• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1383/12/09
  • تاريخ :

افتخاری دیگر برای قهرمان بااخلاق ایران؛

هادی ساعی بهترین تكواندوكار سال 2004 آسیا شد


اتحادیه‌ی تكواندو ‌آسیا، هادی ساعی قهرمان با اخلاق كشورمان را به عنوان بهترین تكواندوكار این قاره در سال 2004 انتخاب كرد.

به گزارش(ایسنا)، اتحادیه تكواندو آسیا دلایل انتخاب خود را چنین اعلام كرده است:« در آسیا تكواندوكاران و قهرمانانی حضور دارند، ولی هادی ساعی تكواندوكار با اخلاق ایران در كنار سطح فنی بسیار بالا و قهرمانی در رقابت‌های المپیك 2004 آتن، در حادثه زلزله تاسف‌بار بم مدال‌های خود را برای كمك به مردم زلزله‌زده این شهر به معرض فروش گذاشت تا توانسته باشد كمكی در حق این مردم انجام دهد و این نشان از اخلاق والای این ورزشكار دارد.»

شایان ذكر است هادی ساعی برای نخستین بار تاریخ تكواندو ایران توانست در المپیك آتن، مدال طلای رقابت‌های وزن پنجم المپیك را از آن خود كند.

جایزه این تكواندوكار شایسته كشورمان به زودی در مراسمی كه در شهر سئول، مقر این اتحادیه برگزار خواهد شد، اهدا می‌شود.

ساعی:

هنوز از نظر فنی بهترین هستم

كره‌ای‌ها كمتر از این عنوانها می‌گذرند

با تمام توان در المپیك پكن شركت می‌كنم

قهرمان تكواندو المپیك آتن بعد از انتخاب خود به عنوان بهترین تكواندو كار سال 2004 آسیا، گفت: هنوز از نظر فنی بهترین تكواندوكار ایران و جهان هستم.

هادی ساعی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایسنا، اظهار كرد: با توجه به این كه آسیا قطب تكواندو جهان است و بسیاری از تیمهای مطرح دنیا در این رشته در این قاره حضور دارند كسب این عنوان بسیار سخت و غرور آفرین است.

وی اضافه كرد: با توجه به خصوصیاتی كه كره‌ای ها دارند، حدس نمی‌زدم كه به این عنوان دست پیدا كنم، زیرا تكواندوكاران كره كه به سختی راضی می‌شوند كسی غیر از آنها عنوان بهترین تكواندو كار آسیا را به دست آورد. من نیز از كسب این عنوان در درجه اول برای كشورم و بعد از آن برای خودم بسیار خوشحالم.

قهرمان تكواندو المپیك آتن با اشاره به فروش مدالهای خود برای كمك به مردم زلزله زده‌ی بم و مسائلی كه پس از آن مطرح شد، تصریح كرد: متاسفانه در كشور ما برای هر كاری كه انجام می‌شود حرفی درست می‌كنند و من به جرات می‌گویم كه این كار را برای دل خودم انجام دادم و یك وظیفه‌ی انسانی بوده و ربطی به دور شدن من از اوج قهرمانی و افزایش محبوبیت در بین مردم نداشت و این كار را مهمترین كار برای ابراز همدردی با مردم بم می‌دانستم.

ساعی اضافه كرد: احساس می‌كنم كه پوشیدن پیراهن تیم ملی در هر رشته لیاقت می‌خواهد و هر كس كه این پیراهن را بر تن می‌كند باید فكر و ذهن و عملش ملی باشد و در هر لحظه به فكر كشور و مردم عزیزمان در عرصه‌های بین المللی باشد.

قهرمان المپیك آتن در مورد حضور در المپیك 2008 پكن، تاكید كرد: چون از سالهای جوانی درتیم ملی حضور داشتم مدت زمانی طولانی است كه پیراهن تیم ملی را بر تن می‌كنم و به همین دلیل خیلی‌ها فكر می‌كنند كه سن من بالاست، ولی من هنوز تا چند سال دیگر می‌توانم در رقابتهای بین‌المللی شركت كنم.

وی افزود: تمام نیرو و انرژی خود را برای حضور در المپیك پكن به كار خواهم گرفت تا بتوانم یكی از نمایندگان ایران در این رقابتهای مهم باشم و هنوز می‌توانم به جرات بگویم كه از نظر فنی یكی از بهترین تكواندو كاران ایران و جهان هستم و این را در عمل ثابت كرده و خواهم كرد.

ساعی در مورد حضورش در مسابقات كشورهای اسلامی كه در فروردین ماه سال آینده در عربستان برگزار می‌شود، گفت: این مسابقات و مسابقات جهانی اسپانیا به فاصله‌ی یك هفته از هم برگزار می‌شود و قرار است كه دو تیم به این رقابتهای مهم اعزام شوند و هنوز من نمی‌دانم در كدام تیم اعزامی قرار می‌گیریم، ولی بیشتر تمایل دارم كه درمسابقات جهانی حضور یابم و امیدوارم كه كادر فنی نیز با نظر من موافقت كنند. در هر صورت من تابع كادرفنی و سر مربی تیم ملی هستم.

UserName