• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1729
 • پنج شنبه 1381/6/14
 • تاريخ :

برگزاری دومین همایش خوشنویسی جهان اسلام در تهران

دومین همایش بین المللی خوشنویسی جهان اسلام با حضور آثار و مقالات هنرمندان 28 كشور جهان در تهران برگزار می شود . دكتر محمد علی رجبی رئیس این همایش در گفت و گو با خبرنگاران گفت : ‌دومین همایش خوشنویسی جهان اسلام با شعاری بر گرفته از كلام نبی (‌ص) : " خط زیبا حقیقت را آشكارتر می كند " همزمان با عیدمبعث كار خود را آغاز می كند .

این همایش دردو بخش اصلی « همایش وسمینارها » و« نمایشگاهها» برنامه ریزی شده ،‌ در این جلسه آقایی دبیر اجرایی همایش گفت :‌ " در بخش نمایشگاهی همایش ، مسابقه شامل 11 گرایش در رشته های ؛ نستعلیق ، خطوط عربی اسلامی و گرایش های نوین خواهد بود . بنا به گفته وی آثار هنرمندان دانمارك ،‌ پاكستان ، سوریه ، لبنان ، ژاپن ،‌ قطر ، مصر ، مالزی ، چین ، كویت ، بنگلادش ، سوئد ، امارات عربی متحده ،‌ آلمان ، هند ، عمان ،‌ تركیه ، بحرین ، آمریكا ، آذربایجان، عربستان ، مراكش ، تاجیكستان ، هلند ،‌ لیبی و تونس در 2 بخش نمایشگاهی و مقالات پژوهشی شركت دارند. گفتنی است دومین همایش خوشنویسی جهان اسلام از 11 مهر تا 2 آبان م اهدر موزه كاخ گلستان و ساختمان شماره 3 فرهنگستان هنربرگزار میشود .

دلقك پیكاسو به نیاوران رفت

برای نخستین بار تابلوی " دلقك " پابلو پیكاسو نقاش نامی ، ‌در موزه جهان نمای مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در معرض دید عموم قرار می گیرد .

این تابلو كه محصول 1964 میلادی است جزو آثار و تجربیات پایانی عمر این هنرمند به شمار می رود و در ابعاد 66 در52 سانتیمتر با بهره گیری از فن چاپ ( لیتوگرافی ) پدید آمده و از تكنیكی ساده باترام نقطه ای برخوردار است ظاهرا این اثر پس از عمل چاپ با استفاده از سایه روشن و با كمك ابزارهای بسیار ساده نقاشی از جمله مداد شمعی و گچ پاستل كامل شده است . لازم به یادآوری است كه پیكاسو از هنرمندان مشهور سبك كوبیسم است .

این اثر هنری تا پایان شهریور ماه همه روزه از ساعت 9 صبح تا 18 درمعرض دید تماشاگران قرار خواهد گرفت .

نخستین مجموعه تاریخی شبكه تهران ساخته میشود

نخستین مجموعه تاریخی شبكه پنجم سیما با عنوان " چهره ها " از اواخر شهریور جلوی دوربین می رود .

این مجموعه به كارگردانی ابوالقاسم معارفی و تهیه كنندگی محود فلاح می باشد ، داستان این مجموعه از زمان حال آغاز می شود و با رجوع به اوایل دهه 40 شمسی ، ضمن بررسی زندگی دو خانواده با یكدیگر ، انعكاس وقایع تاریخی در زندگی آنها را به تصویر می کشد.

ترور نافرجام شاه در سال 1342 توسط یكی از عوامل گارد جاویدان ، اعدام طیب حاج رضایی و تظاهرات مردم قم در 19 دی ماه 56 از جمله وقایعی هستند كه در این مجموعه به آنها پرداخته می شود . همچنین در این مجموعه 11 بازیگر اصلی، 18 بازیگر نقش دوم و هفتاد بازیگر دیگر حضور دارند . تصویربرداری این مجموعه تاریخی در تهران ، اطراف تهران و قم انجام خواهد شد و زمان پخش آن نیز محرم امسال پیش بینی شده است .

" سفر مردان خاكستری" به پوسان رفت

فیلم سینمایی " سفرمردان خاكستری " ساخته امیرشهاب رضویان به جشنواره بین المللی پوسان كره راه یافت به گزارش واحد مركزی خبر این جشنواره شامل بخش های " مسابقه " ، " دریچه ای به سینمای آسیا " ، " بررسی سینمای كره "، " سینمای جهان " ، فیلم های كوتاه ، مستند ، انیمیشن و سینمای باز است.

بخش مسابقه جشنواره بین المللی پوسان ، به فیلم های اول و دوم فیلمسازان آسیایی اختصاص دارد .

این جشنواره از 23 آبان تا دوم آذر ماهدر كشور كره جنوبی برگزار می شود .

" ده " آخرین ساخته عباس كیا رستمی

فیلم سینمایی " ده " ، آخرین ساخته عباس كیارستمی 12 شهریور با حضور منتقدان و ‌كارشناسان در سینما تك موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می آید .

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ، ‌این فیلم 94 دقیقه ای ، روایتگر ده سكانس مختلف از زندگی حسی و عاطفی شش زن است که هر یك با چالش هایی خاص و دشوار در مراحل زندگی روبرو می شوند . فیلم (ده) ساخته كیارستمی تجربه دیگری در زمینه سینمای دیجیتالی ایران محسوب می شود .

فیلم " ده " محصول مشترك سال 2002 ایران و فرانسه است كه توسط " ماین كاره تیز" و عباس كیارستمی تهیه شده و در آن مانیا اكبری ، رویا عربشاهی ، كتایون تایید زاده و ماندار شدباف به ایفای نقش پرداختند.

همچنین نشست پرسش و پاسخ این فیلم با حضور فیلمسازان برگزار شد.

ماجرای بابک بیات و عفو رهبری

ماجرای بابک بیات و عفو رهبری

ماجرای بابک بیات و عفو رهبری
رضا رضايي، خواننده و مدرس آواز

رضا رضايي، خواننده و مدرس آواز

رضا رضايي، خواننده و مدرس آواز
خبر هنری( 17 مهر)

خبر هنری( 17 مهر)

خبر هنری( 17 مهر)
اعطای نشان ویژه به سیدحسن نصرالله

اعطای نشان ویژه به سیدحسن نصرالله

اعطای نشان ویژه به سیدحسن نصرالله
UserName