• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1384/07/19
  • تاريخ :

روی کین،محور اصلی تیم منچستر یونایتد


روی کین بازیکن قدرتمند و مستعد خط میانی تیم منچستر یونایتد انگلیس را می توان با بازیکنان بزرگ جهان فوتبال مقایسه کرد. وی در باشگاه بزرگی به نام منچستر و زیر نظر مربی سختگیری به اسم فرگوسن همواره به عنوان بازیکن ثابت و ثاثیر گذار در درون زمین حضور داشته و تنها مصدومیت توانسته وی را از میادین فوتبال دور نگه دارد. بازیکنی که با هر دو پا شوت می زند، قدرت در بیلینگ بالایی دارد و پاس های طلای او نظم هر تیمی را به هم می ریزد. باشگاه های بزرگ جهان همیشه به خاطر بازی های سنگین و فشرده، در مورد بازیکنان خود بی رحمانه عمل می کنند و به محض اینکه متوجه کم کاری یا افت بازیکن می شود بی درنگ جای او را به دیگری می دهند و در چنین شرایطی چندین سال بازی کردن به طور ثابت در این باشگاهها فقط از عهده بازیکنان بزرگی چون روی کین ساخته است.

او در سال 1971 و در شهر کرک جمهوری ایرلند متولد شد.

وی فوتبال خود را از باشگاه کوب را مبلرز شروع کرد و سپس در سن 18 سالگی توسط برین کلاگ به تیم ناتینگهام فارست انگلیس پیوست.

اولین بازی رسمی خود را برای ناتینگهام فارست در برابر لیورپول انجام داد که در آن بازی با نتیجه یک بر صفر شکست خوردند.

کین با اینکه بازیکن مغرور و خود رایی بود ولی از جکی چارلتون حرف شنوی فوق العاده ای داشت. بازی های درخشان کین در خط میانی تیم ناتینگهام فارست باعث شد که این تیم به روند رو به رشدی برسد به طوری که در سال دوم حضور کین در ناتینگهام فارست، این تیم توانست به فینال جام حذفی باشگاه های انگلیس برسد و در بازی فینال در برابر منچستر یونایتد مغلوب شد.

با اینکه منچستر یونایتد این بازی را با پیروزی پشت سرگذاشت ولی بازی درخشان کین نظر باشگاه منچستر را جلب کرد و این باشگاه مصرانه خواهان به خدمت گرفت وی شد و در نهایت توانست با مبلغ 75/3 میلیون پوند که در آن زمان رکوردی در بازار نقل و انتقالات محسوب می شد، کین را به خدمت بگیرد.

تمرینات پیشرفته باشگاه منچستر باعث رشد بیشتر و پختگی در حرکات روی کین شد. حرکات منحصر به فرد وی و پاس ها دقیقش طرفداری منچستر را به یاد بازی برایان رابسون بزرگ می انداخت.

در مدارس فوتبال انگلیس مربیان به شاگردان خود توصیه می کنند که به حرکات کین در میانه زمین توجه داشته باشند. زیرا به نظر کارشناسان تمام حرکات او در میانه زمین دقیق و حساب شده است.

در پایان فصل 1997، 1996 که اریک کانتونا با فوتبال حرفه ای خداحافظی کرد کین به عنوان محور اصلی تیم منچستر، کاپیتانی این تیم را بر عهده گرفت و توانست به همراه تیم منچستر شش بار به جام قهرمانی برسد. وی در نقش کاپیتان این تیم در دو سال توانست هر دو جام حذفی و قهرمانی را نیز بدست آورد.

وی در جام های جهانی 1994و 1998 و 2002 به همراه تیم ایرلند حضور داشت. در اولین فصل حضور کین در منچستر به عنوان کاپیتان این تیم وی با مصدومیت شدیدی در ناحیه زانو مواجه شد و به مدت دو ماه از میادین دور بود. در حالی که همگان تصور می کردند که همین مصدومیت باعث افت روحی شدید وی شود و دیگر نتواند به ترکیب اصلی تیم باز گردد ولی اراده و پشتکار وی باعث شد که او خیلی زود به ترکیب اصلی تیم باز گردد و همچنان به عنوان محور اصلی بازی منچستر مطرح باشد. هر ساله باشگاه منچستر در فصل نقل و انتقالات خیلی قاطع عدم تمایل خود را برای فروش این بازیکن اعلام می کند و باشگاه های دیگر چون می دانند که کین به هیچ وجه فروخته نخواهد شد بنابر این تلاشی هم برای جذب وی نمی نماید.

روی کین رابطه خوبی با مطبوعات انگلیس ندارد زیرا او مطبوعات را متهم به حاشیه سازی و به هم ریختن تمرکز بازیکنان می کند.

هر گاه در مورد زمان خداحافظی او از فوتبال سئوال می شود، وی در پاسخ می گوید، مطمئن باشید آخرین فصل حضور من در فوتبال، درخشانترین بازی های مرا به همراه خواهد داشت.

تصمیم ناگهانی روی كین برای ترك منچستریونایتد

فرگوسن امیدوار است بالاك را به منچستر بیاورد

روی كین در پایان این فصل منچستریونایتد را ترك می‌كند و به نظر می‌رسد سلتیك بهترین مقصد برای او باشد.

به گزارش ایسنا، شب گذشته مرد میانی ایرلند جنوبی اعلام كرد كه می‌خواهد به دوازده سال حضورش در الدترافورد پایان دهد و تلاش می‌كند در ژانویه با باشگاه جدیدش به توافق برسد.

سرالكس فرگوسن از كین خواسته به كمك كادر مربیگری منچستر بیاید اما او تصمیم دارد با قطع رابطه كامل با قرمزها به گوردون استراكان سرمربی سلتیك بپیوندد: «همیشه برای پیشرفت زمان هست. قراردادم در پایان فصل پایان می‌یابد و فكر نمی‌كنم باشگاه برای تمدید آن پیشنهاد دهد. تعجب خواهم كرد اگر بگویند می‌خواهند این كار را بكنند. فكر می‌كنم بنا دارند تا جاییكه ممكن باشد صبر كنند. برای تصمیم گیری خیلی دیر شده زیرا باید پیش از ژانویه وضعیتم را روشن كنم. هنگامی كه گفتم می‌خواهم یونایتدها را ترك كنم هرگز منظورم پیوستن به تیمی انگلیسی نبود.

دوست دارم دو یا سه سال دیگر به فوتبالم ادامه دهم. بازی درتیم، كشور و رختكن جدید تجربه‌ای عالی خواهد بود. بهتر است برای مربیگری محیط متفاوتی را آزمایش كنم. هر روز قرمزها صاحب ستاره‌های پر استعدادتری می‌شوند. می‌دانم كه فرگوسن امیدوار است میشائیل بالاك كاپیتان آلمان را از بایرن مونیخ به منچستر بیاورد. اگر به حرف دلتان گوش دهید باید تا آنجا كه امكان دارد در منچستر بمانید اما به نظر من باید دید عقل چه می‌گوید.

كین، آلن اسمیت را جانشینی شایسته برای خو د می‌داند اما فرگوسن كاپیتان ایرلندی تیمش را بی همتا خوانده است.

 بالاک در راه منچستر یونایتد 

 گفتگو با ستاره منچستر یونایتد 

UserName