• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • سه شنبه 1388/07/14
 • تاريخ :

آغاز پرسپولیس اینبار با هوادارنی همراه

استقلال به مس رسید،سپاهان به آهن

استقلال - مس کرمان

هفته دهم مسابقات لیگ برتر باشگاه‌های کشور در حالی از امروز (سه‌شنبه) با برگزاری 6 دیدار آغاز می‌شود که می توان از تقابل دو تیم همشهری سپاهان و ذوب آهن اصفهان به عنوان حساس‌ترین دیدار هفته یاد کرد.

شهرآورد اصفهان 4 روز بعد از شهرآورد 67 تهران عصر سه شنبه در ورزشگاه فولادشهر ذوب آهن برگزار می شود. داربی اصفهان که همیشه با حساسیت‌های خاص رویارویی دو تیم همشهری همراه است، این بار جذابیتی دوچندان دارد که ناشی از اختلاف اندک امتیاز دو تیم است.

ابراهیم زاده و قلعه نویی

سپاهان در فصل جاری با چهره یک تیم مدعی قهرمانی در لیگ برتر حاضر شده است و اکنون در فاصله 3 امتیازی رقیب همشهری قرار دارد و می تواند با برتری در دیدار امروز جای این تیم را در رده سوم جدول بگیرد. ذوب آهن هم با هدف حفظ جایگاه خود به کمتر از پیروزی در شهرآورد اصفهان نمی اندیشد که همه اینها بر حساسیت بازی می افزاید.

امیرقلعه نویی و منصور ابراهیم زاده فصل گذشته در جامه مربیگری استقلال و ذوب آهن رقابتی پایاپای با یکدیگر داشتند که در هفته آخر لیگ قلعه نویی این رقابت را به سود خود رقم زد. این بار آنها در اصفهان با یکدیگر همشهری هستند، همشهریانی که در هفته دهم لیگ برتر مقابل هم خواهند ایستاد. ابراهیم زاده که در دو بازی گذشته خود مقابل تیم قلعه نویی یک تساوی کسب کرده و یک بار هم متحمل شکست شده است، به برتری در دیدار عصر سه شنبه می اندیشد تا شاید با این پیروزی جبران ناکامی فصل گذشته را کرده باشد.

استقلال اهواز، راه آهن

پاس همدان - راه آهن شهرری

این بازی آخرین فرصت علیرضا منصوریان است. منصوریان باید در دیدار مقابل راه آهن شهرری به پیروزی برسد تا مسئولان باشگاه پاس برای تداوم همکاری او با سبزپوشان همدانی مجاب شوند. پاسی که در دو دیدار گذشته خود مقابل ذوب آهن و شاهین بوشهر به 2 نتیجه تساوی یک بریک رسیده است، روزی دشوار مقابل "ارنی براندتس" و شاگردانش خواهد داشت و اگر مقابل این تیم مستحکم هوشیار عمل نکند، چه بسا در پایان به جای پیروزی با دست خالی از زمین خارج شود. تیمی که پرسپولیس و مس را در خانه‌شان متوقف کرده است، نمی تواند حریف آسانی برای منصوریان و شاگردانش باشد.

محسن خلیلی، پرسپولیس، مقاومت

پرسپولیس - مقاومت سپاسی شیراز

بالاخره عباس انصاری‌فرد از پرسپولیس رفت. او رفت تا پرسپولیس با سرپرستی حبیب کاشانی در حال و هوایی تازه به دیدار مقاومت سپاسی شیراز برود. پرسپولیس فردا حداقل امیدوار است تا در فضایی آرام و بدون تنش مقابل مقاومت صف آرایی کند. این تیم که از ابتدای فصل جاری گرفتار مشکلات مدیریتی بوده است هر زمان که در آزادی به میدان رفت با سیل انتقاد هواداران روبرو شد. عصر سه شنبه دیگر انصاری فرد نیست تا سبیل شعارهای هواداران شود. پرسپولیس تازه کاشانی را بالای سر خود می بیند که هوادرانش او را با روزهای خوش قهرمانی به یاد می آورند.

پرسپولیس عصر امروز مقابل تیمی صف آرایی می کند که فصل گذشته در هر دو بازی رفت و برگشت مقابل آن شکست خورده است. امروز فرصت انتقام از تیمی است که فصل نهم لیگ برتر را خوب آغاز کرده و همچون استقلال هنوز رنگ شکست را به خود ندیده است. شاگردان کرانچار پس از شکست و تساوی در 5 دیدار اخیر به پیروزی در این بازی خانگی می اندیشد تا چند پله‌ای در جدول رده بندی صعود کنند. آنها در پایان هفته نهم لیگ برتر با 12 امتیاز در رده هشتم جدول ایستاده‌اند.

