• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1383/12/11
  • تاريخ :

اخباری از ورزش کشور

به دنبال قوت گرفتن احتمال لو رفتن اسامی تیم منتخب باشگاه‌ها؛

حراست فدراسیون فوتبال اعلام كرد:

در دست بررسی است

حراست فدراسیون فوتبال تاكید كرد: تحقیقات برای بررسی شایعه‌ی لو رفتن اسامی بازیكنان تیم منتخب باشگاه‌ها قبل از اعلام رسمی ادامه دارد و با متخلفان برخورد قاطع خواهیم كرد.

علی ایلكا، مسوول حراست فدراسیون فوتبال اظهار داشت: حراست فدراسیون فوتبال در راستای اهداف خود وظیفه دارد كه تمام مسایل مربوط به فوتبال را بررسی كند. احتمال لو رفتن اسامی بازیكنان تیم منتخب باشگاه‌ها كه معتقدم شایعه‌ای بیش نیست نیز از مواردی است كه با دقت نظر خاصی آنرا پیگیری می‌كنیم.

وی افزود: مذاكراتی با سرمربی تیم منتخب باشگاه‌ها داشته‌ایم و همچنان با هماهنگی حراست سازمان تربیت بدنی علل و عوامل این جریان در حال بررسی است. اگر اتفاقی افتاده و سرمربی تیم منتخب باشگاه‌ها نیز آن را تایید می‌كند، باید آن را به صورت مكتوب به حراست ارایه كند تا به شكل قانونی پیگیری شود.

ایلكا تصریح كرد: حراست فدراسیون فوتبال وظیفه دارد تا مشخص شدن موضوع این جریان را پیگیری كند، اگر شخص خاصی نیز مطرح شد موظفیم به صورت محرمانه تا اثبات ادعاها عمل كنیم تا حق هیچ كسی ضایع نشود.

مسوول حراست فدراسیون فوتبال در پایان شایعه‌ی اخاذی از برخی بازیكنان تیم منتخب باشگاه‌ها را به بهانه لو رفتن اسامی رد كرد.

/مسابقات تنیس جام دیویس/

شكوفی: بازیكنان باید تمركز خود را حفظ كنند

ملی پوش تنیس ایران با اشاره به مسابقات جام دیویس در تهران گفت: بازیكنان تیم ایران باید تمركز خود را حفظ كنند.

اشكان شكوفی گفت: تمرینات تیم ملی بر خلاف سالهای قبل از حدود 5 ماه پیش شروع شده است و بازیكنان حاضر در اردو زیرنظر صالح، سرمربی تیم تمرین كرده‌اند و از آمادگی نسبی بسیار خوبی نسبت به قبل برخوردار هستند.

وی افزود: در اردوی اسپانیا علاوه بر صالح، زیرنظر سرجیو و سانچز از قهرمان دوبل تنیس جهان تمرین كردیم كه آنها تمرینات بسیار جدیدی از نظر تكنیكی، بدنسازی و كارباتوپ برگزار كردند و به نظر من در آمادگی تیم تاثیر دوچندان داشته است.

شاهقلی: هر دو تیم شانس برابری برای برد دارند

انوشا شاهقلی دیگر تنیس باز كشورمان گفت: امكاناتی كه فدراسیون امسال در اختیار تیم ملی قرار داد قابل مقایسه با سالهای قبل نبود زیرا اردوی یكماهه اسپانیا كه تاكنون برای ملی‌پوشان این تجربه بزرگ اتفاق نیفتاده، برگزار شد كه فوق‌العاده عالی و موثر بود.

وی افزود: در مسابقات فیوچرز هند و كیش توانستیم شركت كنیم كه در این بازیها نیز تنیسورهای بسیارخوبی از جهان حضور داشتند كه همه این عوامل باعث آمادگی هرچه بیشتر ملی پوشان تنیس ایران شده است.

شاهقلی در مورد تیم كویت، حریف ایران در مسابقات جام دیویس تهران، اظهار كرد: تیم كویت از نظر بازیكن در شرایط خوبی قرار دارد و نفر سوم آسیا عضو این تیم است ولی با این حال نباید از نام حریفان ترسید زیرا در اردوها و مسابقات مختلفی كه برگزار شد ما توانستیم با بازیكنان حرفه‌ای‌تر و به مراتب بهتر بازی كنیم و به نوعی ترس از نام حریفان در وجود بازیكنان تیم ملی معنایی ندارد.

