• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1388/07/19
  • تاريخ :

کریمی به پرسپولیس نزدیک تر شد

علی کریمی

چراغ سبز حبیب كاشانی برای بازگرداندن علی كریمی به پرسپولیس هواداران این تیم را امیدوار كرد تا براساس آنچه كه شماره هشت تیم‌شان هنگام جدایی و رفتن به استیل‌آذین عنوان كرده بود از نیم‌فصل دوباره او را در پیراهن سرخ تیم محبوبشان ببینند.

موضوع بازگشت علی كریمی به پرسپولیس از همان ابتدای جدایی‌اش مطرح بود. او مدعی شد كه اگر عباس انصاری‌فرد در باشگاه نباشد شاید نیم‌فصل دوباره برگردد. حالا با رفتن مدیر‌عامل سابق و آمدن حبیب كاشانی رویای كریمی و هواداران بیش از هر زمان دیگری در آستانه محقق شدن است. البته در راه تحقق این موضوع سه موضوع مهم و تعیین‌كننده وجود دارد. اول رضایت خود كریمی برای بازگشت به پرسپولیس است كه براساس مصاحبه‌ها و آنچه كه از او نقل می‌كنند مشكلی از این بابت وجود ندارد. مساله بعد به قوانین برمی‌گردد. به گفته آلبرت و عزیزمحمدی اگر لیست بزرگسالان پرسپولیس تكمیل و شش سهمیه لیگ‌برتری آنها هم پر باشد این جابه‌جایی عملی نخواهد بود و منع قانونی دارد اما آنطور كه به نظر می‌رسد پرسپولیس در سهمیه لیگ‌برتری خود هنوز یك جای خالی دارد. ( گفته می شود در صورتی که سهمیه لیگ برتری نیز جای خالی نداشته باشد باز هم پرسپولیسی ها می توانند با معاوضه یک بازیکن علی کریمی را به لیست خود اضافه کنند)

آنها ابتدای فصل تنها پنج بازیكن به نام‌های جلال اكبری، مجتبی زارعی، عادل كلاه‌كج، شیث رضایی و میثم بائو را از تیم‌های لیگ‌برتری جذب كرده‌اند. شاید همین موضوع راه بازگشت كریمی را باز بگذارد كما اینكه عزیزمحمدی می‌گوید این موضوع نیاز به بررسی بیشتر دارد.

کریمی ستاره تیم فوتبال استیل آذین

آخرین مورد در این پرونده رضایت باشگاه استیل‌آذین برای این جدایی است. آنطور كه مشخص است حسین هدایتی به عنوان مالك باشگاه استیل‌آذین مشكلی با این موضوع و جدایی كاپیتان تیمش ندارد. حداقل این موضعی است كه هدایتی در مطبوعات در قبال این موضوع عنوان می‌كند. امیر مهریزی مدیر‌عامل باشگاه هم دو نقل قول از طرفش مطرح است. در اولین نقل قول او با این انتقال اگر موافق نباشد مخالف هم نیست: «كریمی با ما قرارداد دارد با این حال اگر هم كمكی از دست من برآید برای بهتر شدن وضعیت پرسپولیس انجام می‌دهم. خودم پرسپولیسی دو‌آتشه هستم و همیشه با استقلالی‌ها كری دارم. ببینم دل كریمی چه می‌خواهد. به شخصه هر چه دل كریمی بخواهد انجام می‌دهم چون علی با دل خود فوتبال بازی می‌كند.»

در یك خبرگزاری دیگر مهریزی موضع تندتری در قبال این موضوع گرفته است: «این موضوع در حال حاضر در حد شایعه است و من هم این خبر را در روزنامه‌ها خواندم. سه روز در ایران نبودم و نمی‌دانم در این مدت چه اتفاقی افتاده است.» او هرگونه تصمیم‌گیری در این رابطه را به هیات مدیره واگذار می‌كند: «هیات مدیره باشگاه باید این موضوع را بررسی كند. در حال حاضر تمام تمركز ما روی بازی‌هاست.»

علی کریمی

اما تندترین موضع در باشگاه را حمید استیلی دارد. مربی دو فصل پیش پرسپولیس و سرمربی فعلی استیل‌آذین مخالف از دست دادن و جدایی علی كریمی است: «ما در استیل‌آذین كمبود مهره داریم و در این شرایط به وجود علی كریمی بیش از هر زمان دیگری نیازمندیم. من به عنوان سرمربی استیل‌آذین می‌گویم به وجود علی كریمی در تیم خودمان سخت نیازمندیم اما تصمیم‌گیری نهایی با مسوولان است.»

این در حالی است که علی کریمی با هفت گل زده در صدر جدول گلزنان لیگ برتر قرار دارد و از طرف دیگر در این هفته های سپری شده موثرترین بازیکن لیگ برتر نیز بوده است.

 به هر شكل باید دید در نهایت استیل‌آذینی‌ها حاضر می‌شوند این خدمت را برای پرسپولیس انجام داده و در ازای گرفتن نفراتی چون اشپیتیم آرفی، حسین بادامكی و یا علیرضا حقیقی كاپیتان و ستاره اول خود را از دست بدهند یا خیر. البته كاشانی و پرسپولیسی‌ها خیلی به تحقق این انتقال و جابه‌جایی امیدوارند.

تنظیم برای تبیان: رضا سیگاری

مسابقه ...

امتياز این سوال :
UserName