• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1383/11/24
  • تاريخ :

تیم‌های فوتبال ایران و بحرین به تساوی بدون گل رضایت دادند


نجات از امواج سرخ

بحرین صفر – ایران صفر؛

بازی ضعیفنتیجه متوسط

چهارشنبه 21/11/83

ساعت 19

ورزشگاه ملی منامه

اخطار: رحمان رضایی

اخراج: -

داور: مهد صالح سوبخیدین

اخطار: رحمان رضایی از ایران

تماشاگر: 30 هزار نفر

بهترین بازیکن ایران: جواد نکونام

ایران: ابراهیم میرزاپور، مهدی مهدوی کیا، یحیی گل محمدی، رحمان رضایی، جواد نکونام، علی کریمی، علی دایی، حسین کعبی، فریدون زندی (محرم نوید کیا 62)، محمد نصرتی، وحید هاشمیان (ایمان مبلعی 86)

بحرین: علی حسن، عبدالله مرزوقی، جلال ساعد، راشد الدوساری، حسین احمد (دعاج ناصر 86)، محمد سالمین، طلال یوسف، سلمان غلام، ساعد محفوظ، حسین بابا، محمد هبیل

هیچ کس چنین وضعیتی را پیش بینی نمی کرد. بازی با بوسنی همه را به اشتباه انداخت. همه کارشناسان و صاحب نظران در مورد خط دفاع هشدار می دادند اما این خط حمله بود که ضعیف کار کرد. وقتی بازی با بوسنی تمام شد و همه به خط دفاعی تیم ملی انتقاد کردند، برانکو قول داد با آمدن رحمان رضایی مشکل دفاع حل شدو که او به قولش عمل کرد و با جابه جایی هایی که انجام داد این خط را تبدیل به نقطه قوت ایران کرد اما پیش بینی ها در مورد خط حمله برعکس از آب درآمد. برانکو 11 عنصر هجومی داشت که پنج نفر آنها لژیونر بودند. یعنی دستش کاملاً پر بود اما نیمه تهاجمی او بدترین بازی عمرشان را انجام دادند تا تیم ملی ایران برای اولین بار در یک بازی حتی یک فرصت گلزنی هم نداشته باشد. تنها فرصت گلزنی ایران در این بازی شوت جواد نکونام بود که از فاصله 30 متری زده شد و گرنه مهاجمان ایران حتی یک موقعیت هم در هجده قدم بحرین به دست نیاورند. شاید به همین دلیل هم بود که وقتی یوزچیچ سرمربی بحرین در مصاحبه مطبوعاتی پایان بازی گفت: «ایران تیم پر ستاره یی است اما ما بهتر از آنها بازی کردیم. ما چهار، پنج موقعیت گل داشتیم اما ایران یک موقعیت هم نداشت.» برانکو ایوانکوویچ هیچ پاسخی برای او نداشت. او بهتر از هر کس دیگری می دانست که تیمش خوب بازی نکرده و فقط یک نتیجه امیدوار کننده گرفته است. او حتی در پاسخ به یک خبرنگار ژاپنی که دلیل تعویض نشدن دایی و عدم استفاده از بازیکنان خوب روی نیمکت را پرسید هم به همان دلایل همیشگی بسنده کرد و توجیه منطقی نداشت. عی کریم، وحید هاشمیان، علی دایی و حتی مهدوی کیا به دلایل مختلف اصلاً خوب بازی نکردن اما تا آخر بازی آنها را از جایشان تکان نداد. مربی تیم ملی بوسنی بعد از بازی با ایران گفت که برهانی و کاظمیان بهترین بازیکنان ایران بودند اما این دو حتی یک دقیقه هم فرصت حضور در بازی را پیدا نکردند تا در روزی که ایران حتی یک نفوذ هم از جناحین نداشت یک بازی ضعیت انجام دهد و حتی مدافعان بحرین هم در حملات تیم شان شرکت کنند. همین مسایل باعث شد که روزنامه های بحرینی به انتقاد از بازی ایران بپردازند. به طوری که روزنامه الایام تیتر زد: «ایرانی ها از غرق شدن در امواج سرخ نجات یافتند». این روزنامه حتی پا را فراتر گذاشت و نوشت: «تیم ایران از شکستی که استحقاق آن را داشت، گریخت.» با این وضعیت آیا تیم ملی مقابل ژاپن مشکلی نخواهد داشت؟

UserName