» مشهد

        

گزارش: محمدولي طاهري بنکدار

تنظيم: هومن بهلولي

UserName