سپاهان اصفهان، سایپا

تراكتورسازی تبریز – سایپای كرج

مثل تمام بازی‌هایی كه در تبریز برگزار می‌شود، این بازی هم تماشاگران جذابیت اصلی خواهند بود. تراكتورسازی كه تا پایان هفته‌ی هشتم لیگ برتر پرتماشاگرترین لیگ برتری لقب گرفته، این بار با حضور تماشاگران پر تعدادش میزبان سایپا خواهد بود. سایپایی كه همچنان بازی‌های خانگی‌اش را در سكوت محض برگزار می‌كند.

تراكتورسازی كه با وجود تجربه‌ی نخستش در لیگ برتر بالاتر از حد انتظار نتیجه گرفته، اگر بتواند سایپا را هم از پیش‌رو بردارد، یكی از صدرنشینان لیگ تا پایان هفته‌ی دهم خواهد بود. از سوی دیگر محمد مایلی‌كهن هم از عملكرد بازیكنان جوانش راضی است. قرار گرفتن در رده‌ی دهم هر چند برای تیم پر امكاناتی همچون سایپا نمی‌تواند جایگاه آبرومندی باشد اما، مایلی‌كهن می‌گوید كه از عملكرد بازیكنانش رضایت دارد.

استقلال - مس کرمان

مس کرمان - استقلال تهران

جدال استقلالی ها در کرمان یکی دیگر از حساس ترین دیدار های لیگ در هفته دهم خواهد بود. جایی که استقلالی هایی چون پیروز قربانی ، میثم منیعی ، علی سامره با هدایت پرویز مظلومی برای گرفتن تمام امتیازات پا به میدان خواهند گذاشت. کرمانی ها که هفته گذشته توانستند نوار پیروزی های صدرنشین لیگ را پاره کنند و با کسب یک امتیاز با ارزش از میدان قزوین خارج شوند در تلاش هستند تا با کسب یک پیروزی در خانه ضمن تحمیل کردن اولین شکست به استقلال مدل 88 چند پله ای را در جدول رده بندی لیگ برتر صعود کنند.

اما در آن سوی میدان آبی های پیایتخت که هفته ها است انتظار صعود به صدر جدول را می کشند در تلاش هستند تا با پیروزی در کرمان ضمن انتقام شکست سال گذشته در کرمان سوغات شیرینی را برای هوادارانش به تهران بیاورد.

آنها در هفته گذشته مقابل رقیب دیرینه و سنتی خود با نتیجه تکراری و خسته کننده یک بر یک به تساوی رسیدند تا سیل اعتراضات هواداران و کارشناسان را به خاطر تبانی و مسائل حاشیه ای را پشت سر خود می بینند.

جدال پیروز قربانی و امیر حسین صادقی که با مشکلات بسیاری از سوی تیم های خود جدا شد می توانست جالب ترین وجه مشترک دو تیم باشد که با محروم شدن صادقی در داربی این دوئل نیمه کاره ماند.

- برنامه هفته دهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور به شرح زیر است:

سه شنبه - 14/7/88

* ذوب آهن اصفهان - سپاهان اصفهان، ساعت 14:45، ورزشگاه ذوب آهن فولاد شهر

* ابومسلم مشهد - فولاد خوزستان، ساعت 14:45، ورزشگاه ثامن الائمه (ع) مشهد

* پاس همدان - راه آهن شهرری، ساعت 14:45، ورزشگاه قدس همدان

* تراکتورسازی تبریز - سایپا کرج، ساعت 14:45، ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز

* پرسپولیس - مقاومت سپاسی شیراز، ساعت 17:05، ورزشگاه آزادی تهران

* صبای قم - شاهین بوشهر، ساعت 17:10، ورزشگاه یادگار امام (ره) قم

چهارشنبه - 15/7/88

* استیل آذین تهران - ملوان بندرانزلی، 14:15، ورزشگاه دستگردی تهران

* استقلال اهواز - پیکان قزوین، ساعت 17، ورزشگاه تختی اهواز

* مس کرمان - استقلال تهران، ساعت 17:05، ورزشگاه شهید باهنر کرمان

تنظیم برای تبیان: رضا سیگاری

مسابقه ...

امتياز این سوال :
UserName