• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1384/10/17
  • تاريخ :

دکتر پرسپولیس را به اتاق عمل فرستاد


برای خروج از بحران این بهرتین فرصت بود. بی شک کسی گمان نمی کرد پرسپولیس در 30 دقیقه ابتدایی مسابقه با دو گل از سایپای چغر و صدرنشین پیش بیفتد اما آنها برای اولین بار در طول فصل جاری چهره دیگری را به نمایش گذاشتند تا خیلی ها از تأثیر ترفند علی پروین در استفاده از شوکی که پس از شکست مقابل فجره به کاربسته بود؛ بگویند. شوکی که البت بیش از یک نیمه کارگر نیفتاد و نوار قلب پرسپولیس پس از نشان دادن تحرکات کوچکی دوباره به یک خط مستقیم تبدیل شد. آنچه البته نکات طعنه آمیز زیادی را در بطن خود جای داده بود و برای چند دهمین بار تیمی بیمار و رنجور را پیش روی هواداران این تیم قرار داد.

با ارفاق باید گفت که بیشتر از 15 هزار نفر به ورزشگاه نیامده بودند. پرسپولیس که معمولاً در روزهای پایانی هفته بیش از 30 هزار نفر را به ازادی می کشاند حالا فقط مشتاقان پروین را روی سکوها می دید. آنها مدام عشق شان را فریاد می زدند. چه وقتی دو بر صفر پیش افتادند و چه زمانی که بازی به تساوی کشیده شد.

حرکات پا به توپ و موثر سهراب انتظاری در دقایق آغاز مسابقه کاملاً دور از انتظار بود. انگار پس از مدت ها یادش افتاده بود که وظیفه اصلی اش گل زدند است اما وقتی به علت در آوردن پیراهن اخراج شد کلمات و جملات توهین آمیز زیادی را به جان خرید. آنهای که لب خوانی می دانند به خوبی ناسزاهای پروین را در نمای بسته تصویر تلویزیون تشخیص دادند.

با قاطعیت می توان گفت استفاده متناوب از سه دروازه بان اتفاقی است که در سطح جهان تنها در باشگاه پرسپولیس رخ می دهد و بس. جالبت اینکه محمدی، فنایی و کریمی هر کدام پس از اینکه هرسه دو گل رادر کسیه خود می بینند برای بازی بعدی نیمکت نشین می شوند و این چرخه همچنان در حال تکرار است.

جواد کاظمیان پرسپولیس را فرستاد روی ابرها. ضربه کاشته او که تقریباً از فاصله ای دور نواخته شد به زیبایی در کنج دروازه سایپا جا خوش کرد. تا بازیکنان با معرفت پرسپولیس برای دومین بار حلقه شادی تشکیل دهند.

خیلی خوب است اگر بازیکنانی که در تیم احساس بزرگتری می کنند خودشان هم نمایش قابل قبولی داشته باشند. حامد کاویانپور حتی بیشتر از کریم باقری بر سربازیکنان پرسپولیس فریاد می زد. در حالی که در فاصله دقیقه 10 تا 13 سه مرتبه توپ لو داد سایپا را صاحب ضد حملات خطرناکی کرد.

در حاشیه‌ بازى‌ پرسپولیس- سایپا

پیش‌ از شروع‌ دیدار بازیکنان‌ دو تیم‌ با شاخه‌هاى‌ گل‌ اداى‌ احترام‌ خود را نسبت‌ به‌ روح‌ جهان‌پهلوان‌ تختى‌ به‌ جا آوردند.

مربیان‌ دو تیم‌ هم‌ به‌ طور جداگانه‌ شاخه‌هاى‌ گل‌ خود را مقابل‌ عکس‌ جهان‌پهلوان‌ قرار دادند.

عکس‌ یادگارى‌

پروین‌ و ذوالفقارنسب‌ که‌ سابقه‌ بازى‌ در پرسپولیس‌ را با هم‌ دارند، پس‌ از خوش‌ و بش‌ اول‌ با هم‌ عکسى‌ به‌ یادگار گرفتند تا خاطرات‌ خوب‌ گذشته‌ را زنده‌ کنند و این‌ عکس‌ هم‌ به‌ دفتر خاطرات‌ این‌ دو رفت.

