• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1383/11/27
  • تاريخ :

طالقانی پس از نشست با مهرعلیزاده:

سه میلیارد تومان بودجه پیش بینی كرده‌ایم
حیدری احتیاج به عمل جراحی ندارد


نشست مشترك مهندس مهرعلیزاده رییس سازمان تربیت بدنی با مسوولان فدراسیون كشتی دیروز در سازمان تربیت بدنی برگزار شد.

محمدرضا طالقانی رییس فدراسیون كشتی پس از پایان این نشست گفت: در این نشست برنامه‌های آینده تیم‌های ملی كشتی از سوی صنعتكاران ارایه شد و پیرامون حمایت‌های لازم از تیم ملی كشتی برای حضور در مسابقات آسیایی 2006 دوحه، بحث و تبادل نظر به عمل آمد.

وی با اعلام این خبر كه احداث یك مكان جدید برای فدراسیون كشتی و یك سالن مسابقه‌ی كشتی مورد موافقت مهندس مهرعلیزاده قرار گرفت، اظهار كرد: احداث كاخ كشتی، اختصاص یك سالن به منظور برگزاری مسابقات لیگ و در نظر گرفتن مكانی جدیدی برای فدراسیون كشتی ... از جمله مسایلی بود كه مورد موافقت رییس سازمان تربیت بدنی قرار گرفت.

طالقانی در رابطه با میزان اعتبارات اختصاص یافته از سوی سازمان تربیت بدنی به فدراسیون كشتی، گفت: تاكنون 61 درصد از اعتبارات خود را جذب كرده‌ایم. در این نشست مقرر شد تا 25 درصد اعتبارات نیز طی دو روز آینده به حساب فدراسیون واریز شود. ما برای سال 84 اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان پیش بینی كرده‌ایم كه هنوز سازمان تربیت بدنی در این رابطه به ما پاسخ قطعی نداده است. قرار است با اسپانسر مسابقات كشتی نیز وارد مذاكره شویم تا وضعیت برخی چك‌های برگشتی آنها مشخص شود.

وی همچنین از خرید زمینی برای احداث موزه‌ی زنده یاد تختی خبر داد و افزود: با مشاركت شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی زمینی كه روبروی «ابن بابویه» است را خریداری می‌كنیم.

رییس فدراسیون كشتی در ادامه‌ی گفت‌وگو با ایسنا در خصوص حضور تیم ملی در تورنمنت‌های مهم كشتی فرنگی ( وهبی امره، مجارستان، لهستان و پتروف بلغارستان) توضیح داد: تیم ملی فرنگی بعد از مسابقات جام تختی در تورنمنت‌های مجارستان، لهستان و ... شركت خواهد كرد.

وی با اشاره به كشورهای شركت كننده در جام تختی گفت: تاكنون كشورهای تركیه، روسیه، سوئد، ارمنستان، قرقیزستان، ازبكستان، فلسطین، عراق، قزاقستان و آذربایجان برای شركت در مسابقات بین‌المللی تختی اعلام آمادگی كرده‌اند.

طالقانی در رابطه با تغییر زمان برگزاری مسابقات جام تختی نیز توضیح داد: فدراسیون جهانی كشتی (فیلا) در مسابقات امسال اجازه‌ی چنین كاری را به ما نداد، اما بی‌تردید از سال‌های آینده سعی می‌كنیم زمان برگزاری جام را تغییر دهیم. از طرفی قصد داریم تا زمان مسابقات قهرمانی كشور را از سال آینده جلو بیاندازیم و این مسابقات را از شهریور ماه آغاز كنیم. این پیشنهاد را به سازمان لیگ كشتی ارایه كرده‌ایم.

وی در پاسخ به این سوال كه وضعیت جسمانی علیرضا حیدری هم اكنون چگونه است، به خبرنگار ایسنا گفت: طی سفرهایی كه حیدری همراه با مهندس علمی به كشورهای آلمان و اسپانیا داشت، كشیدگی مفاصل وی مورد تایید پروفسور «شینمن» در كالسروهه قرار گرفت و مقرر شد كه روز جمعه عكس MRI بگیرد كه به دلیل مشكلات شخصی به ایران بازگشته است، اما طبق نظر پزشك معالج به عمل جراحی احتیاجی ندارد.

گفتنی است، در نشست دیروز فرجی نایب رییس و رفوگر دبیر فدراسیون كشتی و صنعت‌كاران مدیر سازمان تیم‌های ملی حضور داشتند. در این نشست همچنین قرار شد مسوول انستیتوی بین‌المللی كشتی تعیین شود.

UserName