• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 30919
 • سه شنبه 1388/7/21
 • تاريخ :

 تهیه باغچه شیشه ای

گلدان شیشه ای

تاكنون باغچه شیشه‌ای دیده اید؟ شاید برایتان عجیب باشد ولی واقعی است. در حقیقت شما می‌توانید باغچه شخصی شیشه‌ای برای خودتان بسازید و از داشتن یک اكوسیستم سبز و زیبا در خانه لذت ببرید. این باغچه در انواع سایزهای مختلف و بسته به سلیقه شما قابل تهیه است. استفاده از این روش در تابستان که نور شدید، گیاهان را پژمرده كرده و موجب از دست رفتن سریع آب آنها می‌شود، بسیار كارساز است چرا كه با بستن در باغچه شیشه‌ای می‌توانید از تبخیر آب آن جلوگیری کنید.

گیاه مورد استفاده در این باغچه باید آسیب‌ناپذیر و فاقد شاخه باشد. گیاهان کم رشد مانند انواع کاکتوس‌ها، خزه‌ها، بگونیا، و ... بهترین گونه‌های گیاهی برای این باغ هستند.

شما می‌توانید با این باغچه شیشه‌ای، طبیعت را به سادگی به خانه بیاورید؛ پس منتظر نمانید و با ساخت این باغچه، طبیعت را به بهترین کسی که دوستش دارید، هدیه دهید. گیاه مورد استفاده در این باغچه باید آسیب‌ناپذیر و فاقد شاخه باشد. گیاهان کم رشد مانند انواع کاکتوس‌ها، خزه‌ها، بگونیا، گل گندمی یا برگ عنکبوتی، گل سنگ، سرخس مینیاتوری، دیفن باخیا و ... بهترین گونه‌های گیاهی برای این باغ هستند.

تهیه باغچه شیشه‌ای

مواد لازم:

گلدان، بطری یا ظرف شیشه‌ای به سلیقه خود

شن یا سنگریزه حدود نصف ظرف

خاک سیاه یا ذغال باغبانی

گیاه کم رشد

آب

سنگ‌های بزرگ تزیینی یا چند صدف زیبا

یک تکه چوب محکم و بلند

گلدان شیشه ای

طرز تهیه

1.    ابتدا ظرف را شسته و خوب خشک کنید. سپس یك لایه سنگ‌ریزه یا شن را درون ظرف خالی کنید و بعد روی آن را با خاک باغبانی بپوشانید. 

2.    به وسیله تکه چوب یا با دست، حفره‌ای در خاک برای ریشه گیاه درست کنید.

3.    ریشه‌ها را با ملایمت در حفره فرو برده و روی آنها را با خاک بپوشانید.

4.    اطراف گیاه را با سنگ‌های درشت یا صدف‌های زیبا بیارایید.

5.    گیاه را با آب‌فشان آب دهید. (بهتر است گیاهتان از خانواده کاکتوس‌ها باشد تا به آب کمتری احتیاج داشته باشد.) 

6.    در آخر اگر مایل بودید می‌توانید در ظرفتان را بگذارید تا آب آن كمتر تبخیر شود.

شما می‌توانید این باغچه را در ابعاد بزرگتر و گوناگون بر روی وسایل مختلف مانند میز تلفن، میز پذیرایی، عسلی وحتی میز ناهار خوری اجرا کنید.

 

نشریه منزل

تنظیم برای تبیان: کهتری

 

مقالات مرتبط

گل‌آرایی بر روی کیک

راه های خشک کردن گل

آنچه می گرید ، ولی زیباست

كاسه‌ای با نقش لیمو

گل و گیاه ،صفای خانه

با گل ها به آرامی رفتار کن!

برای آنانکه به گل ها علاقه مندند

سایبان باغچه

اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
کهنه اما زیبا

کهنه اما زیبا

برای کهنه کاری و ایجاد حالت قدیمی بر روی ظروف ,باید از رنگ های پخته ای مانند قهوه ای , زرشکی , قرمز یا سبز پر رنگ استفاده کنید. البته استفاده از انواع رنگ های خالص ( رنگ های اصلی چرخه رنگ ) نیز به فراخور سطح زیر کار ,موثر خواهد بود.
بهار در خانه

بهار در خانه

گياه سينرر که ما در فصل بهار و براي سفره‌هاي هفت سين مي‌خريم يا در طول عيد به ديگران هديه مي‌دهيم، از طريق کشت بذر آن در گلخانه‌هاي سايه در اوايل فصل تابستان به‌دست‌مي‌آيد. رنگ گل‌ها صورتي، قرمز، آبي، بنفش، سفيد يا ترکيبي از آن‌هاست و دوره‌ي گل‌دهي
روش نگهداری گل های مختلف

روش نگهداری گل های مختلف

گل نرگس: اين گل در آب کم عمق مي تواند عمر بسيار درازي داشته باشد; به ويژه اگر ساقه هاي آن را بطور مکرر کوتاه کرده و آب را عوض کنيد و غذاي مکمل به آن اضافه نماييد. هر دو تا سه روز يکبار تنها در نيمي از گلدان آب بريزيد. مي توانيد پوسته محافظ را به حال خود ب
UserName