• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 20230
 • سه شنبه 1383/12/18
 • تاريخ :

.

سخنان مقام معظم رهبر انقلاب در مورد دكتر لاریجانی

.

زندگینامه دكتر علی لاریجانی

.


سخنان مقام معظم رهبر انقلاب در مورد دكتر لاریجانی
رهبر معظم انقلاب در ادامه بازدید خود از صدا و سیما در جمع معاونان، مدیران و مسوولان بخش‌‏های مختلف این سازمان با قدردانی صمیمانه از آقای لاریجانی رییس صدا و سیما افزودند: در دوران ده سال مسوولیت آقای لاریجانی تحولات عمیقی در صدا و سیما صورت گرفته و این سازمان حقیقتا تغییر هویت داده است كه روند این پیشرفت‌‏ها باید با انجام و كارآمدی بیشتر ادامه یابد.

حضرت آیت الله خامنه ای، دلسوزی، ایمان قوت فرهنگی، برخوداری از ویژگی های انقلابی و آشنایی با مسائل كشور را از خصوصیات آقای لاریجانی برشمردند و افزودند: صدا و سیما در دهه اخیر تحت فشارهای مستمری قرار داشته است اما براستی كارهای بزرگ و ارزشمندی انجام داده كه جای تشكر قلبی و صمیمانه دارد.

زندگینامه دكتر علی لاریجانی


دكتر علی لاریجانی متولد سـال 1336 , فرزند مرجع بزرگوار تقلید مرحوم آیت الله العظمی حاج میرزا هاشم آملی از علماء برجسته حوزه های علمیه نجف و قم می باشد . ایشان همچنین داماد استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری است .

دكتر لاریجانی در سال 1358 در رشته ریاضیات  و علوم كامپیوتر در مقطع لیسانس از دانشگاه صنعتی شریف با رتبه اول فارغ التحصیل شد .  سپس به پیشنهاد و توصیه استاد شهید مرتضی مطهری تغییر رشته داد و فوق لیسانس و دكترای خود را در رشته فلسفه غرب از دانشگاه تهران اخذ نمود . وی هم اكنون استاد و عضو هیئت امناء چندین دانشگاه و مركز پژوهشی است. دكتر علی لاریجانی در زمینه های مختلف دارای تالیفات علمی است كه از جمله آن 3 كتاب در زمینه فلسفه كانت و 15 مقاله پژوهشی در موضوعات مختلف علمی است .

دكتر علی لاریجانی قبل از انقلاب در مبارزات اسلامی ملت ایران حضور فعال و موثر داشت و پس از پیروزی انقلاب سلامی نیز دارای مسئولیت های مهم و كلیدی بوده است .وی بعد از پیروزی انقلاب و به  توصیه استاد شهید مرتضی مطهری و با توجه به اهمیت و حساسیت رسانه صدا وسیما به این سازمان رفت و بعنوان مدیر كل برون مرزی و دفتر مركزی خبر سازمان صدا وسیما انجام وظیفه نمود. دكتر علی لاریجانی سپس مسئولیت خطیر ریاست سازمان صدا وسیما را طی سالهای 60 و 61 عهده دار شد . دكتر علی لاریجانی در این مقطع كه همزمان با دوران دفاع مقدس و درگیریهای سیاسی داخلی نیروهای انقلاب با جریانات انحرافی مانند بنی صدر , منافقین و .... بود , به خوبی از عهده اداره این رسانه مهم بر آمد بطوری كه صدا وسیما درآن مقطع نقش بسیار محوری و تعیین كننده در توفیق نیروهای انقلاب داشت .

لاریجانی طی سالهای 61 تا 70 در سمت های : معاونت وزارت كارو امور اجتماعی, معاون وزارت پست و تلگراف و تلفن , معاونت وزارت سپاه و جانشین ستاد كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام وظیفه نمود وخدمات شایانی را بویژه در عرصه دفاع مقدس انجام داد.

دكتر علی لاریجانی در سال 1370 بعنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مجلس شورای اسلامی معرفی و با رای بالا به این سمت انتخاب گردید و تا سال 1372 در این وزارتخانه خدمت كرد. وی سپس در سال 1373 بنا به حكم مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) بعنوان رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران منصوب شد و تا سال 1383 به مدت ده سال مدیریت این سازمان را به عهده داشت .

دكتر علی لاریجانی  در دوره ده ساله ریاست سازمان صدا و سیما تحولات شگرفی را در این سازمان ایجاد كرد . در دوره مدیریت دكتر علی لاریجانی  سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران  كه در سال 1373 تنها دو شبكه تلویزیونی 7 ساعته و 2 شبكه رادیویی داشت , دارای 7 شبكه تلویزیونی و 8 شبكه رادیویی ملی و سراسری , 30 شبكه رادیویی استانی و 24 شبكه تلویزیونی استانی شد .

دكتر علی لاریجانی  همچنین چندین شبكه بین المللی از جمله شبكه های جام جم 1 و 2 و 3 را برای ایرانیان خارج از كشور و شبكه های متعدد برون مرزی از جمله شبکه سحرو نیز شبكه بین المللی العالم را برای جهان اسلام بنیان گذاشت .

دولت به قول هایی که به مردم داد عمل کرد

دولت به قول هایی که به مردم داد عمل کرد

دولت به قول هایی که به مردم داد عمل کرد
افشای سندی ویژه از سازمان سیا

افشای سندی ویژه از سازمان سیا

افشای سندی ویژه از سازمان سیا
چرخه معیوب احزاب در ایران

چرخه معیوب احزاب در ایران

چرخه معیوب احزاب در ایران
توصیه برجامی رژیم اسرائیل به ترامپ

توصیه برجامی رژیم اسرائیل به ترامپ

توصیه برجامی رژیم اسرائیل به ترامپ
UserName