• تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1384/11/12
  • تاريخ :

تام کروز نامزد جایزه بدترین بازیگر سال شد


برگزارکنندگان مراسم اهدای جوایز تمشک زرین نامزدهای دریافت جایزه بدترین‌های سال 2005 هالیوود را اعلام کردند که در این میان نام تام کروز در رشته بدترین بازیگر به چشم می‌خورد. به گزارش "مهر"، از میان فیلم‌های معرفی شده در این فهرست می‌توان به فیلم "دوک‌های هزارد" اشاره کرد که تلاش سینما برای بازسازی یک مجموعه تلویزیونی بود و با ناکامی مواجه شد.

فیلم "پسر ماسک" از دیگر آثار ناموفقی است که در سال 2005 به نمایش درآمد. این اثر که 11 سال پس از نسخه نخست ساخته شد، نه از جذابیت نسخه اول بهره برده و نه شاهد گردهمایی این هنرپیشگان بود.

فیلم هراسناک "خانه مومی" که بازسازی فیلمی به همین نام بود نه تنها نتوانست نظر مساعد منتقدان را جلب کند بلکه در گیشه فروش نیز با شکست سختی مواجه شد. از دیگر فیلم‌های نامزد دریافت تمشک زرین می‌توان به آثاری چون "عشق کثیف" و "ژیگول اروپایی" اشاره کرد.

این آثار تاثیر بسیاری در رکود اقتصادی هالیوود در سال 2005 داشتند و در زمره بدترین بازسازی‌های سینمایی در سال مذکور به شمار می‌روند. در رشته تمشک زرین بدترین هنرپیشه مرد نام‌هایی چون ویل فرل برای فیلم "افسون‌شده" و "لگد زدن و جیغ کشیدن"، جیمی کندی برای فیلم "پسر ماسک"، راب شیندر برای فیلم "ژیگول اروپایی"، راک برای فیلم "سقوط " و تام کروز برای فیلم "جنگ دنیاها" دیده می‌شود.

در رشته تمشک زرین بدترین هنرپیشه زن بازیگرانی چون جسیکا آلبا برای فیلم‌های "چهار شگفت انگیز" و "به سوی آبی"، هیلاری داف برای فیلم‌های "دوجینش ارزانتر است" و "مرد کامل"، جانی مک کارتی برای فیلم "عشق کثیف"، تارا رید برای فیلم "تنها در تاریکی" و جنیفر لوپز برای فیلم "مادرشوهر هیولایی" اشاره کرد.

تصمیم‌گیری درباره نامزدهای مذکور از طریق نظرسنجی از 725 کارشناس سینما صورت گرفت. بیست و ششمین دوره مراسم اهدای تمشک زرین امسال 24 ساعت قبل از مراسم اسکار در روز چهارم مارس صورت می‌گیرد.

UserName