• تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1384/04/28
  • تاريخ :

نمایش فیلم فلسطینی «و اینک بهشت» در جشنواره کمبریج ممنوع شد


برگزارکنندگان جشنواره فیلم کمبریج در انگلستان اعلام کردند به دلیل حادثه اخیر بمب گذاری در لندن از نمایش فیلم «و اینک بهشت» که داستان عملیات انتحاری 2جوان فلسطینی است ، جلوگیری خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس ، فیلم «و اینک بهشت» به این مساله می پردازد که چه چیزی باعث می شود یک جوان فلسطینی با داشتن آن همه امید و آرزو دست به عملیات انتحاری بزند.هنی ابواسد، کارگردان این فیلم چندی پیش در جریان نمایش این فیلم در پنجاه وپنجمین جشنواره برلین درباره سوژه فیلم خود به خبرنگاران گفت : این افراد در شرایطی سخت قرار می گیرند. چنان که می بینیم پدر مجبور است برای نجات جان پسرش جان خودش را به خطر بیندازد و پسر برای بهبود وضعیت زندگی خانواده اش در عین جوانی حاضر می شود از جانش بگذرد.اکثر بازیگران این فیلم از نابلس انتخاب شده اند. ابواسد که سال 2002نیز فیلم «عروسی رانا» را کارگردانی کرده ، گفته که او عمدا بیشتر بازیگرانش را از نابلس انتخاب کرده است.

ابواسد با تاکید بر این نکته که او به هیچ وجه قصد حمایت از عملیات های انتحاری را ندارد ، گفت : فکر می کنم خیلی مهم است که اسرائیلی ها این فیلم را ببینند. آنها باید این فیلم را ببینند زیرا این فیلم گوشه ای از روایت حقیقی زندگی و تراژدی آنهاست.

این کارگردان فلسطینی که سعی داشته در فیلمش مبارزان و مجاهدان فلسطینی را انسان هایی احساساتی و در عین حال پیچیده نشان دهد ، گفت که از قبل هم می دانسته به خاطر جسارتش در دستمایه قرار دادن چنین موضوعی بشدت مورد انتقاد قرار می گیرد.

منبع : خبرگزاری فارس

UserName