• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1383/12/08
  • تاريخ :

خواندنی های بازی سرخابی

نفرات آخرین دیدار حساس سال در نمای نزدیک

خوشحال ها و مغموم ها

وحید طالب لو

اگر استقلال نمی برد همان دیشب اخراجش می کردند. او روی خروج هایش کاملاً تعطیل بود. شانس آورد که دو تا بیشتر نخورد. دروازه بان استقلال به خصوص روی گل شیث رضایی یکی از بهترین بازیکنان پرسپولیس بود.

پیروز قربانی

بازی او را نمی شود بدون گل استثنایی اش به یاد آورد. او در دفاع بدون اشتباه نبود اما حالا جزو گلزنان تاریخ دربی است.

داود حقدوست

مرکزش را از دست می داد اگر نه در بسیاری از دقیق بازی در جمع کردن دفاع استقلال موفق بود. بخت بلندش این بود که هیچ کدام از مهاجمان پرسپولیس روپا نبودند.

محمود فکری

مثل همیشه بود؛ دونده، درگیر و بی رحم. گلی که به پرسپولیس زد کاملاً برازنده بازوبندش بود. شاید این خداحافظی خوبی با استقلال باشد. اینکه رفت توی بغل نظری جویباری از صحنه های زیبای بازی بود.

سعید لطفی

کم اشتباه بود و به عنوان نفر کناری منصوریان وسط زمین را برای آبی ها خوب جمع کرد. نان بی هافبکی پرسپولیس را تا ته خورد!

علیرضا منصوریان

انتظار از او خیلی زیاد بود اما اغلب جز در کتک کاری ها به چشم نیامد. به نظر بیژن ذوالفقارنسب خوب بود!

فرزاد مجیدی

جزو ضعیف های استقلال بود. خیلی دلش می خواست توی چشم باشد ولی 2 سانتری که برای گلهای دوم و سوم کرد نجاتش داد.

آکوستنی گیلائوری

بیشتر مشغول کاظمیان و جمشیدی بود و کمتر در کارهای هجومی حضور داشت.

تنها کسی که می توانست با داور به زبان مادری حرف بزند در امور کشتی گیری کم نگذاشت

سیاوش اکبرپور

تا آخرین دقیقه های بازی و تا وقتی که علیرضا به زمین نیامد مطمئناً استقلالی ها هر چه دلشان خواست نثارش کردند. اما بدجوری جبران کرد بدجور.

میثم بائو

بی شک یکی از اتفاقات بزرگ بازی جمعه بود. خوش تیپ استقلال تا حالا فقط 6 دقیقه بازی کرده بود و مقابل پرسپولیس تا وقتی در زمین بود یکی از بهترین ها بود. تعویض که شد کف کردیم!

رضا عنایتی

خیلی ها معتقدند که ستاره بازی بود. با گلی که زد و با بازی مثبت اش جلوی چشم های برانکو و پروین. چقدر حسرت می خورند که مثل او را یا ندارند یا اگر دارند برایش جا ندارند!

علیرضا اکبرپور

دیگر شباهتی به علیرضای اکتیو سال های دور ندارد ولی بی انصافی است که نگوییم وقتی آمد استقلال را زیر و رو کرد.

اگر پروین بود می گفت پایش را باید طلا گرفت!

محمد محمدی

برانکو ته دلش گفت با این بازی می شود تا ماه ها هواداران پرسپولیس را ساکت کرد. شاید روی گل اول تقصیر نداشت ولی درباره دروازه بانی که سه گل می خورد و هیچ عکس العملی از او در ذهن نمی ماند چه قضاوتی باید کرد.

بهروز رهبری فرد

باید اخراج می شد. با خطاهایش و با فیل هایی که هوا می کرد مطمئناً جزو ستاره های بازی نبود. پرسپولیسی ها می توانند همچنان به تشویق کردن اش ادامه بدهند اما او هم بد نیست کمی به خداحافظی فکر کند.

علی انصاریان

تا وقتی در زمین بود همان کاراکتر همیشگی را به نمایش گذاشت. درگیر و با قیافه یی که تعصب از آن می بارید. حالا لابد خیلی خوشحال است که باخت پرسپولیس بعد از تعویض اش رقم خورده. مصاحبه ها را داشته باشید.

