• تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1389/04/13
  • تاريخ :

کينکت؛ عصر جديد بازي‌هاي کامپيوتري

 

در نمايشگاه سرگرمي‌هاي الکترونيک با نام E3 2010 که دو هفته پيش آغاز شد، مايکروسافت از افزونه کنسول بازي xbox 360، به نام کينکت رونمايي کرد.

کينکت؛ عصر جديد بازي‌هاي کامپيوتري
کينکت؛ عصر جديد بازي‌هاي کامپيوتري

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کينکت همان پروژه ناتال مايکروسافت است که مايکروسافت از پارسال قول آن را به طرفداران بازي‌هاي رايانه اي داده بود. پروژه ناتال که با شعار "ديگر نيازي به دسته بازي نيست، شما خودتان دسته بازي هستيد" شروع شد از نوامبر وارد بازار مي‌شود.

کينکت همان پروژه ناتال مايکروسافت است

کينکت چيست؟

اگر به طور ساده به کينکت نگاه کنيد، کينکت تنها يک دوربين است که به کنسول بازي افزوده مي‌شود. مانند وب کمي که به کامپيوتر وصل مي‌کنيد.

کينکت؛ عصر جديد بازي‌هاي کامپيوتري

با افزودن اين محصول به کنسول بازي ديگر نيازي به دسته بازي نداريد. بلکه حرکت دست و سر و پرش هاي خودتان عينا به کاراکتري که در بازي، بازي مي کند تبديل مي‌شود. شما مشتتان را در هوا تکان مي دهيد ولي در بازي، مشتتات محکم به بدن رقيب برخورد مي‌کند.

 

کينکت چطور حرکت را رديابي مي‌کند؟

براي رديابي از مادون قرمز استفاه مي‌کند. اين دوربين از وب کم کامپيوتر باهوشتر و با کيفيتتر است. وقتي آن را بالاي تلويزيون قرار مي‌دهيد بيشتر فضاي اتاق را نشان مي‌دهد.

کينکت؛ عصر جديد بازي‌هاي کامپيوتري

کينکت 48 نقطه بدتان را براي تشخيص حرکت، شناسايي مي‌کند. اين محصول مي‌توانند حرکات بدن را به شکل مکعب‌هاي 4‌سانتيمتري در هر 10ميلي‌ثانيه، يک بار ارزيابي کند.

البته کينکت فقط دوربين مادون قرمز نيست. بلکه اين دستگاه قادر به تصوير برداري RGB (رنگي) نيز است و توانايي تشخيص چهره را دارد. کافيست مقابل دوربين قرار بگيريد تا شما را شناسايي کند و پروفايل بازي مربوط به شما را لود کند.

 

همچنين يک ميکروفون براي ارتباط و صدور فرمان‌هاي صوتي به xbox در آن تعبيه شده است.

ديگر نيازي به دسته بازي نيست، شما خودتان دسته بازي هستيد

امکان چت ويديويي

با کينکت مي توانيد با دوستانتان به صورت آنلاين از روي xbox ارتباط برقرار کنيد و ويديوها را به صورت مشترک با هم تماشا کنيد.

 

بازي

مايکروسافت همراه محصول، 15 بازي مخصوص xbox ارائه کرده است. بازي‌هاي ماجراهاي كينكت، سواري با كينكت، كينكتيمال و ورزش‌هاي كينكت تعدادي از بازي‌هايي هستند كه خود مايكروسافت آنها را عرضه مي‌كند و بازي‌هاي ديگري از جمله نسخه دوم بازي اكتيو، بازي ريتميك DanceMasters از كونامي و سونيك از سگا همزان با عرضه كينكت منتشر مي‌شوند.

کينکت؛ عصر جديد بازي‌هاي کامپيوتري
کينکت؛ عصر جديد بازي‌هاي کامپيوتري

 

 

 

 

 

 

 

 

همچنين لوكاس‌آرت قول يك بازي جنگ ستاراگان را داده است و كيو فرزندان عدن را براي سال 2011 آماده خواهد كرد.

 

قيمت

احتمالا اين دستگاه قيمتي بين 150 تا 200 دلار خواهد داشت. بعضي از منابع اعلام کردند قيمت نهايي 149 دلار است.

 

 

منبع: گيزمودو

تهيه و تنظيم براي تبيان: فاطمه مجدآبادي

مسابقه ...

امتياز این سوال :
UserName