• تعداد بازديد :
  • شنبه 1384/11/08
  • تاريخ :

دین به شهدا سختی‌ها را برای من آسان کرد


من در ساخت "شب بخیر فرمانده" سختی‌های بسیاری کشیدم، ولی به خاطر دینی که به شهدا داشتم این سختی‌ها در کار برای من لذتبخش و آسان شده بود.

نشست پرسش و پاسخ فیلم "شب بخیر فرمانده" ساخته انسیه شاه‌حسینی امشب با حضور کارگردان، بازیگران و تهیه‌کننده فیلم در سینما صحرا برگزار شد.

در ابتدای این نشست شاه‌حسینی درباره ساخت "شب بخیر فرمانده" گفت: "این فیلم یکی از خاطرات من از زمان جنگ در عملیات طریق‌القدس است. اتفاقات همه مستند بوده و من تنها بخشی از این خاطرات را به خاطر قابل باور بودن برای مخاطب نسل امروز تعدیل کردم. زیرا در این سال‌ها درباره جنگ زیاد اغراق شده و باعث شده نسل ما از آن دوری کند. من خواستم با این فیلم خاطرات زنده جنگ را دوباره با ساخت درست به تصویر بکشم."

در ادامه سید سعید سیدزاده تهیه‌کننده فیلم درباره روند تولید آن گفت: "حوزه هنری در طول سال‌های اخیر سعی می‌کند ساخت فیلم‌های ارزشی را بر عهده بگیرد و این کارگردان هم با ساخت اولین فیلم خود "غروب شد بیا" توانست این اعتماد را در حوزه هنری ایجاد کند تا برای فیلم دوم او سرمایه‌گذاری شود."

لادن مستوفی در ارتباط با خشونتی که در بازی خود در "شب بخیر فرمانده" داشته گفت: "این خشونت به واسطه کاراکتری که برای من تعریف شده بود ایجاد شد."

به گزارش "مهر"، در ادامه شاه‌حسینی درباره احساسی که از ساخت این فیلم در ژانر دفاع مقدس دارد افزود: "من در ساخت این فیلم سختی‌های بسیاری کشیدم. شرایط سخت آب و هوایی در مراحل فیلمبرداری کار را سخت کرده یود، ولی به خاطر دینی که به شهدا داشتم این سختی‌ها در کار برای من لذتبخش شده بود. فکر می‌کردم با این سختی‌ها به این افراد که جان خود را در این راه داده بودند نزدیکتر می‌شدم."

مستوفی در ارتباط با تاثیر این نقش روی خودش گفت: "هر نقشی در هر فیلمی برای بازیگر تبعاتی دارد. زندگی کردن با آدم‌هایی که در این شرایط سخت زندگی کرده بودند و حالا فراموش شده‌اند برای من حس خوبی ایجاد می‌کرد. من در آن زمان نوجوان بودم و شاید فقط تبعات این جنگ را در زندگی خودم احساس کردم."

محمد مختاری نیز در ارتباط با نقش خود گفت: "شاید من در این فیلم نقش کمی داشتم، ولی همین حضور توانست برای من خاطره خوبی به جا بگذارد. من با این نقش جنگ را از نزدیک حس کردم."

شاه‌حسینی هم در انتهای جلسه گفت: "من خواستم با ساخت "شب بخیر فرمانده" برای نسل جدید روزها و خاطرات گذشته را تداعی کنم."

UserName