• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1389/11/12 ساعت 15:00
  • تاريخ :

کتيرايي از وزارت ورزش مي گويد

کتيرايي

پس از تصويب شدن وزارت ورزش و جوانان منتقدان زيادي با اين طرح مخالفت کردند و تفاوت ماهيت اين دو سازمان مهم‌ترين دليل كساني بود كه در برابر اين تصميم مجلس ساز مخالف مي‌زدند.

آيا ضابطه‌مند شدن و اينكه تمام امور ورزش در چارچوب اصولي‌تر پيش برود، امر بدي است كه برخي مخالف بودند؟بايد همه باور كنند كه سازمان تربيت‌بدني به تاريخ پيوست و با شكل جديد وارد ميدان خواهد شد.

بهزاد کتيرايي ازجمله مديراني است که در طول مدت مديريت در حراست سازمان تربيت بدني و رييس فدراسيون ووشو و رييس فدراسيون کاراته ودر حال حاضر به عنوان رييس ورزش صداو سيما نقش تاثير گذاري در پيشبرد و توسعه ورزش داشته است.

ديدگاه کاملا مثبت با رويکرد توسعه موفق مديريتي ازجمله نگاههاي ايشان در احداث بيست و دومين وزارتخانه (ورزش وجوانان) مي باشد.

رييس تربيت بدني صدا وسيما افزود:تشكيل وزارت ورزش از زماني كه به صورت طرح در مجلس مطرح شد تا وقتي به تصويب رسيد، اهالي زيادي از ورزش را به واكنش وادار كرد. پس از اعلام رسمي تشكيل اين وزارتخانه اظهارنظرهاي متفاوتي در ميان صحبت‌هاي روساي فدراسيون‌ها به چشم مي‌خورد.در سوي ديگر، برخي مديران ورزش با حمايت از اين طرح دلايل خود را عنوان كردند چرا بايد از قانونمند شدن بهراسيم؟

رييس سابق فدراسيون‌هاي ووشو و كاراته تشكيل وزارت ورزش را حركت مباركي مي‌داند و مي‌گويد: قانونمند شدن حركت‌ها و فعاليت‌هاي ورزشي كه در نهايت به نفع ورزش كشور است، چرا برخي‌ها را در جبهه مخالف قرار داده؟ آيا ضابطه‌مند شدن و اينكه تمام امور ورزش در چارچوب اصولي‌تر پيش برود، امر بدي است كه بعضي ها را نگران کرده است؟

رييس سازمان ورزش صدا وسيما در ادامه صحبت‌هايش گفت: سازمان تربيت‌بدني، مجموعه‌اي بسيار بزرگ است كه ساختارش قبل از انقلاب شكل گرفته، لذا در ابعاد گسترده‌اي قدرت عمل دارد كه در نتيجه عملكرد آنها مستقيما پاسخگو نيست.به عنوان مثال وقتي سازمان تربيت بدني اختيار عزل و نصب بيش از 50 رييس فدراسيون و بالاي 30 مسوول اداره كل تربيت‌بدني را دارد، زماني كه در اين نهادها هم اقدامي صورت مي‌دهد، جواب مستقيمي درخصوص تصميمش نمي‌دهد.. كه مثلا چرا در فلان فدراسيون‌ها تغيير مديريتي صورت داده؟ بنابراين وقتي وزارت ورزش شروع به كار كند فدراسيون قطعا ثبات امنيتي بيشتري خواهند داشت.ولي متاسفانه مديريت فدراسيون‌ها بي‌جهت نگران تشكيل وزارت ورزش هستند، چراكه درصد زيادي از مزاياي اين طرح كاملا متوجه خود فدراسيون‌ها است. واز اختيارات مثلا مديريتي ضربه به بدنه ورزش کشور خواهد شد.

