• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1384/06/27
  • تاريخ :

ازبرانکوچه خبر

برانكو در تشریح نتایج سفرش به اروپا:
برای مرخصی به اروپا نرفته بودم
حریفان احتمالی ایران را زیرنظر گرفتم
تمام لژیونرها در دیدار تایلند و كره حضور دارند


سرمربی تیم ملی فوتبال كشورمان پس از سفری بیست روزه به اروپا روز پنجشنبه به كشورمان بازگشت. به گزارش ایسنا، او در این سفر با مقامات فدراسیون‌های فوتبال اسلوونی، كرواسی و صربستان مونته‌نگرو برای انجام دیدار تداركاتی با تیم ملی كشورمان مذاكره كرد اما به گفته‌ی خودش به دلیل وضعیت نامشخص این تیم‌ها برای صعود مستقیم به جام جهانی انجام این دیدارهای دوستانه تا كنون قطعی نشده است.

برانكو ایوانكوویچ در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی نتایج سفرش به اروپا گفت: در این سفر بازی‌های حریفان احتمالی ایران را در جام جهانی زیر نظر گرفتم و همچنین فرصت تماشای دیدارهای مقدماتی جام جهانی در قاره‌ی اروپا را پیدا كردم و از این پس و به ویژه پس از قرعه‌كشی جام جهانی از كوچك‌ترین فرصت‌های به دست آمده برای تماشای دیدارهای حریفان تیم ملی كشورمان در جام جهانی 2006 استفاده خواهم كرد.

وی افزود: البته دیدار تیم‌های دیناموزاگرب و هایدوك اشپیلت از سری رقابت‌های لیگ كرواسی و همچنین دیدار راپیدوین و بایرن مونیخ را در لیگ قهرمانان اروپا از نزدیك مشاهده كردم و پس از پایان این بازی با علی كریمی گفت‌وگو كردم. اما هیچ گونه گفت‌وگویی با فلیكس ماگات نداشتم چرا كه عادت ندارم پیش و پس از مسابقاتی این چنین مهم ذهن دیگر مربیان را به مسایلی غیر از مسایل تیمی مشغول كنم.

ایوانكوویچ درباره‌ی مذاكره‌ی خود با سران فدراسیون‌های فوتبال اسلوونی، كرواسی و صربستان و مونته‌نگرو به ایسنا گفت: برای انجام بازی‌های دوستانه با این تیم‌ها با دست‌اندركاران فدراسیون‌های مربوطه مذاكره داشتم اما متاسفانه پس از رقابت‌های هفته‌ی گذشته وضعیت این تیم‌ها دچار پیچیدگی شد. من انتظار داشتم كه بتوانیم در آبان ماه دیدارهای دوستانه‌ای را با این تیم‌ها برگزار كنیم اما به دلیل این كه احتمال حضور این تیم‌ها در دیدار پلی آف وجود دارد نمی‌توان تاریخ دقیقی برای این مسابقات مشخص كرد.

وی درباره‌ی شایعه‌ی انجام دیدار دوستانه‌ی تیم‌های ملی ایران و برزیل گفت: از این موضوع مطلع هستم اما نمی‌توانم بگویم كه مذاكره‌ای با فدراسیون فوتبال برزیل انجام شده است یا خیر و این را باید سخنگوی فدراسیون یا رییس فدراسیون پاسخ دهد. اما نكته‌ی مهم مشخص است كه برای محقق شدن چنین بازی‌هایی باید فرایندی طولانی طی شود و باید تا مشخص شدن همه چیز صبر كرد.

ایوانكوویچ از انجام دیدار دوستانه برابر تیم ملی عربستان در تاریخ ششم مهر ابراز بی‌اطلاعی كرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال كشورمان همچنین در مورد دیدارهای دوستانه تیم ملی برابر تایلند (16 مهر) و كره جنوبی (بیستم مهر) گفت: از تركیب كامل بازیكنان در این دو دیدار استفاده خواهیم كرد و تمام بازیكنان لژیونر كشورمان پیش از اعزام تیم خود را به اردوی تیم ملی در تهران می‌رسانند.

وی درباره‌ی انتقادات مطرح شده پس از سفرش به اروپا گفت: متاسفانه چنین داستان‌ سرایی‌هایی به صورت مداوم تكرار می‌شوند. اما متاسفانه این منتقدان از كل چهارچوب كاری من بی‌اطلاع هستند. چرا كه من برای مرخصی به اروپا نرفته بودم بلكه برای زیر نظر گرفتن حریفان احتمالی ایران در جام جهانی به اروپا سفر كردم و این بخشی از كار من است. باید به اطلاع برسانم كه زمان مرخصی من با تحویل سال جدید میلادی و زمانی كه تمام لیگ‌های اروپایی تعطیل است آغاز خواهد شد.

برانكو درباره‌ی حضور بازیكنانی از تیم ملی بزرگسالان در تیم ملی امید گفت: اولویت همواره با تیم ملی بزرگسالان است اما این حق طبیعی تیم ملی امید است كه از بهترین بازیكنان سود ببرد. فكر می‌كنم تا پیش از

شروع بازی‌های آسیایی دوحه در قطر تیم ملی امید هیچ بازی حساسی نداشته باشد و تاریخ آغاز این رقابت‌ها زمانی است كه جام جهانی به پایان رسیده و بازیكنان دوران استراحت خود را پشت سر گذاشته‌اند.

وی درباره‌ی گفت‌وگوی خود با علی كریمی نیز گفت: كریمی از حضورش در بایرن بسیار راضی بود چرا كه در تمامی بازی‌های بایرن در رقابت‌های بوندس‌لیگا به میدان رفته است و این موفقیت بسیار بزرگی است. او زمانی در تیم بایرن در تركیب اصلی قرار گرفت كه نخستین حضورش در تمرینات این تیم بود و بازیكنان ملی‌پوشی همچون دایسلر، اشتاینگر و همچنین حمیدزیچ، یرمیس و گوئررو نیز بر روی نیمكت ذخیره‌ها نشسته بودند

UserName