• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1384/10/18
  • تاريخ :

رییس جهاددانشگاهی:تلاش می‌كنیم با بهره‌مندی از فضای مجازی، فرهنگ دینی و قرآنی را گسترش دهیم

اتحادیه‌ بین‌المللی فعالیت‌های قرآنی دانشجویان جهان تشكیل می‌شود


خبرگزاری دانشجویان ایران

رییس جهاددانشگاهی گفت: تلاش ما این است كه با توجه به توسعه‌ فناوری اطلاعات در كشور، بتوانیم از این طریق در تشویق و ترغیب جوانان برای بهره‌مندی از فضای مجازی به منظور گسترش فرهنگ دینی و قرآنی گام برداریم.

دكتر«علی منتظری» در نشست مطبوعاتی نخستین جشنواره‌ بین‌المللی وبلاگ نویسی قرآنی اظهار داشت: مجموعه‌ای از نهادهای فرهنگی و دینی در اسفند ماه، سه فعالیت عمده‌ی بین‌المللی را برگزار خواهند كرد و از تاریخ هفتم تا یازدهم اسفندماه نیز اولین دوره‌ی مسابقات بین‌المللی قرآنی دانشجویان مسلمان جهان برگزار می‌شود.

وی افزود: در فاصله‌ی برگزاری اولین دوره‌ی مسابقات بین‌المللی قرآن در تاریخ ‌9 اسفند ماه، اتحادیه‌ی بین‌المللی فعالیت‌های قرآنی دانشجویان جهان تشكیل می‌شود و امیدواریم از طریق این اتحادیه بتوانیم در راه نشر وگسترش فرهنگ قرآنی و اعتلای آن در سراسر جهان فعالیت‌های قابل توجهی را دنبال كنیم.

وی با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره‌ی بین‌المللی وبلاگ نویسی قرآنی گفت:برگزاركنندگان اصلی این جشنواره خبرگزاری قرآنی ایران وابسته به جهاد دانشگاهی، سیمای قرآن وابسته به صدا و سیما هستند و سازمان‌ها، حوز‌ها و مدارس علمیه‌ی خارج از كشور، سازمان ملی جوانان، پرشین بلاگ‌، دانشگاه تهران و معاونت امور مطبوعاتی و تبلیغاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ از مشاركت كنندگان اصلی این جشنواره هستند.

منتظری در ادامه با اشاره به این كه این جشنواره در دو بخش آموزش و مسابقه، طراحی و اجرا می‌شود، ابراز داشت: در بخش آموزش تلاش می‌كنیم از طریق كارگاه‌های حضوری، سه دوره كارگاه را برای طلاب، دانشجویان و دانش‌آموزان برگزار كنیم و هدف اصلی از آن آشنایی این افراد برای بهره‌مندی از تكنولوژی و فناوری‌های نوین در راه گسترش فرهنگ دینی و قرآنی است.

وی با اشاره به این كه در بخش مسابقه‌ی این جشنواره به ارزیابی وبلاگ‌ها‌ی قرآنی می‌پردازیم گفت: كلیه‌ وبلاگ‌هایی كه از تاریخ ‌1/1/84 تا تاریخ ‌1/12/84 تولید و حداقل در این مدت یك بار روز آمد شده باشند، می‌توانند در جشنواره حضور یابند.

وی تاكید كرد: تلاش ما این است كه با توجه به توسعه‌ی فناوری اطلاعات دركشور، بتوانیم از این طریق در تشویق و ترغیب جوانان برای بهره‌مندی از فضای مجازی به منظور گسترش فرهنگ دینی و قرآنی گام برداریم.

وی یادآور شد: پیش‌بینی می‌كنیم در این جشنواره كه علاوه بر وبلاگ‌های فارسی، وبلاگ‌هایی به سایر زبان‌ها نیز حضور خواهند داشت، بیش از سه هزار وبلاگ قرآنی آثار خود را برای ارزیابی و داوری این جشنواره ارسال كنند.

وی با بیان این كه جوایزی نیز به برگزیدگان اهدا می‌شود، ادامه داد: این مراسم در ‌16 اسفند ماه سال جاری و مصادف با ولادت امام موسی كاظم (ع) برگزار می‌شود.

منتظری در ادامه با بیان این كه این جشنواره، محصول تلاش و همفكری بسیاری افراد از جمله اعضای شورای علمی‌ این جشنواره هستند، از دكتر«سعید رضا عاملی»، دكتر «مسعود كوثری» و «بوترابی» و همكارانی از خبرگزاری قرآنی كه به صورت مداوم و مستمر در شورای علمی ‌این جشنواره فعالیت می‌كنند، تشكر كرد.

وی با بیان این كه در بخش مسابقه‌ی این جشنواره، ‌9 رشته از جمله مقاله، گزارش نویسی، داستان كوتاه، عكس، طراحی قالب، سفرنامه و خاطر نویسی وجود دارد، اظهار داشت: مقدمات این حركت از امروز آغاز شده و متقاضیان می‌توانند آثار خود را برای ارزیابی به ‌آدرس اینترنتی این جشنوارهWWW.IQNA.IR/FESTIVAL ارسال كنند، لازم به ذكر است كه این آثار باید به صورت الكترونیكی ارسال شود.

وی با اشاره به مراسم افتتاحیه‌ این جشنواره در تاریخ ‌16 اسفند ماه گفت: امیدواریم با انعكاس مطلوب این رویداد، بتوانیم گامی ‌در راه ترویج قرآنی با استفاده از فناوری‌های نوین برداریم.

روابط عمومی موسسه تبیان

UserName