محمدرضا مهدوی

اگر پرسپولیس می برد یا حتی مساوی می کرد مهدوی می توانست بگوید جای گل محمدی زیاد هم خالی نبود اما حالا چی؟ وقتی استقلالی ها در هجده قدم پرسپولیس چند باره صورت شانسی پاسکاری می کنند و کسی نیست...

شیث رضایی

با گل اتفاقی اش جاودانه شد. نمی شود گفت بدتر از بقیه دفاع های پرسپولیس بوده. با این قد و قواره حق اش در پرسپولیس خورده می شود.

پژمان جمشیدی

چند تا حرکت خوب و مدیوی کردن همه پرسپولیسی هایی که فکر می کردند باز هم پژمان جناح راست را ریسه می کند. صحنه به یاد ماندنی اش فحش آب نکشیده یی بود که به عنایتی داد و دستی که در گردن هم انداختند.

علیرضا امامی فر

پرسپولیس چپ ندارد. همین که امامی فر می تواند به عنوان بازیکن ثابت مدام در ترکیب باشد این را ثابت می کند. یک موقعیت صددرصد را خراب کرد و اغلب حملات استقلال از منطقه او بود.

کریم باقری

چند تا شوت سنگین و چند تا هم سبک! شب قبل از بازی وقتی توی تلویزیون گفت این بازی حساسیت ندارد، دل پرسپولیسی ها هری ریخت. برای خودش وسط زمین وزنه یی بود.

ابراهیم اسدی

علی پروین دوستش دارد یعنی خدا دوستش دارد. هر وقت دوربین نشان اش می داد یا داشت خطا می کرد یا روی زمین می افتاد.

جواد کاظمیان

حالا که کارشناس ها می گویند بهترین بازیکن زمین بوده ما چی باید بگوییم. وقتی فکر می کنیم که عکس اش را پنجشنبه روی جلد زده بودیم حس می کنیم که بازی اش کمی آبروریزی بوده. با ضربه های ایستگاهی فوق العاده و فرارهایی که نکرد.

رضا جباری

یک علی کریمی ولرم است. جلوی استقلال یکی از بهترین های پرسپولیس بود. شاید تعویض او بعد از جلو افتادن قرمزها مهم ترین دلیل باخت شان باشد. حیف در پاس دادن همچنان آخر حساسیت است.

مهرداد اولادی

خوب نبود. جنگ های فیزیکی و گلاویز بودن مداوم با بازیکنان استقلال. بعد از تعویض هم شاکی بود تا بگوید مهرداد اول فصل نیست که پاهای سلطان را ماچ می کرد.

سهراب انتظاری

بالاخره یک گل به استقلال زد. حتی اگر گل اش آفساید باشد هم پرسپولیسی ها چیزی از ماچ و بوسه هایشان کم نمی کنند. هر چند که با این نتیجه دیگر ماچ و بوسه یی درکار نیست.

پاداش محمودخان را 2برابر کنید!

رقیب دیرینه را شکست داده اند و حتماً کلی حرف برای زدن دارند. استقلالی ها را می گوییم. پس از پایان بازی رختکن آبی پوشان حال و هوای خاصی داشت. فکری که شب قبل از بازی قول گلزنی داده بود به محض دیدن قریب به سمت او می رود و می گوید: حاج آقا! دیدید به قول خودم عمل کردم. دیدید چه گلی زدم! در همین آقا! دیدید به قول خودم عمل کردم. دیدید چه گلی زدم! در همین اثنا فرزاد مجیدی وارد بحث می شود و می گوید: آقای قریب، چون محمودخان به قولش عمل کرده به او 2 برابر بقیه پاداش بدهید و ... استقلالی ها دوباره می خندند، آخر آنها رقیب دیرینه را شکست داده و خوشحال بودند.

انتقاد پروین از باقری و مهدوی

پروین از همه بازیکنان انتقاد می کند اما بیشتر از همه مهدوی و باقری مورد شماتت پروین قرار می گیرند. تقریباً بعد از یک ساعت حضور در رختکن پرسپولیس ها فرصت خروج پیدا می کنند!

