• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 5846
 • چهارشنبه 1388/7/22
 • تاريخ :

واکسن اعتیاد در خانواده

خانواده

معاون مبارزه با موادمخدر ناجا:

ارتباط خوب با فرزندان مانع از اعتیاد می‌شود

همیشه ارتباط مناسب خانواده و فرزندان می‌تواند نتیجه مناسبی در پی داشته باشد.

به گزارش شبکه ایران، معاون مبارزه با موادمخدر ناجا گفت: اگر خانواده با فرزندان خود ارتباط خوب و صمیمی داشته باشد می‌تواند در پیشگیری از اعتیاد و ناهنجاری‌های جامعه برای فرزندان موثر باشد. در خصوص اعتیاد هم یکی از عواملی که موجب می‌شود تا نوجوانان و جوانان این فرصت را بیابند، همین حمایت خانواده و نظارت آنهاست.

یکی از مهم ترین عواملی که موجب می‌شود تا نوجوانان و جوانان از اعتیاد دور شوند ،همین حمایت خانواده و نظارت آنهاست.

 حمیدرضا حسین‌آبادی می‌گوید: آموزش و پرورش یکی از سازمان‌های بسیار مهم و موثر در جلوگیری از پیشگیری از اعتیاد است که باید همکاران فرهنگی در آموزش‌وپرورش برنامه‌های ویژه‌ای را برای پیشگیری از اعتیاد ارائه دهند.

اجتماع، بستری برای اعتیاد

وی عقیده دارد: به دانش‌آموزان به‌خصوص دانش‌آموزان راهنمایی و دبیرستان تاکید داریم تا در دوست‌یابی دقت لازم را داشته باشند و از کسانی که صلاحیت دوستی را ندارند، دوری کنند. دانش‌آموزان باید شناخت کامل از کسی که برای دوستی انتخاب می‌کنند ، داشته باشند و ارتباط خود را با مدرسه مستحکم کنند. اگر دانش‌آموزان در طول سال تحصیلی با مشکلی مواجه می‌شوند نباید از مسئولان مدارس پنهان کنند بلکه باید با اولیای مدرسه در تماس باشند و با مشاور مدرسه، مشورت کنند.

 

معاون مبارزه با مواد مخدر ناجا می‌گوید: یکی از مشکلاتی که دانش‌آموزان در حوزه مواد مخدر با آن مواجه می‌شوند، عدم ارتباط صحیح و داشتن دوستان خوب و مناسب است. بنده به خانواده‌های دانش‌آموزان تاکید دارم که فرزندان خود را به صورت نامحسوس تحت کنترل داشته باشند.

در مدارسی که اولیای مدرسه با دانش‌آموزان با تندی و سخت‌گیری رفتار می‌کنند ناهنجاری‌ها و مشکلات روحی در دانش‌آموزان به وجود می‌آید.

حسین‌آبادی می‌گوید: در مدارسی که اولیای مدرسه با دانش‌آموزان با تندی و سخت‌گیری رفتار می‌کنند ناهنجاری‌ها و مشکلات روحی در دانش‌آموزان به وجود می‌آید. بهترین کار در حوزه مبارزه با مواد مخدر این است که مدارس فضایی را ایجاد کنند تا دانش‌آموزان تمام مشکلاتشان را واضح مطرح کنند. در هر صورت اگر خانواده با فرزندان خود ارتباط خوب و صمیمی داشته باشند می‌توانند در پیشگیری از اعتیاد تلاش کنند.

 

منبع :ایران

تنظیم برای تبیان :داوودی

 

مقالات مرتبط :

چند نظریه در خصوص شکل گیری اعتیاد

نوجوانی،زمانی حساس برای پیشگیری از اعتیاد

مهار اعتیادبافکرکردن

اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
اضطراب : راه انداز مصرف مواد

اضطراب : راه انداز مصرف مواد

یکی از روان تحلیل گران معروف می گوید: انسان هنگامی که با اظطراب اساسی مواجه می شود، اقدام به برگزیدن روش های بیمار گونه برای کنترل اضطراب خود می کند. یعنی برای این که سرپوشی بر اضطراب خود گذارد، در جهات مختلفی ممکن است حرکت کند: 1) حرکت به سوی مردم؛ این
پیامدهای پزشکی اعتیاد چه چیزهایی هستند؟

پیامدهای پزشکی اعتیاد چه چیزهایی...

افرادی که از اعتیاد رنج می برند اغلب یک یا بیشتر از یک مورد مشکل پزشکی دارند، بیماریهای ریوی، قلبی عروقی، سکته مغزی، سرطان، و اختلالات روانی را دربرمی گیرد. تصویر برداری کامپیوتری، پرتو افکنی اشعه ایکس از قفسه سینه، و آزمایش های خون، اثرات آسیب آفرین سوء
داوطلبی برای سوء مصرف مواد!

داوطلبی برای سوء مصرف مواد!

هنگامی که مواد برای اولین بار و یا دفعات اول مصرف می شوند، افراد ممکن است آن چه را که به عنوان اثرات مثبت مصرف مواد است، دریافت کنند. همچنین ممکن است باور داشته باشند می توانند مصرف خودشان را کنترل کنند.
UserName