• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1383/11/26
  • تاريخ :

برتری ساعی در نبرد تاریخی!


بالاخره پس از سالها انتظار دیدار تاریخی هادی ساعی و مهدی بی باک دو ستاره تکواندو ایران و جهان انجام شد. در پایان این پیکار که فاقد هرگونه تکنیک و تاکتیک خاص بود، ساعی چهره کلیدی تیم پرسپولیس موفق شد با نتیجه 6-9 بی باک را شکست دهد.

شن سا ساوه " به عنوان بهترین باشگاه فوتسال آسیا انتخاب شد

باشگاه فرهنگى ورزشى شن سا ساوه عنوان بهترین باشگاه فوتسال آسیا در سال???? میلادى را به خود اختصاص داد.

مدیرعامل باشگاه شن سا روزیکشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت : این انتخاببراساس نظرسنجى سایت معتبر فوتسال جهان (FUTSAL PLANET) از کارشناسان ??کشور جهان صورت گرفت .

 طبق این نظر سنجى باشگاه شن سا باکسب?? امتیاز و بااختلاف ?? امتیازى نسبت به باشگاه دوم آسیا درمقام نخستباشگاههاى فوتسال آسیا قرار گرفت .

دراین رده بندى معتبر جهانى پس از باشگاه "شن سا ساوه "، به ترتیب باشگاههاى"بانف توهوکا ژاپن " با?? امتیاز و "گانگ ژو چین "با? امتیاز درمکانهاى دوم و سوم آسیا قرار دارند.

تیم فوتسال شن سا ساوه درلیگ برتر فوتسال کشور در سال?? ?? با اقتدارکامل و اختلاف ?? امتیاز با تیم دوم عنوان قهرمانى را بدست آورد.

همچنین این تیم توانست در سالجارى بابرگزارى مسابقاتى تیمهاى ملى ایرانکویت و مالزى را شکست دهد.

سرمربی تیم ملی هاكی:

حداقل به خاطر فوتبال، زمین‌های چمن هاكی را احداث كنید!

نمی‌توانیم میزان آمادگی تیم را مشخص كنیم

سرمربی تیم ملی هاكی گفت: با توجه به این كه تیم ملی تاكنون با تیم‌های مقتدری بازی نكرده است نمی‌توانیم میزان آمادگی تیم را مشخص كنیم.

مهرداد دهخدا ، بزرگ‌ترین مشكل تیم ملی را عدم شناخت از تیم‌های خارجی دانست و افزود: تیم هاكی تاكنون مسابقاتی را با تیم‌های داخلی انجام داده و در مسابقات بین‌المللی هاكی كه در تبریز برگزار شد نیز تیم‌های ضعیفی شركت كردند و به این خاطر نمی‌توانیم سطح توانایی تیم ملی را مشخص كنیم.

وی ادامه داد: از فدراسیون درخواست كرده‌ایم كه تیم را به اروپا اعزام كند تا بتوانیم در بازی با تیم‌های مطرح اروپا آمادگی تیم را محك بزنیم و بتوانیم از تاكتیك‌های جدید این ورزش بهره ببریم.

دهخدا در ادامه یكی دیگر از مشكلات تیم را نداشتن زمین اختصاصی هاكی دانست و افزود: امیدوارم مسوولان و بخش خصوصی حداقل به خاطر رشد فوتبال زمین‌های چمن را احداث كنند تا تیم ملی نیز بتواند از زمین‌ها استفاده كند.

وی تصریح كرد: چند سال قبل، كه تیم ملی در مسابقات جوانان آسیا در مالزی شركت كرده بود به دلیل عدم آشنایی و نداشتن تجهیزات بعضی از بازیكنان تیم ملی به خاطر خیسی زمین مجبور شدند پا برهنه به بازی ادامه دهند كه این موضوع تعجب بسیاری از كشورها و رسانه‌ها را در بر داشت كه چرا كشور ثروتمندی مانند ایران با این تجهیزات در مسابقات شركت كرده است.

سرمربی تیم ملی در خاتمه در ارتباط با مسابقات آسیایی تهران گفت: با توجه به این كه مدت زیادی در داخل سالن كار كرده‌ایم امیدواریم نتایج خوبی را كسب كنیم.

ایران میزبان اولین دوره‌ی مسابقات هاكی قهرمانی آسیا شد

اولین دوره‌ی مسابقات هاكی داخل سالن قهرمانی آسیا سال آینده در تهران برگزار می‌شود.

دبیر فدراسیون هاكی با اعلام این خبر افزود: این مسابقات قرار است نیمه دوم اردیبهشت در تهران برگزار می‌شود و تاكنون چین اعلام آمادگی كرده است.

دبیر فدراسیون هاكی ادامه داد: برای حضور در این مسابقات حداكثر 12 تیم خارجی حضور خواهند داشت و احتمالا 2 یا 3 تیم نخست این مسابقات جواز حضور در مسابقات جهانی را كسب كنند.

