• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1384/05/12
  • تاريخ :

مبارزه با بازیکن سالاری در بسکتبال

مشحون:
لازم باشد پنج تن دیگرمانند حدادی راكنارمی‌گذاریم


این روزها دغدغه‌ی اصلی مسوولین فدراسیون بسكتبال اعزام به موقع تیم ملی امید به مسابقات جهانی آرژانتین است. البته این در حالی است كه در شرایط حساس كنونی بی‌انضباطی برخی از بازیكنان باعث شده تا نگرانی‌هایی بوجود بیاید. علاوه بر موارد فوق لغو سفر تیم ملی جوانان به اردوی تركیه برای انجام چند دیدار تداركاتی از جمله مواردی است كه محمود مشحون، رییس فدراسیون بسكتبال در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پاسخگوی آن بود.

مشحون در خصوص بی‌انضباطی یكی از ملی‌پوشان تیم بسكتبال امید به صراحت اظهار كرد: تمام اركان فدراسیون بسكتبال بر پایه‌ی نظم و انضباط استوار است. نه تنها حامد حدادی بلكه اگر حتی 5 نفر اصلی تیم ملی امید نیز دست به اقدامات ناشایست بزنند آنها را هم كنار می‌گذاریم. نمی‌شود با یك هزینه‌ی زیاد و صرف زمان، یك مربی با تجربه را از یك كشور صاحب سبك بیاوریم و یك بازیكن بی‌انضباط بخواهد با وی بدرفتاری كند و یا نسبت به خواسته‌های او بی‌تفاوت باشد.

وی تاكید كرد: روزهای گذشته از مدیر تیم‌های ملی فدراسیون بسكتبال خواستم تا آخرین تذكرات لازم را به بازیكنان خاطی بدهد. اگر این موضوع نیز نتیجه‌ ندهد حتی در پای پلكان هواپیما، هر فردی را كه لازم باشد از تیم ملی خط خواهم زد تا كسی به خود اجازه‌ی بی‌نظمی را در تیم‌های ملی ندهد.

رییس فدراسیون بسكتبال با بیان این كه گذرنامه‌ی تمام اعضای تیم ملی امید برای سفر به مسابقات جهانی تحویل سفارت آرژانتین داده شده است، به ایسنا گفت: تنها یك نفر از بازیكنان مشكل خروجی داشت كه گذرنامه‌ی وی نیز 2 روز پیش به مسوولان سفارت آرژانتین برای تهیه روادید داده شد. با همكاری‌هایی كه انجام گرفته هیچ مشكلی وجود ندارد و امیدوارم طبق برنامه همه چیز به خوبی پیش برود.

وی خاطر نشان كرد: البته پیش بینی شده بود تا تیم امید قبل از اعزام چند روز در صربستان اردو بزند اما به خاطر بعد مسافت و خستگی احتمالی بازیكنان در كنار دوری بیش از حد آنان از خانواده تصمیم گرفته شد تا این سفر لغو شود. امیدها از بعد از مسابقات آسیایی تهران تا كنون همواره در شرایط اردو و تمرینات سخت به سر برده‌اند. این تیم شرایط استثنایی را دارد و هم اكنون نسبت به سایر تیم‌های ملی ما در وضعیت بهتری قرار دارد.

محمود مشحون همچنین با اشاره به وضعیت فعلی و امیدواری فدراسیون بسكتبال به كسب نتایج قابل قبول توسط تیم ملی امید نیز به خبرنگار ایسنا اظهار كرد: ما از بین چند صد كشور چهان جزو 12 كشوری هستیم كه سهمیه‌ی حضور در جام جهانی را كسب كرده‌ایم. در این دوره از مسابقات مطمئنا حریفان سرسختی با ما روبرو خواهند شد كه از ماه‌ها قبل و بدون داشتن دغدغه‌های ما، با آمادگی كامل روانه‌ی مسابقات جهانی می شوند. البته ما نیز در این مدت از هیچ اقدامی برای آماده‌سازی تیم خود كوتاهی نكردیم و توقع چندانی از تیم نداریم. ما هنوز در ابتدای راه هستیم و مشغول كسب كردن تجربیات جدیدیم.

وی در خصوص لغو سفر تیم ملی بسكتبال جوانان به اردوی تركیه، اظهار كرد: از تركیه برای سفر به سوریه نتوانستیم بلیت هواپیما تهیه كنیم، قصد این بود كه تیم ملی چند روزی را در تركیه به سر ببرد تا با انجام چند بازی تداركاتی، سپس به سوریه رفته و از آنجا با یك پرواز اختصاصی به همراه سایر تیم‌های شركت كننده در مسابقات روانه‌ی یمن شود.

مشحون افزود: هر چند اگر در این بازی‌ها شركت می‌كردیم مطمئنا تیم ما با شرایط بهتری وارد یمن می‌شد اما با این حال هنوز چیزی را از دست نداده‌ایم. چرا كه این تیم یك سال دیگر تا مسابقات آسیایی فرصت دارد. آنها اگر در این دوره از مسابقات نتایج خوبی را كسب كنند مطمئنا با برنامه‌ریزی بهتر، شرایط ایده‌آل‌تری را برای این تیم فراهم خواهیم كرد تا با قدرت بیشتری روانه‌ی مسابقات آسیایی شوند.

رییس فدراسیون بسكتبال با اشاره به شرایط تیم ملی بزرگسالان برای حضور در مسابقات جام ملت‌های آسیا، به خبرنگار ایسنا گفت: ما هر كاری را كه لازم بوده است برای آماده‌سازی تیم ملی انجام داده‌ایم و باز هم خواهیم داد. متاسفانه شرایط كار را برای ما سخت كرده همانطور كه می‌دانید، تیم ملی امید در آستانه‌ی سفر به آرژانتین است و تیم دانشجویی نیز كه اكثر نفرات آن را ملی‌پوشان بزرگسال تشكیل می‌دهند باید برای حضور در مسابقات جهانی به تركیه اعزام شود. پس از بازگشت آنها فرصت چندانی برای انجام بازی‌های تداركاتی نخواهد بود و امیدوارم با تجربه و آمادگی كه در همین مسابقات كسب می‌كنند بتوانند بازی‌های خوبی را در جام ملت‌های آسیا از خود به نمایش بگذارند.

مشحون در پایان و در خصوص موضع فدراسیون بسكتبال نسبت به برخی اظهارنظرها در مورد حضور نمایندگان سوپر لیگ در لیگ وابا به خبرنگار ایسنا، گفت: این حق مسلم فدراسیون است كه نمایندگان آن برای حضور در مسابقات خارجی از تمامی شرایط لازم برخوردار باشند. مدتی قبل مواردی از طرف برخی بازیكنان و مربیان یكی از تیم‌های سوپر لیگی كه در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا به عنوان نماینده‌ی ایران حضور داشت رخ داد كه باعث شد تا ما از این پس نسبت به تمامی موارد اخلاقی و فنی تیم‌های سوپر لیگی كه به عنوان نماینده‌ی ایران در مسابقات مختلف آسیایی و جهانی شركت می‌كنند، آگاه‌تر باشیم.

حق طبیعی تیم‌های اول و دوم قهرمان سوپر لیگ ماست كه به عنوان نماینده‌ی ایران در رقابت‌های لیگ غرب آسیا شركت كنند، اما این حضور مستلزم دارا بودن شرایط اخلاقی، رفتاری و فنی تیم‌های منتخب است تا از این طریق آسیبی به وجهه‌ی بسكتبال كشور ما وارد نشود.

UserName