• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1388/07/18
  • تاريخ :

سوربان تهدید به مرگ شد

دیدار سوریان با رئیس جمهور

پس از آنکه حمید سوریان پر افتخارترین کشتی گیر فرنگی کار ایران برای چهارمین بار به نشان زرین قهرمانی جهان دست یافت و محبوبیتش را بدین شکل به اوج رساند، با اقدامی زیبا مدال زرین خود را به شهدای جنگ تحمیلی اهدا کرد.

تنها مرد طلایی ایران در مسابقات قهرمانی کشتی فرنگی جهان 2009، هنگامی که قهرمانی را در آغوش گرفت و به روزهای اوج بازگشت، گردن‏آویز قهرمانی‏اش را از دریچه سیما به مناسبت هفته دفاع مقدس به شهدای هشت سال جنگ تحمیلی اهداء کرد و اینچنین بود که نگاه این طیف نیز به حمید سوریان بیشتر جلب شد.

اما این تمام ماجرا نبود و پس از بازگشت سوریان به ایران، احمدی‏نژاد که از عملکرد و منش او خرسند شده بود، از این قهرمان دعوت کرد تا در دیداری از وی به شکل حضوری تقدیر کند و اینچنین بود که حمید سوریان با خواندن متنی که در دست داشت، نشان زرینش را علاوه بر اهداء به شهدای دفاع مقدس، به رئیس دولت دهم نیز اهداء کرد؛ اتفاقی که به سرعت بازخوردهایش در سطح جامعه، میان اهالی ورزش و به تبع آن سایت‏های غیررسمی داخلی و برخی رسانه‏های خارجی نمایان شد و اعتراض‎هایی در خفاء به این حرکت سوریان صورت پذیرفت.

حمید سوریان

سایت پرچم اعلام کرد حمید سوریان که پر افتخارترین کشتی‌گیر فرنگی‌کار ایران به شمار می‌رود با اهدای مدال طلای خود به دکتر احمدی‌نژاد مورد حملات تندی قرار گرفته است.

وی که در هفته دفاع مقدس با یاد شهیدان هشت سال جنگ تحمیلی مدال طلای خود را به رئیس‌جمهور تقدیم کرد تا به عنوان یادگار در موزه هدایای ریاست جمهوری باقی بماند به ناگاه با شدیدترین حملات به خصوص از سوی رسانه‌های خارج از کشور مواجه شد. تا حدی که در ایران نیز به جز حسین رضا‌زاده هیچ یک از ورزش‌کاران جرات تایید و حمایت از سوریان را نیافتند.

اما پس از این اقدام که بنا بر علاقه شخصی سوریان به دکتر احمدی‌نژاد انجام گرفت در روزهای اخیر برخی حرکات غیر منطبق با موازین عرفی و اخلاق پهلوانی و ورزشی به حاشیه‌دار شدن این ماجرا دامن زده است. مانند اینکه برخی اشخاص با ورود سوریان به سالن‌های ورزشی به او اهانت کرده‌اند.

بنا بر این گزارش، دامنه فشارها بر سوریان به خاطر تقدیم مدال خود به دکتر احمدی‌نژاد به اینجا محدود نمانده و مخالفان این اقدام، با ارسال پیام‌هایی وی را تهدید کرده‌اند که خانه و خانواده‌اش را به آتش خواهند کشید. همچنین شنیده شده که پیامک‌هایی با شماره‌های مختلف به سوریان ارسال شده که وی را تهدید به مرگ کرده‌اند.

چهارمین مدال طلای جهان بر سینه سوریان

محمدرضا یزدانی خرم ضمن تایید دردسرهایی که برای حمید سوریان به وجود آمده پیرامون شایعات مطروحه گفت: به هر حال فضای سیاسی کشور به شکلی است که هر کنشی با واکنش‏هایی همراه می‏شود که شاید بتوان نام آن را تندروی گذاشت و قطعاً اگر در زمان دیگری چنین برنامه‏ای انجام می‏شد، به هیچ عنوان چنین واکنشی را به همراه نداشت.

رئیس فدراسیون کشتی که با نایب‏قهرمانی کشتی فرنگی و سومی کشتی آزاد مقبولیت خود را تا حدودی بازیافته، یادآور شد: این دیدار یک حرکت برنامه‏ریزی شده نبود و وقتی تیم از دانمارک بازگشت، آقای رئیس‏جمهور برای دیدار این قهرمان جهان به واسطه رفتارش که چهارمین نشان قهرمانی جهانش را به شهدا اهداء کرد ابراز تمایل کردند و حمید سوریان نیز به دیدار رئیس‏جمهور رفت و مدالش را علاوه بر شهدا به رئیس‏جمهور مکتبی کشورمان که در نیویورک از حقوق ایران دفاع نموده بود، اهداء کرد. در واقع سوریان نشان مذکور را صرفاً به شخص رئیس‏جمهور اهداء نکرد، بلکه به جایگه والای ریاست‏جمهوری در ایران هدیه داد.

پس از انتشار این خبر بود که موبایل قهرمان ملی آرام و قرار نداشت و تمامی خبرنگاران برای پیگیری خبر منتشر شده با حمید سوریان تماس گرفتند که وی این خبر را تکذیب کرد و تمامی مسائل مطرح شده را استفاده محالفان و دشمنان او از موقعیت کشور ایران دانست.

تبیان: به هر حال  نباید به این شایعات دامن زد و می‏بایست شان این قهرمان که برای ملت ایران افتخارآفرین شده، همچون گذشته حفظ شود. در ضمن بخش ورزشی تبیان تنهابه رسالت خود جامه عمل پوشانده است و هدف از انعکاس آن اطلاع رسانی بوده است.

تنظیم برای تبیان: رضا سیگاری

مسابقه ...

امتياز این سوال :
UserName