• تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1388/07/15
  • تاريخ :

چهار خبر از سومين جشنواره رسانه هاي ديجيتال

سومين جشنواره و نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال

مسئول بخش داوري سومين جشنواره رسانه هاي ديجيتال از آغاز داوري نهايي آثار ارسالي به جشنواره خبر داد.

آرش شامحمدي؛ مسئول بخش داوري سومين جشنواره و نمايشگاه رسانه هاي  ديجيتال در گفتگو به خبرنگاران گفت: در هر بخش و تحت هر عنوان حداقل شش اثر به مرحله داوري نهايي راه مي يابد و ازميان اين آثار سه اثر عنوان برتر را به خود اختصاص خواهد داد.

شامحمدي افزود: صاحبان آثار راه يافته به اين مرحله در صورتي که در آن بخش حداقل شش اثر به عنوان نامزد معرفي شده باشد، مي توانند از آثار خود دفاع کنند.

به گفته وي در جلسه دفاعيه که با حضور هيات داوران برگزار مي شود، پديد آورنده اثر در يک زمان 10 دقيقه اي از اثر خود دفاع کرده و به مدت 10 دقيقه نيز به پرسش داوران پاسخ مي دهد.

شامحمدي افزود: در کار  برگ هايي که در اختيار هيات داوران قرار گرفته،80 در صد امتيازها در قالب داوري پيش از دفاعيه منظور شده و در داوري نهايي و جلسه دفاعيه 20 در صد امتياز محاسبه مي شود.

سومين جشنواره و نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال روزهاي 8 تا 18 مهرماه سال جاري در مصلي امام خميني(ره)تهران و به همت مرکز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه هاي ديجيتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار مي شود.

 

نشستها و کارگاههاي بخش خانواده جداگانه برگزار مي شود

کارگاه ها و نشست هاي بخش خانواده، در محل اين بخش در نمايشگاه و به صورت جداگانه برگزار مي شود.

يک کارگاه آموزش، ترويجي جهت آموزش مهارت هاي پايه کاربري و ارتقاي سواد ديجيتال براي مخاطبان دبستان، راهنمايي، اوليا و مربيان در بخش «خانواده و رسانه هاي ديجيتال» برپا مي شود.

برنامه هاي اين کارگاه روزانه در 10 نوبت از ساعت 10 صبح تا نه شب به جز ساعت 12 تا 13 و 17 تا 18 برگزار شده و همه روزه تکرار مي شود.

سومين جشنواره و نمايشگاه بين المللي رسانه هاي ديجيتال در شش بخش اصلي نرم افزارهاي رسانه اي، نرم افزار هاي تلفن همراه، بازيها و سرگرمي هاي ديجيتال، پايگاه هاي اينترنتي و وبلاگ ها، هنرهاي ديجيتال، فن آوري و نو آوري در رسانه هاي ديجيتال و هشت بخش جانبي برگزار مي شود.

 

برگزاري کلينيک ويژه کسب و کار در حوزه رسانه هاي ديجيتال

کلينيک تخصصي کسب و کار در حوزه رسانه هاي ديجيتال با هدف ارائه مشاوره هاي تخصصي به صاحبان کسب و کار در اين حوزه در محل سومين نمايشگاه بين المللي رسانه هاي ديجيتال برگزار مي شود.

اميرحسين اسدي؛ مدير خانه علوم کسب و کار سومين جشنواره رسانه هاي ديجيتال در گفتگو با خبرنگار ستاد خبري گفت: کلينيک کسب و کار همانند تمامي مراکز درماني که نسبت به مداوا يا مشاوره بيماران اقدام مي نمايد، نقشي اساسي در ارائه مشاوره هاي تخصصي به صاحبان کسب و کار و رفع مشکلات احتمالي ايشان دارد. اين کلينيک که با همياري اساتيد کسب و کار برگزار مي گردد، در تلاش است با ايجاد فضايي صميمانه براي کارآفرينان، نسبت به شنيدن مشکلات ايشان و ارائه درمان و مشاوره هاي لازم اقدام نمايد.

ارائه مشاوره در حوزه هاي مالکيت معنوي، حسابداري، بيمه، ماليات، طرح تجاري، جذب سرمايه، بازاريابي و مديريت ويژه صاحبان کسب و کار در حوزه رسانه هاي ديجيتال جزئي اساسي از اين کلينيک مي باشد.

 

در سومين جشنواره و نمايشگاه بين المللي رسانه هاي ديجيتال صورت مي گيرد:

تقدير از برترين رسانه هاي ديجيتال در حوزه اصلاح الگوي مصرف

بخش «شهر ديجيتال حرکت به سمت اصلاح الگوي مصرف» با هدف ارزش گذاري به آثار تخصصي در حوزه اصلاح الگوي مصرف اقدام به داوري ويژه آثار برتر در اين حوزه مي کند.

با توجه به سخنان مقام معظم رهبري درباره اصلاح الگوي مصرف، سومين جشنواره رسانه هاي ديجيتال نگاه ويژه اي به آثار مرتبط با اين موضوع داشته و از آثار برگزيده در اين حوزه تقدير خواهد کرد.

رسانه هاي ديجيتال به ويژه سايت ها و وبلاگ ها مي توانند نقشي اساسي در گسترش فرهنگ مصرف بهينه در جامعه داشته باشند. اين سايت ها مي توانند با اطلاع رساني هدفمند نسبت به آموزش عمومي و ايجاد حرکت اجتماعي اقدام کنند.

سومين جشنواره و نمايشگاه بين المللي رسانه هاي ديجيتال از هشتم تا 18 مهرماه امسال در مصلي امام خميني(ره) برگزار مي شود. 

 

 

تنظيم: هومن بهلولي

 

UserName