• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1384/11/15
  • تاريخ :

آخرین باخت سلطان با پرسپولیس


پرسپولیس باز هم باخت اما این بار بر خلاف همیشه پروین پس از شكست تیمش فاصله نیمكت تا رختكن را ندوید تا خودش را پیش از بازیكنان به رختكن برساند و آنها را حبس كند.

اصلاً چرا او باید از این شكست خشمگین شود؟ مگر غیر از این بود كه دو روز قبل و در روز معارفه سرمربى آینده تیم حرمت سلطان را شكستند. مگر انصارى فرد او را متهم به دخالت در كار سوبل و... براى تضعیف پرسپولیس نكرده بود؟

چرا او باید حالا از این شكست خشمگین باشد؟ او كه دیگر قرار نیست روى نیمكت تیمش بنشیند. اصلاً به همین دلیل بود كه دو روز پیش از بازى به تیمش تمرین نداد، آنها باید مى فهمیدند كه حرمت سلطان را شكسته اند. بسیارى از دوستداران پروین حتماً پس از سوت پایان، دیروز این نظر را درباره بازى داشته اند اما تیم پروین تلاش زیادى كرد تا این بار براى سومین سال متوالى در آزادى به فولاد نبازد. حتى اگر براى كاستن از تلخى سناریوى حذف سلطان هم كه شده، این بار انصاریان، حامد، پژمان، سهراب و... مسابقه را توفانى شروع كردند.

چند حمله نصفه و نیمه و بالاخره پژمان نورى به سیم آخر مى زند. بازیكنان فولاد را یكى پس از دیگرى از پیش رو برمى دارد تا كعبى در محوطه جریمه او را درو كند. انصاریان پشت ضربه پنالتى مى ایستد و گل!

37 دقیقه از بازى گذشته كه انصاریان شادمانه به سمت نیمكت مى دود و خودش را در آغوش سلطان كه به احترام او برخاسته مى اندازد. پروین براى لحظه اى مى خندد. او از پیروزى تیمش خشنود شده اما بازى به همان شیرینى40دقیقه اول ادامه پیدا نمى كند. فولاد از همان موقعیت اولى كه عماد رضا به دست مى آورد به گل مى رسد، آن هم در شرایطى كه تنها یك دقیقه به سوت پایان نیمه اول مانده. حمید استیلى دست هایش را از خشم به نیمكت مى كوبد و سلطان از ناراحتى كلاه كاپشن را از سر برمى دارد. او از این گل ناراحت شده، نه، كسى نمى تواند سلطان را متهم به خوشحالى از شكست تیمش كند.

فولاد نیمه دوم را هجومى آغاز مى كند. نادر احمدى از دو قدمى توپ را به بیرون مى زند. او یك بار هم مى توانست با ضربه سر دروازه كریمى را باز كند ولى همه این گل خراب كردن ها هم مانع از گلزنى مجدد فولاد نمى شود. یك ضربه ایستگاهى، یك پاس كوتاه به كعبى و پاس تند و تیز حسین كه در دو قدمى دروازه به پاى حجت چهارمحالى مى خورد. پرسپولیس باز هم در تهران از فولاد عقب مى افتد. این بار دوربین تنها خوشحالى فولادى ها را نشان مى دهد تا نبینیم پروین پس از گل دوم چه احساسى دارد. پروین با دو تعویض بار دیگر تیمش را تهاجمى مى كند. هرچند دفاع پرسپولیس خوش شانس است كه فرشید كریمى تك به تك ها را از چهارمحالى، میلاد نورى و عماد رضا مى گیرد. بالاخره پرسپولیس بازى را به تساوى مى كشاند. پروین كه چند دقیقه قبل از گل دوم تیمش، با چهره اى در هم دست هایش را به زیر چانه زد در دقیقه78 كمى به آرامش مى رسد. فرار حامد از راست، سانتر كوتاه و سریع او، پرش تماشایى انتظارى از روى توپ و ضربه زمینى جواد كاظمیان بازى را به تساوى مى كشاند. باز هم چهره پروین نشان مى دهد كه او نمى خواهد بازنده این بازى باشد اما تقدیر جور دیگرى براى سلطان رقم خورده.

انصاریان عماد رضا را در دقیقه88در محوطه جریمه به زمین مى زند. مسعود مرادى بى درنگ نقطه پنالتى را نشان مى دهد و امید شریفى نسب هم پنالتى را به جایى مى زند كه هیچ كارى از دست فرشید كریمى برنمى آمد.

تیمى كه دو روز قبل از بازى را بدون تمرین پشت سر گذاشته دیگر توانى براى جبران نتیجه ندارد. مسعود مرادى حتى اگر به جاى 6دقیقه 46دقیقه هم وقت اضافه مى گرفت دیگر پرسپولیس ناى گل زدن نداشت. پروین مستأصل روى نیمكت منتظر سوت پایان بازى مى نشیند، روى نیمكتى كه دیگر جاى او نیست. جایى كه روزگارى با ماژیك سبز به رویش نوشته شده بود؛ على پروین!

و سوت مرادى پایانى تلخ براى پایان پروین است. او دیگر فاصله نیمكت تا رختكن را براى فرار از دست خبرنگاران و بستن در رختكن بر روى بازیكنان بى غیرت نمى دود چون كسى در زمین براى سلطانش كم كارى نكرده. هرچند تیم بازى را باخته!