وی اضافه كرد: هر دو تیم از شانس برابری برای پیروزی برخوردارند و ولی با این حال امتیاز میزبانی می‌تواند در نتیجه‌گیری ایران موثر واقع شود.

شاهقلی در پایان تاكید كرد: امیدوارم كه تماشاگران خوب ایران به محل برگزاری مسابقات برای تشویق تیم ایران بیایند و به نوعی دلگرمی دوچندان برای تنیس بازان ایران باشند.

كاپیتان تیم ملی تنیس:

به پیروزی در مقابل كویت امیدواریم

اردوی اسپانیا تجربه‌ی با ارزشی بود

كاپیتان تیم ملی تنیس ایران در آستانه‌ی مسابقات جام دیویس كه صبح جمعه باید به مصاف تیم ملی كویت برود، گفت: به پیروزی امیدوار هستم.

اكبر طاهری اظهار كرد: حدود 5 ماه قبل تمرینات تیم ملی تنیس زیرنظر مصطفی صالح شروع شد و در ابتدای این تمرینات تمام اعضای تیم از آمادگی پایینی برخوردار بودند و به مرور زمان و با تمرینات بسیار خوبی كه زیر نظر مربیان تیم انجام شد، نفرات حاضر در اردوها توانسته اند به آمادگی بالایی دست یابند.

وی در مورد تفاوت امكانات اردویی و تمرینات امسال نسبت به سالهای قبل گفت: امكانات نسبت به گذشته قابل مقایسه نیست، قبل از این فقط حدود 2 ماه از پیش از مسابقات تمرینات زیر نظر مربیان شروع می‌شد و در این مدت زمان نیز تنیس بازان به طور كامل در اختیار سه مربی تیم نبودند و این باعث می‌شد كه تیم نتواند نتیجه لازم را بدست آورد.

طاهری اضافه كرد: امسال بر خلاف سالهای قبل تمرینات اردوهای تیم ملی تنیس از 5 ماه قبل شروع شد كه بازیكنان به طور منسجم و همزمان در اردوهای مختلف شركت كردند و این عامل شناخت هرچه بیشتر مربیان نسبت به نفرات حاضر در تمرینات شد و از همه مهم‌تر برگزاری اردوی اسپانیا بود.

وی با اشاره به اردوی اسپانیا خاطر نشان كرد: این اردوی یكماهه یكی از منظم ترین و بهترین برنامه‌های آماده سازی برای تیم ملی بود كه از طرف فدراسیون تدارك دیده شده بود كه تجربه‌ی بسیار با ارزشی بود.

كاپیتان تیم ملی تنیس با اشاره به امكانات بدنسازی در كمپ سانچز اسپانیا گفت: امكانات این كمپ بسیار عالی بود ولی به نظر من فدراسیون می‌تواند شیوه تمرینی و امكانات موجود در این كمپ را نیز در ایران تدارك ببیند تا بازیكنان بتوانند راحت‌تر از این از وسایل و لوازم بدنسازی جهت آمادگی بیشتر استفاده كنند.

وی اضافه كرد: به طور كلی هیچ تیمی را نمی‌توان دست كم گرفت، البته از قبل نیز نباید خود را بازنده به حساب بیاوریم، زیرا كه نفرات تیم ملی با تمام وجود تمرین كرده‌اند و این باعث شده كه امیدوارانه تر به مصاف حریف برویم البته امتیاز میزبانی برای ایران هم می‌تواند كمك بزرگی در پیروزی مقابل كویت باشد.

طاهری در پایان تاكید كرد: امیدواریم با پیروزی در مقابل كویت مزد زحمات فدراسیون و اعضای تیم ملی را بگیریم.

ملی پوش تیم تنیس ایران:

ایران باید از شرایط میزبانی به خوبی استفاده كند

ملی پوش تیم تنیس ایران در آستانه‌ی بازی مقابل كویت از سری مسابقات جام دیویس گفت: ایران باید از شرایط میزبانی به خوبی استفاده كند.

شهاب حسنی اظهار كرد: مسابقات از روز جمعه شروع خواهد شد و نفرات تیم با تمام وجود حضور یافته و در تمرینات سنگ تمام گذاشته‌اند و آماده‌ی حضور در مسابقات هستند.

حسنی با بیان اینكه از آمادگی بالایی برخوردار هستم، افزود: در اردوی اسپانیا حدود یك ماه در كمپ سانچز زیر نظر مربی تیم تمرینات بدنسازی و تكنیكی كار با توپ را انجام دادیم كه در آماده سازی اعضای تیم ملی خیلی موثر بود. همچنین در كنار تنیسورهای حرفه‌ای جهان نیز تمرینات خیلی خوبی انجام شد كه به نظر من به اندازه چند سال اخیر به تجربیات من و دیگر اعضای تیم اضافه شد.

