• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1884
 • شنبه 1383/12/8
 • تاريخ :

حاشیه بازی استقلال پرسپولیس

**از ساعت 8 صبح بلیت فروشی آغاز شد. البته بر خلاف تصور ورزشگاه آزادی پر نشد.

**تعدادی از سینه چاکان دربی که از اقصی نقاط کشورمان خود را به ورزشگاه آزادی رساندند شب قبل از بازی را کنار ورزشگاه گذراندند.

**سربازان کشورمان می توانستند از طبقه دوم بازی را مجانی تماشا کنند اما این حربه هم نتوانست باعث شود تا یکصدهزار نفر وارد ورزشگاه شوند.

**با توجه به حساسیت بازی تعداد آمبولانس های حاضر در ورزشگاه آزادی هم افزایش یافت تا همه چیز تحت نظر باشد. خوشبختانه تا آنجا که ما اطلاع داریم اتفاق تلخی رخ نداد.

**نیمکت ذخیره های دو تیم با پارچه های" محرم" مزین شد تا حال و هوای ورزشگاه روحانی شود.

**گروه سرود ارتش هم با حضور در ورزشگاه سهمی در این دربی داشت و با گروه ارکستر خود شروع به نواختن کرد.

**اسکوربرد ورزشگاه قبل از بازی فقط آرم دو باشگاه را نشان داد تا تماشاگران دو تیم با دیدن آنها بیشتر از حضور در ورزشگاه لذت ببرند.

**تعدادی از نمایندگان سفارت کره جنوبی در کشورمان این بازی را از نزدیک تماشا کردند. ظاهراً آنها هم می دانند دربی تهران چقدر حساس است.

**شبکه های تلویزیونی L.B.C لبنان، دبی اسپورت، الجزیره و شبکه TBS ژاپن با حضور در ورزشگاه این بازی را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دادند.

**تعدادی تماشاگر و خبرنگار ژاپنی هم در ورزشگاه آزادی حضور داشتند. فراموش نکنید ایران در رقابتهای مقدماتی راهیابی به جام جهانی با ژاپن همگروه است.

**تماشاگران پرسپولیس وقتی پروین را هنگام ورود به زمین دیدند با شعار" بین همه عشق ها، عشق است علی سلطان" به تشویق او پرداختند.

**امیر قلعه نوعی حرمت پروین را نگه داشت و همراه با مرفاوی و نظری جویباری با سراغ نیمکت پرسپولیس و سلطان سرخ رفت و از او رخصت طلبید.

**پرسپولیسی ها پارچه بزرگی را با این شعار نصب کردند که دیدنی و خواندنی بود"... قرمز خون من است، پرسپولیس جون من است".

**قبل از بازی فکری و رهبری فرد کاپیتانهای دو تیم بازیکنان خود را دور هم جمع کردند و به سوی تماشاگران تیم های خود رفتند تا به نوعی از آنها اجازه بگیرند.

**قبل از بازی علی خسروی با سه داور روسی کاملاً صحبت کرد و آنها را از اهمیت و حساسیت این دیدار آگاه نمود.

**یکی، دو بار دوربین های تلویزیون زوبل را سوژه قرار دادند اما مربی آلمانی با چند فقره چشم غره مانع انجام کار آنها شد.

**اولین درگیری بازی ثانیه 50 بین اکبرپور و مهدوی رخ داد تا حساسیت بازی از دقیقه اول همه چیز را تحت الشعاع قرار دهد.

**امیرقلعه نوعی چند مرحله به داور بازی اعتراض کرد و حتی از منطقه ممنوعه هم عبور کرد تا جایی که خسروی مجبور شد او را دعوت به آرامش کند.

**طبق معمول خطیب نیامد. ظاهراً او اطلاع نداشت جمعه زمان انجام بازی برگشت" دربی 58" بود! البته نیامدن خطیب هم زیاد به چشم نیامد زیرا او قبلاً گفته بود از سمت مدیرعاملی خود استعفا داده ام.