کتيرايي

وي كه از حمايت‌كنندگان تشكيل وزارت است، در خصوص شكايات فدراسيون‌ها از اين امر افزود: با اين اتفاق نه‌تنها راه براي فدراسيون‌ها درازتر نمي‌شود، بلكه آنها در مسير كوتاه‌تري مي‌توانند امور خويش را پيش ببرند چراكه از اين پس كميته ملي المپيك پيگير كارهاي فدراسيون‌ها در زمينه اعزام‌هاي برون‌مرزي و مسائل قهرماني خواهد بود. بايد همه باور كنند كه سازمان تربيت‌بدني به موزه رفت و با شكل جديد جريان منطبق شوند.

 

كتيرايي با اشاره به حركت كارشناسانه و برنامه‌ريزي شده در وزارت ورزش اظهار داشت: وقتي اين وزارت با هدف موفقيت ورزش شروع به كار كند، از نيروهاي متخصص بهره‌گيري مي‌كند كه به نتيجه كار آنها اعتماد كامل دارد، زيرا در غير اين صورت بايد پاسخگو باشد و مثل سازمان تربيت‌بدني نمي‌تواند در برابر ناكامي‌ها بدون جوابگويي به كار خود ادامه دهد. متاسفانه در حال حاضر هر فردي كه به راس سازمان تربيت‌بدني نزديك‌تر باشد، موقعيتي پيدا مي‌كند اما در وزارت ورزش مطمئنا اوضاع به صورت ديگري خواهد بود.

پايه‌گذاري وزارت ورزش و جوانان حساس است و بايستي در راستاي نياز جوانان در امر تحصيل و ازدواج و شغل مناسب از سوي نمايندکان محترم مجلس تدابيري انديشيده شود تا جوانان با اميد و انگيزه نگران آينده خود و فرزندانشان نباشندکه اين را هم ميتوان به فال نيک گرفت.

بهزاد كتيرايي توجه به پايه‌گذاري وزارت ورزش در مقطع كنوني را براي آينده كاري اين نهاد حساس و مهم ارزيابي مي‌كند.«نمايندگان مجلس بايد بدانند كه تصويب اين طرح نقطه عطفي در ورزش كشور است كه براي به نتيجه رسيدن آن بايد جريانات مثبت و مفيدي به راه بيفتد و طبق برنامه‌ريزي دقيق و كارشناسي پيش رفت.

ورزش همگاني ازمادر ورزشهاست و بايستي توجه ويژه به ان بشود.اگر ورزش همگاني به شهرداري‌ها سپرده و از محل عوارض شهروندي هزينه‌هاي آن تامين، همينطور امور قهرماني به كميته ملي المپيك واگذار شود، گام محكمي در ابتداي تولد اين وزارت برداشته شده است.»‌

مديركل تربيت‌بدني صدا و سيما با اشاره به حركت انقلابي نمايندگان مجلس مي‌گويد: نمايندگان در گام بعدي بايد صلاح ورزش و رسيدگي به نياز جوانان ايران در تمامي ابعاد را در نظر بگيرند و تقسيم‌بندي مناسبي در بخش‌هاي مختلف وزارت ورزش وجوانان با كمك كميته ملي المپيك و ديگر نهادها و سازمانها داشته باشند تا به نوعي فدراسيون‌ها را با خود همراه كنند.

وي در خصوص بحث سرپرستي وزارت ورزش نيز گفت: سرپرست اين وزارتخانه بايد سابقه مديريت ورزشي داشته باشد. البته نبايد اشتباهي صورت بگيرد و به مديران فوتبالي اعتماد شود چراكه در گوانگ ژو همه شاهد بودند كه ورزش‌هايي غير از فوتبال كشور را نجات دادند. با كارشناسي دقيق مي‌توان فرد مناسب را جهت تصدي اين وزارتخانه انتخاب كرد تا در ابتداي امر كه دوران حساسي است، امور به خوبي كنترل شود.

بخش ورزشي

حشمت بهادري

UserName