وی با اشاره به نفرات اصلی ایران برای مسابقه با تیم كویت گفت: هنوز مربیان نفرات اصلی را اعلام نكرده‌اند ولی من در شرایط بسیار خوبی قرار دارم كه اگر با صلاحدید مربیان در تركیب قرار بگیریم، سعی می‌كنم با تجربیات بسیار خوبی كه از نظر تكنیكی و كار با توپ بدست آورده‌ام نهایت استفاده را برای كسب نتیجه لازم به كار گیرم.

حسنی در پایان اضافه كرد: تیم كویت از نفرات بسیار خوبی برخوردار است و «قریب» نفر سوم تنیس آسیا نیز در این تیم قرار دارد ولی با این حال نباید به كسب پیروزی ناامید شد چون كه ایران از شرایط میزبانی برخوردار است كه یك امتیاز خوب برای تیم محسوب می‌شود.

لازم به ذكر است، مسابقات جام دیویس از گروه دوم از روز جمعه آغاز می‌شود و تیم ملی كشورمان در تهران میزبان كویت است.

جشن یكصد سالگی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری؛

علی مرادی و حسین رضازاده راهی تركیه می‌شوند

علی مرادی رییس و داراب ریاحی نایب رییس فدراسیون وزنه‌برداری به همراه حسین رضازاده قوی‌ترین مرد جهان روز چهارشنبه برای حضور در اجلاس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری I.W.F راهی استانبول تركیه خواهند شد.

مجمع فدراسیون جهانی وزنه‌برداری به منظور انتخابات اعضای هیات رییسه و اعضای كمیته‌های مختلف روز جمعه هفته جاری تشكیل جلسه خواهد داد.

در این راستا علی مرادی كاندیدای احراز پست حسابرسی و داراب ریاحی كاندیدای احراز عضویت در كمیته‌های تحقیقات و پژوهش و فنی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری خواهند بود.

دكتر اصغر شهابی نیز كه طی سال‌های اخیر عضو كمیته‌ی پزشكی فدراسیون جهانی بوده در این انتخابات حضور خواهد داشت.

این انتخابات مصادف با جشن یكصد سالگی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری است كه در این مراسم از حسین رضازاده قوی‌ترین مرد جهان و دارنده 2 مدال طلای بازی‌های المپیك نیز دعوت به عمل آمده است.

رقابت‌های تداركاتی اسپانیا؛

كاراته‌كاران ایران از سد میزبان گذشتند

كاراته‌كاران كشورمان كه در رقابت‌های سه‌جانبه تداركاتی اسپانیا شركت كرده‌اند با اقتدار بر میزبان خود غلبه كردند.

 تیم ملی كاراته ایران با حضور 10 نماینده در مسابقات سه‌جانبه اسپانیا كه با شركت تیم‌های میزبان، روسیه و ایران برگزار شد با كسب سه پیروزی پی‌درپی مقابل میزبان به برتری دست یافت.

بر اساس این گزارش، تیم ملی كاراته ایران با نتایج 7 بر یك در بازی اول، 8 بر یك در دیدار دوم و 7 بر یك در دیدار سوم ملی‌پوشان كاراته اسپانیا را در ورزشگاه شهر ملی بارسلون شكست دادند.

درمسابقات جایزه بزرگ آسیا؛

ایران اولین مدال طلای تیراندازی با كمان را به دست آورد

رضا زمانی‌نژاد اولین مدال طلای مسابقات تیراندازی با كمان كشورمان درمسابقات جایزه بزرگ آسیا را بدست آورد.

 رضا زمانی‌نژاد تیرانداز رشته كامپوند كشورمان در بخش آقایان مسافت 10 متر در بین 30 تیرانداز از 9 كشور موفق شد با كسب بیشترین امتیاز در مرحله مقدماتی و حذفی با اختلاف 10 امتیاز با نفر دوم مدال طلای مجموعه امتیازات را كسب كرد، در این بخش تیراندازی از كشور سنگاپور مدال نقره گرفت و تیراندازی از كشور میانمار به مدال برنز رسید.

گفتنی است مدال طلای زمانی‌نژاد اولین مدال طلای كشورمان در مسابقات برون مرزی در این رشته ورزشی می‌باشد.

UserName