تشویق‌ و تشکر از پروین‌

پس‌ از آن‌ که‌ پروین‌ مجدداً‌ به‌ پرسپولیس‌ برگشت، در روز مسابقه‌ با سایپا به‌ شدت‌ مورد تشویق‌ هواداران‌ پرسپولیس‌ قرار گرفت‌ و تماشاگران‌ بدینوسیله‌ از او تشکر کردند که‌ پرسپولیس‌ را در این‌ مقطع‌ تنها نگذاشت.

دنیزلى‌ در جایگاه‌ خبرنگاران‌

مصطفى‌ دنیزلى‌ سرمربى‌ پاس‌ که‌ تیمش‌ سه‌شنبه‌ هفته‌ آینده‌ به‌ دیدار پرسپولیس‌ مى‌رود، در جایگاه‌ خبرنگاران‌ حضور یافت‌ و نکاتى‌ را از بازى‌ یادداشت‌ کرد تا این‌ بار برابر پرسپولیس‌ بازنده‌ نباشد.

چلنگر تنها آمد

دیروز در غیاب‌ برانکو ایوانکوویچ‌ و فخرالدین‌ بگوویچ، رضا چلنگر مترجم‌ برانکو در جایگاه‌ خبرنگاران‌ حضور یافت‌ و از نزدیک‌ به‌ تماشاى‌ دیدار پرسپولیس‌ و سایپا نشست.

شادى‌ گل، اشک‌ اخراج!

پس‌ از به‌ ثمر رساندن‌ گل‌ اول، سهراب‌ انتظارى‌ سر از پا نمى‌شناخت‌ و بسیار خوشحال‌ بود اما وقتى‌ پیراهن‌ خود را درآورد و فهمید چه‌ اشتباهى‌ کرده‌ و باید زمین‌ بازى‌ را ترک‌ کند، به‌ شدت‌ گریه‌ مى‌کرد و خودش‌ را بابت‌ این‌ اشتباه‌ نمى‌بخشید!

خوردبین‌ از کوره‌ دررفت‌

محمود خوردبین‌ که‌ از این‌ حرکت‌ انتظارى‌ به‌ شدت‌ عصبانى‌ شده‌ بود، ناگهان‌ سمت‌ ابراهیمى‌ رفت‌ و اعتراض‌ خود را به‌ وى‌ اعلام‌ داشت.

او مى‌گفت، چرا نگفتى‌ پیراهنت‌ را در نیاور! در این‌ میان‌ بهروز رهبرى‌فرد هم‌ به‌ سهراب‌ انتظارى‌ دلدارى‌ مى‌داد.

یک‌ اخطار به‌ خاطر برادر!

جواد کاظمیان‌ هنوز هم‌ یک‌ لحظه‌ از یاد برادر ناکام‌ خود خارج‌ نشده. در واقع‌ به‌ خاطر شادى‌ روح‌ آن‌ مرحوم‌ بازى‌ مى‌کند و گل‌ مى‌زند. او هم‌ زیر پیراهن‌ خود عکس‌ برادرش‌ را حک‌ کرده‌ بود که‌ پس‌ از زدن‌ گل‌ وقتى‌ پیراهنش‌ را بالا زد یک‌ اخطار گرفت‌ که‌ جواد اصلاً‌ به‌ آن‌ توجهى‌ نداشت.

معدنچى‌ سوژه‌ اول‌ نیمکت!

مهرزاد معدنچى‌ حالا سوژه‌ اول‌ پرسپولیسى‌هاست، حتى‌ روى‌ نیمکت‌ ذخیره‌ها هم‌ حرف‌ از اوست، پروین‌ دائم‌ سر او داد و فریاد مى‌کرد و از او مى‌خواست‌ که‌ دفاع‌ کردن‌ را فراموش‌ نکند.

امیر عشق‌ سلطان!

