• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1383/12/10
  • تاريخ :

اخباری از ورزش ایران(10 اسفند)

ابراهیم مداحی رییس فدراسیون شطرنج شد

ابراهیم مداحی به عنوان رییس جدید فدراسیون شطرنج انتخاب شد.

در مجمع عمومی فدراسیون شطرنج كه شنبه هشتم اسفندماه در محل فدراسیون برگزار شد، محمد ابراهیم مداحی با 22 رای موافق از مجموع 39 رای اخذ شده به مدت 4 سال به عنوان رییس فدراسیون شطرنج انتخاب شد و طهماسب مظاهری 17 رای باقی مانده را به دست آورد.

در این دوره 11 نفر كاندیدا بودند كه از این بین حسین اسد زاده، سیامك شیخ مقدس و سعید مهذب ترابی به نفع طهماسب مظاهری و روشنك روشن طبری، حسن عباسی فر و كاوه هنری به نفع مداحی انصراف دادند.

فاطمه طلامی و فریده نیسیان نیز در جریان انتخابات انصراف خود را اعلام كردند و محمد صیدانلو نیز پیش از آغاز مجمع انصراف داده بود و در جریان رای‌گیری حضور نداشت.

گفتنی است نمایندگان استان‌های آذربایجان غربی و قزوین نیز در مجمعغیبت داشتند.

لیگ ووشوی باشگاههای کشور آغاز شد

دخانیات و دانشگاه آزاد در صدر

تیم های دخانیات و دانشگاه آزاد در صدرگروههای اول ودوم رقابت های لیگ ووشو باشگاههای کشور قرار گرفتند.

پس از چند هفته تاخیر سرانجام روز جمعه اولین دوره رقابت های لیگ ووشو با انجام دیدارهای هفته اول آغاز به کارنمود. این رقابت ها در 2 بخش تالو وسانشو برگزار شد . درتالو اجرای فرم ووشو کاران در 2 فرم " چان چوانگ " و " نان چوان" و در بخش سانشو( مبارزه در 6 وزن) به رقابت پرداختند . در گروه اول این مسابقات تیم های کرمانشاه ، خراسان ، دخانیات ، شهرکرد، شورای شهرنشتارود، پردیس و در گروه دوم اصفهان ، لرستان ، ذوالفقار ، وطنی ، قائمشهر ، پیام ارتباطات و دانشگاه آزاد حضور دارند.

دانشگاه آزاد که به ملی پوشان خود چون حسین اوجاقی ، منصور نوروزی ، نیما لطفی و حسن محسن پور استراحت داده بود با نفرات دوم خود پیام ارتباطات را شکست داد و در گروه دوم صدرنشین شد. در گروه اول نیز دخانیات به لطف غیبت هیات ووشو شهرکرد در صدرجدول ایستاد.

اما در کل هفته اول لیگ ووشو از سطح کلی و کیفی خوبی برخورار بود. داوران نیز قضاوت های خوبی به نمایش گذاشتند به طوریکه هیچ اعتراضی به کمیته قضایی نرسید. هفته دوم این مسابقات 21 اسفند ماه در تهران برگزا رمی شود.

نتایج هفته اول لیگ ووشو

گروه یک :

کرمانشاه 12- خراسان 27

دخانیات - شهرکرد صفر(در این مسابقه شهرکرد غیبت داشت)

شورای شهر نشتارود 24 - پردیس 18

گروه دوم :

اصفهان 21 - لرستان 3

ذوالفقار 24 - وطنی قائمشهر صفر (دراین مسابقه قائمشهر غیبت داشت)

پیام ارتباطات 3 - دانشگاه آزاد 39

قضاوت داوران ایرانی در لیگ قهرمانان باشگاههای آسیا

از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا داوران کشورمان در مسابقات لیگ قهرمانان باشگاههای آسیا به قضاوت خواهند پرداخت.