جشن تعطیل شد

معمولاً پس از هر پیروزی تیم استقلال در دربی های تهران مقابل پرسپولیس، به مدت چند دقیقه شادی و پایکوبی در رختکن آبی پوشان انجام می شد اما پس از بازی دیروز و به دلیل ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان استقلالی ها بدون جشن و پایکوبی رختکن را ترک کرده و برای استراحت به منازل خود بازگشتند.

زوبل را به اتوبوس پرسپولیس هم راه ندادند

سرخپوشان معتقدند راینر زوبل پس از اعلام مشکلات مالی اش در آستانه دیدار با استقلال به ایجاد حاشیه در تیم دامن زده و با تاکتیک های اشتباهش مسبب باخت دربی است.

در این ارتباط شنیدیم علی پروین، راینر زوبل را بعد از بازی به رختکن راه نداد و زوبل پشت درهای بسته ماند، هنگام خروج پرسپولیسی ها از استادیوم هم مجدداً زوبل به سمت اتوبوس حامل سرخپوشان رفت تا همراه آنها ورزشگاه را ترک کند اما این بار هم پروین در یک اقدام غیرمنتظره از سوارشدن وی به اتوبوس جلوگیری کرد و زوبل مجبور شد با اتومبیل شخصی حامل دو سه نفر از هواداران و یکی از دوستانش ورزشگاه را ترک کند. به هر حال پیش بینی می شد که زوبل با حرکت اشتباهش در آستانه دربی و تهدیدکردن مسئولان اجرایی پرسپولیس به خاطر مسائل مالی در پایان متهم شماره یک این شکست شود.

امروز، تعیین پاداش استقلالی ها

اگر چه مسئولان باشگاه استقلال مبلغ پاداش غلبه بر پرسپولیس را به بازیکنانشان نگفته بودند. اما این دلیل نمی شود آنها پرداخت پاداش به آبی پوشان را فراموش کنند. شنیدم امروز طی جلسه ای در باشگاه استقلال مبلغ پاداش بازیکنان بابت پیروزی مقابل پرسپولیس مشخص خواهد شد.

تبریک سامره به قریب و قلعه نوعی

پیروزی پر گل استقلال مقابل پرسپولیس باعث خوشحالی علی سامره شد. وی دیشب پس از بازی با حسین قریب و امیر قلعه نوعی تماس گرفت و این پیروزی را تبریک گفت. وی از قلعه نوعی خواست از قولش به بقیه بازیکنان خسته نباشید و دست مریزاد بگوید.

گل فکری، هوادار استقلال را به بیمارستان فرستاد!

بعد از به ثمر رسیدن گل دوم استقلال، یکی از هواداران این تیم که در ورزشگاه آزادی حضور داشت از شدت هیجان، دچار شوک قلبی شد و خیلی سریع هم با آمبولانس او را به بیمارستان منتقل کردند. به هر حال در اغلب بازی های پرسپولیس، استقلال نظیر این اتفاق ناراحت کننده را شاهد بودیم و این بار هم یکی از دوستداران استقلال دچار مشکل شد که امیدواریم هر چه زودتر بهبود یابد.

اولین های دربی 58

اولین ضربه به توپ را رضا جباری زد تا بازی با این ضربه مهاجم سرخپوشان شروع شود.

اولین پاس بلند را بهروز رهبری فرد داد.

اولین تکل را پژمان جمشیدی زد.

اولین اوت به نفع پرسپولیس بود که انصاریان توپ را پرتاب کرد.

اولین کرکری بین سیاوش اکبرپور و محمد رضا مهدوی رخ داد.

اولین خطا را میثم بانو روی ابراهیم اسدی مرتکب شد.

اولین کرنر برای پرسپولیس بود که رضا جباری آن را زد.

اولین ضربه دروازه را وحید طالب لو سنگریان استقلال زد.

الوین حرکت آکروباتیک را علی انصاریان انجام داد که داور ضربه برگردان او را خطا اعلام کرد.

اولین شوت به سمت دروازه را گیلائوری به دروازده پرسپولیس زد.

اولین اخطار را هم گیلائوری گرفت.

UserName