حاشیه دیدار پرسپولیس - فولاد

هواداران فولاد

 حدود 100 نفر از تماشاگران خوزستانى به ورزشگاه آزادى آمده بودند و تیم خود را در بازى جمعه حمایت مى كردند. هواداران فولاد خوزستان در جایگاه استقلالى ها تیمشان را تشویق مى كردند.

ویژه نامه پهلوان

همزمان با دیدار پرسپولیس _ فولاد در ورزشگاه آزادى ویژه نامه چهار صفحه اى با عنوان پهلوان بین تماشاگران پخش شد. این ویژه نامه درباره مجید سبزى، مصاحبه هاى بازیكنان، مربیان و هنرمندان در مورد بیمارى این مربى پرسپولیس بود. مطالب این ویژه نامه با تیتر «مجید خان بلند شو» شروع مى شد.

مراسم نوحه سرایى

فدراسیون پلاكارتى با مضمون تبریك دهه فجر نوشته بود این نوشته در مراسم آغازین بازى در جلوى بازیكنان قرار داشت. قبل از شروع بازى در استادیوم آزادى مراسم نوحه سرایى و سینه زنى به مناسبت ماه محرم برگزار شد.

سیموئز و برانكو در آزادى

رنه سیموئز و برانكو ایوانكوویچ سرمربى تیم هاى امید و ملى ایران به همراه دستیارانشان براى تماشاى بازى به ورزشگاه آزادى آمده بودند. آنها در جایگاه خبرنگاران نشسته بودند. در این بازى تعدادى از ملى پوشان تیم ملى و تیم امید كشور در زمین حضور داشتند.

نیمكت خالى

هنگامى كه بازیكنان دو تیم وارد زمین شدند با اینكه تركیب اصلى پرسپولیس وارد زمین شد، اما هنوز هیچ كدام از نیمكت نشینان و كادر فنى تیم روى نیمكت قرار نگرفته بودند. آنها به نوعى با این كار اعتراض خود را به تغییرات كادر فنى پرسپولیس نشان دادند.

پروین بعد از همه آمد

على پروین سرمربى پرسپولیس كه با توجه به تغییرات در حال وقوع در كادر فنى به احتمال زیاد دیگر روى نیمكت پرسپولیس نخواهد نشست دیروز آخرین نفرى بود كه آمد و روى نیمكت نشست. دیروز هم پروین از سوى هواداران قرمزپوشان مورد تشویق قرار گرفت.

حمید استیلى مقابل دوربین

حمید استیلى مربى پرسپولیس قبل از ورود به زمین با چند دوربین تلویونى مصاحبه كرد. بیشتر سؤالات خبرنگاران از استیلى درباره حضور آرى هان در پرسپولیس و آینده خود او در تیم بود.

انصاریان در آغوش پروین

على انصاریان مدافع قرمزپوشان پس از به ثمر رساندن گل اول تیمش به طرف على پروین آمد و در آغوش او قرار گرفت. انصاریان از طرفداران پر و پا قرص سلطان در پرسپولیس محسوب مى شود و از رفتن پروین از كادر فنى هیچ دل خوشى ندارد.

معدنچى به سمت نیمكت فولاد رفت

قبل از شروع بازى مهرزاد معدنچى به طرف نیمكت فولاد رفت و با نواصرزاده روبوسى كرد. میلاد نورى بازیكن جوان فولاد نیز به طرف على پروین رفت و با سرمربى پرسپولیس روبوسى كرد.

كعبى عصبى بود

حسین كعبى بازیكن ملى پوش فولاد خوزستان در دیدار دیروز بسیار عصبى بازى مى كرد. او چند بار روى بازیكنان پرسپولیس خطا كرد و حتى یك پنالتى هم تقدیم حریف كرد. او حتى با كمك داور بازى هم درگیرى لفظى پیدا كرد و به او معترض بود.

باز هم علیزاده ذخیره بود

على علیزاده كه با پاس گلى كه در بازى برابر قندى یزد داد به نظر مى رسید در این بازى در تركیب اصلى قرار بگیرد باز هم به عنوان بازیكن ذخیره به بازى آمد. علیزاده به خاطر مراسم ازدواجش در تمرینات این هفته پرسپولیس حضور نداشت و احتمالاً دلیل نیمكت نشینى او نیز همین بود.

خرسندى و مهدوى كیا در VIP

احسان خرسندى و مصطفى مهدوى كیا دو بازیكن جوان پرسپولیس دیروز از جایگاه VIP بازى را تماشا كردند.

آرش سبزى پسر مجید سبزى و نیز ابراهیم میرزاپور دروازه بان مصدوم فولادى ها نیز دیروز از جایگاه VIP تماشاگر بازى بودند.

باز هم معدنچى مقصر بود!

در نیمه دوم مهرزاد معدنچى جاى خود را به على علیزاده همبازیش در فجر سپاسى داد. وقتى معدنچى از زمین بیرون آمد هیچ كدام از نیمكت نشینان به طرف او نیامدند. به نظر مى رسید نیمكت پرسپولیس باز هم از بازى معدنچى راضى نبودند.

درگیرى به خاطر خطا

در نیمه دوم بازى حامد كاویانپور روى حسین كعبى خطا كرد پس از این خطا فولادى ها به طرف كاویانپور حمله كردند.

آنها به خطاى كاویانپور معترض بودند كه به خاطر عكس العمل فولادى ها چند دقیقه اى در زمین بین نفرات دو تیم درگیرى به وجود آمد.

UserName