**محمود فکری از هر فرصتی برای اعتراض به داور سود برد تا آنکه " والنتین" روسی با یک فقره کارت زرد او را سرجایش نشاند.

**هنگام درگیری لفظی جباری و لطفی اگر باقری و منصوریان نبودند ممکن بود کار به جاهای باریک کشیده شود اما این دو بازیکن باتجربه سرخابی به غائله پایان دادند.

**علیرضا اکبرپور از دقیقه 28 شروع به گرم کردن خود کرد تا اینکه سرانجام قلعه نوعی در دقیقه 59 مجوز حضورش در میدان را صادر کرد.

**بین دو نیمه تماشاگران حاضر در ورزشگاه با مداحی کویتی پور به عزاداری پرداختند تا آزادی به شدت حال و هوای ماه محرم را به خود بگیرد.

**از پدر شهید مهدی رضایی مجد بازیکن تیم ملی جوانان که در دفاع مقدس به شهادت رسید تجلیل شد.

**از بین هنرپیشه های معروف سینما حضور سعیدراد و پژمان بازغی در ورزشگاه آزادی تماشایی بود. این دو هنرپیشه کشورمان به شدت پرسپولیسی هستند و احتمالاً بعد از بازی با حالگیری به خانه بازگشتند.

**شیث رضایی آماده رفتن به زمین شد که علی خسروی به انگشتر او گیر داد.

**وقتی نیمه دوم آغاز شد در روی نیمکت پرسپولیس پرنده هم پر نمی زد تا اینکه یک دقیقه بعد سرجای خود نشستند.

**سهراب انتظاری وقتی گل دوم پرسپولیس را به ثمر رساند آنقدر از خود بیخود شد که ابتدا پیراهنش را از تن درآورد و سپس در ورزشگاه دور افتخار زد. سرانجام کریم پیراهن او را به دستش داد اما داور به انتظاری اخطار داد.

**فکری بعد از به ثمر رساندن گل تساوی( گل دوم) به سرعت خود را به نیمکت استقلال رساند و در بغل قلعه نوعی و علی نظری سرپرست( باجناق فکری) جا خوش کرد.

**وقتی داور سوت پایان بازی را به صدا درآورد تعدادی از بازیکنان پرسپولیس وسط زمین نشستند و اشک ریختند.

** حامد کاویانپور از جایگاه ویژه بازی را تماشا کرد و دقایقی توسط هواداران پرسپولیس تشویق شد .

** حسین فرکی ، احمد سجادی و فخرالدین بگوویچ ( کادرفنی تیم ملی ) و فرانچیچ ( مربی فوتبال ) در استادیوم حضور داشتند .

** برانکو ( سرمربی تیم ملی ) در جایگاه ویژه مسئولین در کنار سفرای روسیه و ترکیه به تماشای بازی پرداخت.

** مهندس قدمی ، مهندس تقی زاده ( معاونین سازمان تربیت بدنی ) ، جمشیدی ( مدیرکل مجموعه ورزشی انقلاب) ، پهلوان ( دبیر فدراسیون فوتبال ) و حسین قریب ( مدیرعامل باشگاه استقلال ) در جایگاه ویژه مسئولین حضور داشتند .

** پارک کی وون ( سرمربی کره ای والیبال ایران ) ، غفور جهانی ، بنت کراس ( مربی آلمانی پگاه گیلان ) و

** در ابتدای بازی دو تیم برای گرامیداشت یاد كشته‌شدگان زلزله‌ی زرند كرمان یك دقیقه سكوت كردند.

** تیم پرسپولیس در این بازی نیز با اسپانسری جدید بر روی لباس خود به میدان آمده بودند كه این چهارمین اسپانسر پرسپولیس در این فصل است.

** علیرضا منصوریان پس از سوت پایان بازی پیراهنش را از تن درآورد و جلوی هواداران استقلال روی زمین پهن کرد و بر آن سجده کرد. فرزاد مجیدی هم پیراهنش را روی هوا می گرداند و دور زمین می دوید.

UserName