• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1383/11/27
  • تاريخ :

زولا به خداحافظی نمی‌اندیشد

هالی هودزیچ در تعطیلات!
بلاتر مخالف استفاده از تكرار صحنه‌های ویدیویی در رقابت‌های فوتبال


زولا به خداحافظی نمی‌اندیشد

یوگا و تكنیك‌های تنفسی راز مهاجم تمام نشدنی كالیاری

جیان فرانكو زولا در سن سی و نه سالگی هم به خداحافظی از جهان فوتبال نمی‌اندیشد.

به گزارش(ایسنا)، مهاجم تمام نشدنی كالیاری در این باره به LA REPUBBLICA گفت:« هنوز بازی می‌كنم و از فوتبال لذت می‌برم بنابراین میل ندارم كفش‌هایم را آویزان كنم. اگر احساس پیری كنی آن زمان پیر هستی. هنوز كودكی از ”اولینا” هستم كه پیراهنش به سر زانو می‌رسد و اندازه‌ی او نیست!»

زولا از انگلستان به شهری كه در آن متولد شده بود بازگشت تا به كالیاری كمك كند به سری A بازگردد. پس از دو سال گروه او برای راهیابی به رقابت‌های اروپا مبارزه می‌كند. راز زولا چیست؟ پاسخ او این است:«فكر می‌كنم بازیكنان باید از فشار دور باشند. موضوعی كه بعضی از وقت‌ها مردم برای پیدا كردن شغل و به دست آوردن پول اندك با آن دست به گریبان هستند. در رشته‌ی ورزشی ما هم این مشكل وجود دارد. من با یوگا و تكنیك‌های تنفسی با آن مبارزه كردم.»

ستاره‌ی پیشین چلسی درباره‌ی تفاوت لیگ برتر انگلستان و سری A ایتالیا گفت:« تفاوت در بیرون از میدان است. در ایتالیا برنامه‌های تلویزیونی فوتبال را كالبد شكافی می‌كنند. كوچك‌ترین عنصر اشتباه شناسایی می‌شود و این فشار را بیشتر می‌كند و ورزشگاه‌ها خطرناك‌تر می‌شوند. باور دارم فوتبال ایتالیا برتر از انگلستان است اما فرهنگ ورزشی ما متفاوت است. ماركوس كافو تنها بازیكن سری A است كه همیشه لبخند می‌زند! جالب است كه می‌بینیم كاكا و توتی بین خط میانی و حمله بازی می‌كنند. چند سال پیش یك مربی لیگ ایتالیا به آنها دستور می‌داد به یكی از این دو خط بچسبند. من هم از چیدمان 2 ـ 4 ـ 4 در چلسی رودگولیت رنج می‌بردم. در انگلستان خط میانی مفهوم مبهمی دارد.»

هالی هودزیچ در تعطیلات!

پاریس به مربی بوسنیایی وفادار نبود

وحید هالی هودزیچ سرمربی بوسنیایی اخراج شده‌ی پاری سن ژرمن برای بازگشت به حرفه‌اش عجولانه تصمیم نمی‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هودزیچ كه به تازگی از پاری سن ژرمن اخراج شده است، دو پیشنهاد كه یكی از آنها از یونان است در دست دارد. او در این به باره به L`EQUIPE گفت:« اكنون تنها یك چیز در ذهنم می‌گذرد و می‌خواهم استراحت كنم. در پاریس، از همان ابتدا تا پایان كار زیر فشار بودم، بنابراین به غرق شدن در آرامش نیاز دارم. تجربه جدیدی است برای نخستین بار در زندگی‌ام اخراج شدم! در مورد آینده باید ببینم چه اتفاقی رخ می‌دهد، دو پیشنهاد دارم، شرایط خوبی است، این طور نیست؟ می‌توانید فكرش را بكنید كه اكنون به یونان پرواز كنم؟ تصمیم‌گیری در این باره ساده نیست.»

سرمربی پیشین لیل نمی‌خواهد به جزییات جدایی تلخ از پاری سن ژرمن اشاره كند:« تنها چیزی كه می‌توانم بگویم، این است كه مردم اجازه ندادند كار را تمام كنم. برای به چنگ آوردن قهرمانی در پاریس چهار زمان داشتم. توجه به آن با شرایط اقتصادی نمی‌توانستیم با سرعت بیشتری گام برداریم. شرم‌آور است آنچه در باشگاه انجام دادم بهترین عملكردم در دوران مربیگری بود.»

بلاتر مخالف استفاده از تكرار صحنه‌های ویدیویی در رقابت‌های فوتبال

سپ بلاتر، رییس فیفا بار دیگر پیشنهاد استفاده از صحنه‌های ویدیویی در رقابت‌های فوتبال را برای كمك به داوران رد كرد.

به گزارش ایپنا ، بلاتر در كارگاه آموزشی داوران در آلمان گفت:« تا زمانی كه من رییس فیفا هستم، از مدرك و صحنه‌های ویدیویی استفاده نخواهد شد. فوتبال یك بازی با ویژگی‌های نوع بشر است و اشتباه مربیان، بازیكنان و داوران در آن طبیعی است.»

مرد نخست مركز فرماندهی فوتبال جهان با وجود نتیجه‌ و پیامدهای مثبت استفاده از تكرار صحنه‌های ویدیویی در رشته‌های ورزشی راگبی و كریكت با ورود آن به جهان فوتبال مخالف است.

پس از اشتباه بزرگ داور دیدار لیگ برتر انگلستان و نپذیرفتن گل درست تاتنهام و ندیدن توپی كه یك متر وارد دروازه‌ی منچستر یونایتد شد، حدیث استفاده از ابزار نوین در رقابت‌های فوتبال بیشتر از پیش به سر زبان‌ها افتاد.

UserName