• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1384/07/16
  • تاريخ :

نكونام و كریمی نامزدهای كسب جایزه بازیكن سال 2005


جواد نكونام و علی كریمی در جمع ده بازیكنی هستند كه دیروز (جمعه) كنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) آنها را به عنوان نامزدهای كسب جایزه بازیكن سال 2005 آسیا معرفی كرده است.

پارك جی سونگ بازیكن كره‌ای منچستر یونایتد، هیده‌توشی ناكاتا مرد میانی بولتون، شونسوكه ناكامورا بازیكن ژاپن، سامی الجابر مهاجم الهلال، حامد المنتشری و مبارك زاید بازیكن‌های الاتحاد عربستان سعودی، لی یانگ پیو بازیكن تاتنهام هاتسپر و ماكسیم شاتسیخ از دیناموكیف اكراین (ازبكستان) نیز در بین نامزدها قرار دارند.

علی كریمی ستاره میانی بایرن مونیخ سال گذشته این جایزه را بالای سر برد.

این فهرست ده نفر در چهارده نوامبر به سه نفر پایانی كاهش می‌یابد تا در نهایت AFC فرد برتر را در مراسم سی نوامبر در كوالالامپور انتخاب كند.

بهترین بازیكن سال آسیا از میان آرای چهل مربی تیم‌های ملی فوتبال در قاره، بیست نفر از اعضای كمیته‌ی اجرایی AFC و شریك تجاری كنفدراسیون فوتبال آسیا انتخاب خواهد شد.

گفتنی است؛ اعضای كمیته‌ی اجرایی AFC و مربیانی كه در این لیست نمایندگانی از كشورهایشان وجود دارد حق شركت در این رای ‌گیری را ندارند.

جواد نكونام:

كسب توپ طلای آسیا افتخار بزرگی است

آرزوی هر بازیكنی است كه بهترین بازیكن قاره شود

نامزد دریافت عنوان برترین بازیكن سال 2005 آسیا گفت: كسب توپ طلا افتخار بزرگی است و امیدوارم كه بتوانم برای كشورم این افتخار را كسب كنم.

جمعه،كنفدراسیون فوتبال آسیا، اسامی ده كاندیدای كسب جایزه بازیكن سال 2005 آسیا را منتشر كرد كه از ایران نیز علی كریمی و جواد نكونام در این لیست حضور دارند.

جواد نكونام اظهار كرد: به هر حال از این كه در جمع ده بازیكن برتر آسیا قرار گرفته‌ام خوشحالم و آرزوی هر بازیكنی است كه بتواند بهترین بازیكن قاره شود اما برای من مهم این است كه چنین افتخاری نصیب یك ایرانی شود و تفاوتی نمی‌كند كه من این عنوان را به دست بیاورم یا علی كریمی.

وی افزود: پیش از این بازیكنان خوب دیگری از ایران چنین عنوانی را كسب كرده و برای كشور افتخارآفرین شده بودند و امیدوارم كه این بار نیز از میان من و كریمی یكی بتواند این افتخار را برای ایران به دست آورد.

نكونام كه در سال 2005 بازی‌های فراوانی را برای پاس در لیگ قهرمانان آسیا و به همراه تیم ملی در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی انجام داده است بالا رفتن تجربه‌اش را یكی از عوامل موفقیت خود ذكر كرد و گفت: حضور در این دو رقابت مهم موجب شده كه در فوتبال آسیا بیشتر به چشم بیایم و امیدوارم با تداوم این روند بتوانم بازی‌های مثمرثمرتری را برای تیم ملی در جام جهانی انجام دهم.

وی در ادامه‌ی گفت‌وگوی خود درباره‌ی تمرینات تیم ملی كشورمان اظهار كرد: در دور جدید اردوی تیم ملی، تمرینات بسیار خوبی را پشت سر گذاشته‌ایم و بازیكنان نیز آمادگی بالایی دارند. دیدار برابر كره جنوبی می‌تواند شروعی قدرتمند برای حضور خوب در مسابقات جام جهانی باشد چرا كه این تیم در دوره‌ی پیشین جام جهانی با كسب مقام چهارم یكی از بهترین‌ها بود و دیدار با این تیم در كشورش می‌تواند نكات آموزنده‌ی فراوانی را برای تیم ملی كشورمان به همراه داشته باشد.

نكونام در پایان درباره‌ی انتقال خود به تیم‌های خارجی گفت: پیشنهاد جدیدی به دست من نرسیده و با مسوولان پاس درباره‌ی جدایی‌ام از این تیم و انتقال به یكی از تیم‌های اروپایی صحبت خاصی انجام نداده‌ام.

UserName