وی تصریح كرد: تیم‌های آسیایی در مسابقات روی چمن جز تیم‌های برتر جهان محسوب می‌شوند، ولی با توجه به این كه تیم‌های هاكی كشورمان مدت طولانی در داخل سالن فعالیت می‌كنند انتظار داریم در این مسابقات جز رده‌های اول تا سوم قرار بگیریم.

دبیر فدراسیون هاكی در ادامه بزرگترین مشكل این ورزش را نداشتن زمین چمن هاكی دانست و افزود: با توجه به این كه مسابقات جهانی و المپیك در روی چمن برگزار می‌شود لازم است كه استان‌های كشورمان مجهز به زمین‌های اختصاصی شوند و امیدواریم سال آینده چند زمین اختصاص هاكی از جمله در تبریز به بهره‌برداری برسند.

وی در ادامه در ارتباط با لیگ هاكی كشور اظهار داشت: در حال حاضر لیگ برتر كشورمان با حضور 10 تیم برگزار می‌شود و ما در نظر داریم سال آینده تعداد تیم‌ها را به 12 تیم افزایش دهیم.

زمانی در پایان گفت: در برنامه‌ریزی‌هایی كه برای سال آینده انجام داده‌ایم اعتباری بیش از یك میلیارد تومان را برای اجرای آنها پیش بینی كرده‌ایم و امیدواریم با جذب اسپانسر و اعتبارات فدراسیون بتوانیم به اهداف خود برسیم.

برای گذراندن یك دوره آموزشی؛

محمد رجبلو به اتحادیه بین‌المللی دوچرخه‌سواری اعزام می‌شود

محمد رجبلو دوچرخه‌سوار با استعداد 20 ساله تیم ملی دوچرخه‌سواری كشورمان برای گذراندن یك دوره كلاس زیر نظر اتحادیه بین‌المللی دوچرخه‌سواری UCI فردا عازم مقر این اتحادیه در كشور سوییس خواهد شد.

به گزارش ایسنا، این دوره كه سه ماه به طول خواهد انجامید دوچرخه‌سواران تحت مربیگری «دانیل ژیسژه» با آخرین دستاوردهای علمی و عملی دوچرخه‌سواری آشنا می‌شوند كه در صورت صلاحدید این مربی و آمادگی این دوچرخه‌سوار جوان، وی در كلاس طولانی مدت این مركز شركت خواهد كرد.

لازم به ذكر است كه دو تن از دوچرخه‌سواران تیم ملی به نام‌های امیر زرگری و عباس سعیدی تنها قبلا در این دوره طولانی مدت 3 ساله حضور داشته‌اند. امسال نیز حسین ناطقی پس از گذراندن یك دوره دو ماهه در سال بعد در صورت احراز شرایط و كسب آمادگی‌های لازم همراه با رجبلو در دوره دو ساله شركت خواهد كرد.

**كلاس مربیگری دوچرخه‌سواری

طی روزهای 26 تا 30 بهمن ماه امسال، فدراسیون دوچرخه‌سواری كشورمان اقدام به برگزاری كلاس مربیگری برای بالا بردن سطح علمی 30 مربی كشور كرده است.

مدرس این دوره برعهده «هاینتز ولفرام لیندنر» سرمربی آلمانی تیم ملی دوچرخه‌سواری كشورمان است.

این كلاس در مجموعه ورزشی آزادی برگزار خواهد شد.

نخستین نماینده‌ی ایران در سمینار بین‌المللی تیر و كمان شركت می‌كند

اولین نماینده ایران در دومین سمینار بین‌المللی آموزش تیراندازی با كمان در كره‌ی جنوبی شركت می‌كند.

 كشاورز كارشناس خبره فدراسیون تیر و كمان و دبیر هیات استان تهران به عنوان اولین نماینده ایران به این سمینار سه روزه اعزام شده است.

بر این اساس دومین سمینار جهانی مربیگری از 24 تا 26 بهمن ماه در شهر بوسان كره‌ی جنوبی و با نظارت «باسكار كالمیر» مدیر فنی فدراسیون جهانی فیتا (تیراندازی با كمان) برگزار می‌شود.

در این نشست كه با هدف ایجاد فرصتی برای تبادل نظر مربیان ملی در راستای توسعه تیراندازی با كمان در سطح جهان انجام خواهد شد شركت كنندگان ضمن بازدید از كارخانه وین اند وین (بزرگ‌ترین تولید كننده تیر و كمان در جهان) زیر نظر استادان آمریكا، كره و استرالیا، كلاس‌های آموزشی، روانشناسی، فیزیكی، تكنیكی، عملی ... را می‌گذرانند.

همچنین نماینده ایران ضمن حضور در این سمینار گزارشاتی را درباره‌ی راه‌اندازی این رشته در كشور، همكاری در خصوص برگزاری اولین دوره مسابقات كشورهای اسلامی و اعلام موجودیت فدراسیون تیراندازی با كمان جمهوری اسلامی را ارایه خواهد كرد.

UserName