بازی تیمهای نیسا ترکمنستان و برادرسانیون بنگلادش از گروه C مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را در تاریخ نوزدهم اسفند در شهر داکا پایتخت بنگلادش هدایت ممبینی به عنوان داور وسط وعلی خسروی و نادرجعفری به عنوان کمک داوران اول و دوم قضاوت خواهند نمود.

همچنین مسعود عنایت از ایران به عنوان ناظربازی دیدار بین تیمهای برادرسانیون بنگلادش والنجمه لبنان را در تاریخ 26 اسفندماه در بیروت نظارت خواهند نمود.

لیگ برتر تکواندو ایران ؛

درخشش هسا و سایپا ، تساوی مدعیان

تساوی تیم های مدعی کسب عنوان قهرمانی و شکست محمد رضا مهدیزاده ملی پوش تیم پاس بزرگترین حادثه رقابت های لیگ برتر تکواندو بود.

هفته های چهارم و پنجم از دور برگشت رقابت های لیگ برتر تکواندو باشگاههای ایران روز جمعه درسالن خانه تکواندو تهران برگزار شد و طی آن دوتیم مدعی کسب عنوان مقابل رقبای خود به تساوی دست یافتند.

پرسپولیس که به لطف عدم حضور مازندگاز 3 امتیاز بازی اول را کسب کرده بود درحالی که پس ازمدتها بیژن مغانلو سرمربی خود را در کنار خود داشت در غیاب هادی ساعی و حسن بقا بوستانی 2 چهره برترخود ، مقابل هسای اصفهان به تساوی رضایت داد.

مولانا، شاه نعمت الهی ، رمجی و تاجیک برای پرسپولیس و شاه نعمت الهی ، هنر، سفیدگر و شعبانی هم برای هسا صاحب پیروزی شدند. بازگشت مغانلو برای پرسپولیس خوش یمن نبود. اما پرسپولیس خوش شانس بود که پاس هم درمقابل سایپا به تساوی دست یافت تا امید قهرمانی را از دست ندهد. پاسی ها که در بازی اول با نتیجه 1-7 ذوب آهن اصفهان را شکست داده بودند دربرابر شاگردان حسن ملکی درسایپا با تساوی رضایت دادند تا همچنان تکلیف قهرمانی به روزهای آینده کشیده شود.

مهران فرج زاده، محمد هداوند ، روح الله طالبی و رضای شوری مردان پیروزسایپا ، احمدی ، غلام زاده ، رجعی و کریمی هم برای پاس صاحب پیروزی شدند . شکست محمد رضا مهدیزاده ، ملی پوش تیم پاس برابر محمد هداوند بزرگترین حادثه این بازی بود.

از سوی دیگر دانشگاه آزاد با جمعی ازستارگان تکواندو ایران 2-6 برابر ذوب آهن صاحب برتری شد . بی باک ، نفجم ، قدیمی ، رستمی و عبداللهی برای دانشگاه آزاد و بابادی و فرازنده مهرهم برای تیم اصفهانی پیروز کسب کردند.

مس کرمان که داعیه شب یکی ازعناوین اول یا دوم را داشت این هفته با 2 شکست برابر سایپا و هسای اصفهان تهران را ترک کرد مازندگاز دراین هفته غیبت داشت. نتایج کامل بازیهای انجام شد.

سایپا 5 - مس کرمان 3

پاس 7 - ذوب آهن اصفهان یک

پرسپولیس 4 - هسای اصفهان 4

سایپا 4- پاس 4

دانشگاه آزاد 6- ذوب آهن 2

مازندگاز صفر - پرسپولیس 8

هسای اصفهان 5- مس کرمان 3

دانشگاه آزاد 8 - مازندگاز صفر

مرحله دوم پلی آف لیگ برتر بسکتبال ؛ توان واقعی دخانیات

دخانیات تهران با پیروزی بر فرش مشهد در مرحله دوم پلی آف لیگ برتر کشور ، توان واقعی خود را نشان داد.