براى‌ لحظاتى‌ از بازى‌ تماشاگران‌ دوآتشه‌ پروین‌ به‌ شدت‌ امیر قلعه‌نوعى‌ سرمربى‌ استقلال‌ را تشویق‌ کردند و مى‌گفتند امیرعشق‌ سلطان!

گویا پروین‌ از هوادارانش‌ خواسته‌ بود که‌ سرمربى‌ استقلال‌ را تشویق‌ کنند، قلعه‌نوعى‌ همیشه‌ در مصاحبه‌هایش‌ از پروین‌ حمایت‌ کرده‌ است.

ابراهیمى‌ دونده‌ دوى‌ سرعت‌

ناصر ابراهیمى‌ مربى‌ پرسپولیس‌ دیروز حساسیت‌ زیادى‌ داشت‌ و مى‌شد استرس‌ را در وجود او حس‌ کرد او دائم‌ لب‌ خط‌ زمین‌ دوهاى‌ سرعتى‌ مى‌رفت‌ تا از حرکت‌ بازیکنانش‌ عقب‌ نباشد با دیدن‌ این‌ حرکات‌ ناخودآگاه‌ به‌ یاد دونده‌هاى‌ دوى‌ سرعت‌ افتادیم.

لیدرها، موتور پرسپولیس‌ را روشن‌ کردند

به‌ واقع‌ باید گفت‌ پرسپولیس‌ این‌ تساوى‌ را از تلاش‌ و تشویق‌ لیدرهاى‌ خود دارد که‌ یک‌ لحظه‌ پرسپولیس‌ و پروین‌ را تنها نگذاشتند آنها در جایگاه‌ کنار خبرنگاران‌ حضور داشتند و به‌ شدت‌ پرسپولیس‌ و پروین‌ را تشویق‌ مى‌کردند.

درخشان‌ تماشاگر ویژه‌

حمید درخشان‌ مربى‌ سابق‌ پرسپولیس‌ که‌ زمزمه‌ حضور او در این‌ تیم‌ به‌ گوش‌ مى‌رسد، در این‌ روز در جایگاه‌ ویژه‌ مهمان‌ پرسپولیس‌ بود و بازى‌ این‌ تیم‌ را از نزدیک‌ تماشا کرد.

جلالى‌ و شاگردانش‌ آنالیزگر بازى‌

مجید جلالى‌ که‌ روزهاى‌ پایانى‌ تدریس‌ کلاس‌B آسیا را مى‌گذراند در این‌ روز به‌ اتفاق‌ مربیان‌ حاضر در این‌ کلاس‌ در ورزشگاه‌ آزادى‌ حضور یافت‌ و با شاگردانش‌ به‌ آنالیز این‌ دیدار پرداخت. او هم‌ یکى‌ از گزینه‌هاى‌ داخلى‌ براى‌ هدایت‌ پرسپولیس‌ بوده‌ و هست.

انصارى‌فرد باخنده‌ رفت‌

بالاخره‌ تساوى‌ دو بر دو بهتر از باخت‌ چهار بر دو است‌ محمد حسن‌ انصارى‌فرد مدیرعامل‌ پرسپولیس‌ پس‌ از پایان‌ بازى‌ دیگر به‌ رختکن‌ نرفت‌ بلکه‌ یک‌ راست‌ به‌ همراه‌ هیأت‌ همراهش‌ ورزشگاه‌ را ترک‌ کرد جالب‌ است‌ که‌ او پس‌ از این‌ دیدار خنده‌ بر لب‌ داشت‌ و ناراحت‌ نبود.

تبریک‌ به‌ دکتر به‌ خاطر تعویض‌ها!

پس‌ از پایان‌ بازى‌ على‌ انصاریان‌ در پله‌هاى‌ نزدیک‌ به‌ رختکن‌ با دکتر ذوالفقارنسب‌ روبه‌رو شد و به‌ وى‌ تبریک‌ گفت. شاید هم‌ او به‌ دکتر مى‌گفت‌ چه‌ تعویض‌هایى‌ کردى‌ دکتر، دو تعویض‌ دوگل!

UserName