• تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1388/07/14
  • تاريخ :

نشست اخلاق، خانواده و اینترنت در جامعه الزهرای قم برگزار شد

 

نشست اخلاق، خانواده و اینتذنت در جامعه الزهرای قم

حجت‌الاسلام دهنوی در نشست اخلاق، خانواده و اینترنت که دوشنبه 16مهر برگزار شد، گفت: برای جلوگیری از انحراف کودکان و نوجوانان در فضای مجازی باید ضمن آشنا کردن آنها با سایت‌های مناسب، نظارت دقیقی بر کارکرد آنها داشت.

نشست اخلاق، خانواده و اینتذنت در جامعه الزهرای قم

حجت الاسلام دهنوی در این نشست با اشاره به این که اینترنت شمشیر دولبه و دارای جنبه‌های مثبت و منفی است، گفت: باید با فرهنگ‌سازی در محیط خانواده، محدودیت‌هایی را برای ایجاد مصونیت در استفاده از این ابزار اعمال کرد.

وی با اشاره به این که امروزه استفاده از اینترنت با زندگی افراد گره خورده است، اظهار داشت: از این رو نمی‌توان استفاده از این تکنولوژی جدید را ممنوع کرد چرا که در آینده زیان آن متوجه خودمان می‌شود.

نشست اخلاق، خانواده و اینتذنت در جامعه الزهرای قم

حجت الاسلام دهنوی ادامه داد: عقب‌ماندگی از دنیای امروز، احساس حقارت، استفاده پنهان از اینترنت و دروغگویی و محروم شدن از فواید اینترنت را از جمله زیان‌های ممنوعیت استفاده از فضای مجازی برای کودکان و نوجوانان است.

وی با بررسی بعضی از سایت های مفید از جمله سایت تبیان، تخلیه احساسات وعواطف، استفاده از اطلاعات سودمند، احساس شخصیت، استفاده از سرگرمی‌های مفید اینترنتی، استفاده از مشاوره‌های اینترنتی، آموزش زبان و مطالعه کتاب‌های اینترنتی را از فوایداین سایت برشمرد.

نشست اخلاق، خانواده و اینتذنت در جامعه الزهرای قم

حجت الاسلام دهنوی با برشمردن راهکارهای درست استفاده از اینترنت گفت: آشناسازی نوجوانان با سایت‌های مختلف، نظارت دقیق بر عملکرد آنها در فضای مجازی و برنامه‌ریزی برای استفاده از اینترنت با ایجاد محدودیت از جمله این راهکارهاست.

 

گزارش: سجاد صالحی

تنظیم: هومن بهلولی

UserName