این تیم درمسابقات لیگ برتردرسال جاری افت و نیزهای فراوانی را پشت سر گذاشت که اما افت آن درطول فصل به مراتب بیشتراز خیزهایش بود. دخانیات که تیمی یا قدمت و با سابقه است پس از آنکه درسال جاری به جهت مشخص نبودن سرمایه گذاری بودجه لازم ، دربلاتکلیفی بسرمی برد و نتوانست بازیکنان خارجی مورد نظر خود را استخدام کند بسیار ناامیدانه کار را ادامه داد و دراین راستا، شکستهای سنگینی را متحمل شد. شکست هایی دور از انتظاررادرمقابل حریفانی بی ادعا.

دخانیاتی ها درمسابقات مختلف نتوانستند توان واقعی خود را به نمایش بگذارند و به نظر می رسید که کادرفنی این تیم هم در دادن اعتماد به نفس به بازیکنان موفق نیستند. از طرفی بزرگترین ایراد کادر فنی و بازیکنان با تجربه دخانیات این بود که هر چقدر بیشتر در کوران مسابقات قرارمی گیرند ، کمتر از حریفان شناخت پیدا می کنند و همین موضوع هم به مشکل دخانیات مبدل شده بود تا جایی که با ارایه بازیهای ضعیف ، امروز در آستانه قرار گرفتن در جمع 4 تیم پایین جدول گروه ب یعنی سقوط به دسته اول قرار دارد.

با این وجود کافیست که دخانیات بتواند یکبار دیگرازمجموع دو دیدار باقیمانده با فروش مشهد، یکی را با پیروزی پشت سربگذارد درجمع لیگ برتری ها باقی بماند که توان واقعی دخانیات همراه با تفکرات گروهی و بازی خوانی حریف این امکان را به دخانیات می دهد اما فرش مشهد با دو بازیکن هندی و نیجریه ای خود ، بدون شک درمشهد از پیش باخته نیست.

رییس فدراسیون شمشیربازی:

نمره قبولی گرفتیم

رییس فدراسیون شمشیربازی در حاشیه‌ی مسابقات كاپ جهانی جوانان در یزد گفت: ناظر فدراسیون جهانی به مسابقات جام جهانی یزد نمره قبولی داد.

باقرزاده ضمن بیان مطلب فوق خاطرنشان كرد: مسابقات جام جهانی شمشیربازی جوانان یزد در كلاس A ‌جهانی برگزار شد و این دوره مسابقات در رده بندی جهانی ورزشكاران به ویژه برای حضور در مسابقات جهانی اتریش تاثیرگذار خواهد بود.

وی افزود: این رقابت‌ها در سال گذشته در دو اسلحه و امسال در سه اسلحه برگزار شد و از سطح كیفی بالاتری نیز برخوردار بود و مطمئناً شمشیربازان قزاق حاضر در این دوره رقابت‌ها در مسابقات اتریش نیز مقام‌های خوبی را از آن خود خواهند كرد.

باقرزاده ادامه داد: هر چند سعی داشتیم 26 كشور در این مسابقات حاضر شوند، ولی به خاطر یكسری مشكلات از جمله شرایط آب و هوایی تنها هفت كشور در این رقابت‌ها شركت كردند و به هر حال توانستیم از ناظر فدراسیون جهانی نمره قبولی در برگزاری این جام را دریافت كنیم.

رییس فدراسیون شمشیربازی، حضور ورزشكاران در مسابقات امسال را در مقایسه با سال گذشته خوب ارزیابی كرد و اظهار داشت: این استقبال به نحوی بود كه از كشور كویت علاوه بر تیم ملی این كشور، 2 تیم و در مجموع 40 ورزشكار در این رقابت ها حضور یافتند.

وی خاطرنشان كرد: شرایط ورزش در كشور ایران با بسیاری از كشورها متفاوت است و كسب میزبانی مسابقات جهانی در كلاس A نه تنها برای كشورمان بلكه برای شهر یزد موفقیت بزرگی به شمار می‌آید.

باقرزاده در پایان ابراز داشت: فدراسیون معتقد است كه این پیكارها به غنای شمشیربازی كشورمان و همچنین شكوفا شدن استعدادهای ما كمك خواهد كرد.

UserName