• تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1388/07/13
  • تاريخ :

يک وجب از آسمان در بنگاه املاک

يک وجب از آسمان

بازيگر فيلم‌هاي سينمايي "بي‌پولي" و "يک وجب از آسمان" حضور در اين دو فيلم را اتفاقي خوشايند براي خود مي‌داند و معتقد است "يک وجب از آسمان" بايد بيش از اينها ديده شود.

علي سليماني درباره بازي در "يک وجب از آسمان" علي وزيريان به خبرنگار مهر گفت: آقاي وزيريان سال 80 که در مجموعه تلويزيوني "داستان يک شهر" اصغر فرهادي در تلويزيون بازي مي‌کردم، من را براي در "يک وجب از آسمان" انتخاب کرد که آن زمان مشغول نگارش فيلمنامه آن بود.

اين بازيگر سينما، تئاتر و تلويزيون افزود: البته من از اين موضوع خبر نداشتم و وقتي پارسال پيشنهاد بازي در اين فيلم را به من دادند، درباره اين موضوع نيز با هم صحبت کرديم و من بسيار خوشحال شدم. من بازيگر گيشه نيستم و فکر مي‌کنم وزيريان براي اين انتخاب، به من اعتماد کرده است.

سليماني با اشاره به نگاه وزيريان در توليد "يک وجب از آسمان" گفت: اين کارگردان نگاه خاص و تخصصي را در فيلم دنبال مي‌کند. البته جا دارد از اعتماد او تشکر کنم. من براي رسيدن به نقش معيري از مشاوره بهروز بقايي و وزيريان بسيار استفاده کردم. مثلثي مثبت بين ما سه نفر به وجود آمد که باعث شد نقشي را ايفا کنم که تا به حال بازي نکرده‌ام.

 آقاي وزيريان سال 80 که در مجموعه تلويزيوني "داستان يک شهر" اصغر فرهادي در تلويزيون بازي مي‌کردم، من را براي در "يک وجب از آسمان" انتخاب کرد که آن زمان مشغول نگارش فيلمنامه آن بود.

وي ادامه داد: من براي اين نقش به بنگاههاي فروش املاک مراجعه مي‌کردم و مي‌گفتم مي‌خواهم يک متر از آسمان را بفروشم. انها ابتدا عصباني مي‌شدند و فکر مي‌کردند دوربين مخفي است. بعضي‌ها حتي من را از دفتر خود بيرون کردند. من وزيريان را در جريان اين واکنشها قرار مي‌دادم و او نيز به همين شکل ديالوگ‌ها را مي‌نوشت.

سليماني درباره نقش محوري خود در "يک وجب از آسمان" گفت: من پيش از اين در فيلم‌هاي "سگ‌کشي"، "سفر به چذابه"، "قارچ سمي" و... هم بازي کرده‌ام، اما در "يک وجب از آسمان" نقش معيري درام را پيش مي‌برد. من با وزيريان و بقايي اتودهايي براي اين نقش زديم تا به اين شخصيت نزديک شديم.

بي پولي

بازيگر دومين فيلم وزيريان افزود: نقش معيري در "يک وجب از آسمان" به نوعي بدمن قصه است. من سعي کردم بيشتر روي ويژگي‌هاي منفي اين شخصيت کار کنم. معيري دوست دارد همه چيز به نفع خودش باشد و مدام دنبال راحتي است. به همين دليل حتي قصد دارد آسمان را با ويژگي‌هاي زميني معامله کند.

وي با اشاره به استقبال مخاطبان از اين فيلم گفت: براي بازي در اين نقش بازتاب مردم و کارگردان براي من مهم بود. خوشبختانه زمان توليد فيلم وزيريان از کار من رضايت داشت و اين برايم ارزشمند بود. خودم به همراه مخاطبين فيلم را در سالن‌هاي سينما ديدم و احساس کردم خيلي از آنها با کار ارتباط برقرار کردند و حتي از آن لذت بردند.

سليماني که اين روزها "بي‌پولي" حميد نعمت‌الله را هم بر پرده سينماهاي تهران و شهرستان‌ها دارد، در اين باره به مهر گفت: ابتدا در اين فيلم قرار بود من نقش ديگري بازي کنم که با نظر کارگردان و مصطفي شايسته تهيه‌کننده فيلم، به نقش حميد رسيديم. البته از بازي در اين نقش هم راضي بودم.

اين بازيگر سينما و تئاتر ادامه داد: نقش حميد در فيلم سينمايي "بي‌پولي" کوتاه اما پربار است. با اينکه در لوکيشن شرکت در فيلم بازيگران زيادي حضور دارند، اما به خوبي به همه شخصيت‌ها پرداخته شده است. من به نوع نگاه نعمت‌الله در نوشتن فيلمنامه و کارگرداني بسيار علاقمندم.

وي افزود: اين نقش به گونه‌اي بود که بازي بيشتري طلب مي‌کرد. به همين دليل نعمت‌الله از من خواست اين کار را انجام بدهم. اما از همان ابتدا قرار بود در تدوين بازي‌هاي اضافي دربيايد. اکنون از کار بسيار راضي هستم. چون احساس مي‌کنم کارهاي بيهوده از آن حذف شده است.

سليماني با اشاره به پشت صحنه فيلم "بي‌پولي" گفت: خوشبختانه گروه خوبي براي توليد اين فيلم دور هم جمع شده بودند و فکر مي‌کنم همه عوامل و بازيگران در جاي خود قرار دارند. عليرضا زرين‌دست فيلمبردار کار براي همان صحنه‌هاي شرکت به ما کمک زيادي کرد.

وي درباره فروش اين دو فيلم گفت: حضور در هر دو فيلم براي من خوشايند است. البته دوست دارم "يک وجب از آسمان" بيشتر ديده شود. اما با توجه به بعد معناگرايي فيلم مخاطبان خاصي را مي‌طلبد. اما فيلم موضوعي خوب دارد و ساده‌انگارانه نيست. از اينکه "بي‌پولي" مخاطبين بيشتري نيز دارد، خوشحالم.

تنظيم براي تبيان : مسعود عجمي

UserName