• تعداد بازديد :
  • شنبه 1388/07/11
  • تاريخ :

هشتمين کنگره سه هزار و يکصد شهيد وزارت جهاد کشاورزي مشهد

هشتمين کنگره شهداي جهاد کشاورزي مشهد

در مورخه چهارشنبه  8/7/88 هشتمين ياد واره سه هزار و يکصد شهيد وزارت جهاد کشاورزي در سالن همايش هاي صبا صدا و سيماي خراسان رضوي برگزار گرديد. اين همايش با تلاوت آياتي چند از کلام ا.. مجيد توسط قاري بين المللي آغاز شد سپس آقاي دکتر اسماعيل نيا رياست سازمان جهاد کشاورزي خراسان رضوي ضمن خوشامدگويي به رياست محترم دفتر مقام معظم رهبري ، ميهمانان گرامي و وزير محترم جهاد کشاورزي، از سازمان جهاد کشاورزي خراسان به عنوان سازمان هاي موفق در زمان جنگ و پس از آن ياد کرد و اشاره نمود که جهاد کشاورزي خراسان رضوي 381 شهيد ،2100 جانباز و 103 آزاده تقديم انقلاب کرده است.

هشتمين کنگره شهداي جهاد کشاورزي مشهد

وي افزود: بالغ بر ده درصد از سه هزار و يکصد شهيد پر افتخار جهاد کشاورزي در جنگ تحميلي از رزمندگان خراساني بوده اند.

سپس خليليان؛ وزير جهاد کشاورزي به برنامه هاي زير ساختي وزارت جهاد کشاورزي  در چشم انداز بيست ساله اشاره نمود.

سپس آيت الله عالمي؛ نماينده مقام معظم رهبري در وزارت جهاد کشاورزي ضمن اعلام خرسندي از برپايي اين کنگره در جوار بارگاه ملکوتي حضرت رضا(ع) و تشکر از مسئولين محترم، اظهار اميد واري نمود که سال هاي آتي اين کنگره نيز در مشهد مقدس و يا ديگر استان ها صورت پذيرد.

در ادامه رئيس دفتر مقام معظم رهبري سخناني را در رابطه با روشنگري در جامعه بدين شرح ايراد فرمودند. ايشان بيان نمودند که اين انقلاب و حکومت رايگان بدست نيامده که عده اي آشوب به پا کنند وگروهي را هم به دنبال خود بکشانند.

هشتمين کنگره شهداي جهاد کشاورزي مشهد

وي افزود: ما نيازمند روشنگري در جامعه هستيم که رزمندگان ،جانبازان و کساني که جواني شان را در جنگ تحميلي گذارده اند بايد به اين موضوع توجه کنند.حجت الاسلام و المسلمين محمدي گلپايگاني افزود در شرايط حاضر رسالت رزمندگان و کساني که در جنگ تحميلي شرکت داشتند و اکنون جزو خواص اند ،سنگين تر است. وي با تشريح قدرت نظامي فعلي کشور و شرايط خاص تنگه هرمز به عنوان گذرگاه،60 درصد انرژي جهان گفت: هر موشک ما که در آزمايش و تمرين شليک مي شود،تن صهيونيسم را مي لرزاند و به همين دليل دشمن خوب مي داند که نمي تواند به گزينه نظامي فکر کند. محمدي گلپايگاني ادامه داد:در صورتي که دشمن کوچکترين حرکت نابه هنجاري انجام دهد،با کوچکترين اشاره مقام معظم رهبري جوانان و افراد با تجربه ما دشمن را نابود خواهندکرد.

هشتمين کنگره شهداي جهاد کشاورزي مشهد

وي با اشاره به ماجراي جنگ صفين و خوارج خاطر نشان کرد:متاسفانه در حال حاضر نيز کم وبيش حضور خوارج در جامعه احساس مي شود. وي با تبيين وظيفه ي روشنگري عمار ياسر در جنگ صفين گفت: در حال حاضر اين نياز در جامعه احساس مي شودکه رزمندگان، جانبازان و کساني که عمري رادر جنگ گذرانده اند به اين موضوع توجه کنند. ايشان در ادامه با تاکيد بر تبيين و مقايسه شرايط کنوني و گذشته و بيان ايثارگري ها و فداکاري ها در جنگ تحميلي گفت: نسل هاي آينده ما بايد بدانند که پدران و اجدادشان چه زحمت هايي کشيده اند و چه کارهايي کرده اند.

در پايان اين مراسم از خانواده هاي محترم شهداي جهادگر و ايثارگران جنگ تحميلي تجليل و تقدير به عمل آمد.  

 

 

گزارش: محمد ولي طاهري بنکدار

تنظيم: هومن بهلولي

UserName