• تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1384/05/31
  • تاريخ :

گربه ماهی 293 کیلویی در تور

گربه ماهی 293 کیلویی در تور

بانکوک - ماهیگیرهای تایلندی یک گربه ماهی 293 کیلویی صید کردند که خیلی ها معتقدند بزرگترین ماهی صید شده در آب های شیرین است.

روستاییان این گربه ماهی 7/2 متری را اول ماه می در «چیانگ کونگ»، منطقه ای دور افتاده در شمال تایلند صید کردند و سپس برای تعیین وزن به مسئولین اداره ماهیگیری تایلند دادند.

«زب هوگان»، مسئول یک پروژه بین المللی برای بررسی گونه های ماهی های بزرگ آب های شیرین، اعلام کرد از سال 1981 که تایلند شروع به ثبت اطلاعات در این زمینه کرده تا به حال، این ماهی رکورد وزن زده!

ماهیگیرها امیدوار بودند گربه ماهی را به گروه های طرفدار محیط زیست بفروشند که کلی نقشه کشیده بودند تا ماهی را آزاد کنند برود در قسمت بالای رودخانه راحت تخم گذاری کند ولی متأسفانه ماهی قبل از تحویل مُرد. آنها هم بعد از قطعه قطعه کردن ماهی، گوشتش را به روستاییان فروختند.

«هوگان» در یک مصاحبه تلفنی با آسوشیتدپرس گفت که می خواهد مقاله ای درباره این ماهی بنویسد و برای یک مجله علمی بفرستد چون بهترین راه برای ثبت چنین اتفاقی است.

جمعیتِ گونه گربه ماهی عظیم الجثه مکونگ طی 13 سال گذشته 80 درصد کاهش داشته و به همین دلیل در سال 2003 به لیست حیوانات در حال انقراض اضافه شد.

ماهیگیران معتقدند این کاهش شدید جمعیت گربه ماهی ها به خاطر وجود سدها و آلودگی های زیست محیطی در رودخانه مکونگ، اصلی ترین محل زندگی گربه ماهی های عظیم الجثه است.

منبع: WWW.NEWS.EXCITE.COM

ترجمه: مریم پاک رو

لینک ها

 

حذف از لیگ به خاطر بازی خوب 

 

سه هزار دلار تو یک صندلی قدیمی 

 

چه مادر سهل انگاری 

 

خواستگاری با آتش 

 

کلکسیون سوسک 

 

سه سال زندگی با چیپس 

UserName