• تعداد بازديد :
  • شنبه 1388/07/11
  • تاريخ :

مدیر عامل بنیاد بازی‌های یارانه‌ای:

انواع بازی‌های رایانه‌ای در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال ارائه شده است

بنیاد ملی بازی های رایانه ای

مدیر عامل بنیاد بازی‌های یارانه‌ای با اشاره به حضور بنیاد بازی‌های رایانه‌ای در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال گفت: انواع كنسول‌ها از گذشته تاكنون و از سگا و آتاری تا كنسول‌های اكسپاس جدید و پی استریم در این نمایشگاه ارائه شده است.

‌بهروز مینایی در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره حضور شركت‌های ایرانی تولید كننده بازی‌های رایانه‌ای در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال گفت: 27 شركت در این نمایشگاه حضور دارند.

وی افزود: ما 41 غرفه داریم كه دو غرفه برای "دمو كردن " مشكلات موجود در بازی‌ها و یك غرفه برای "سیمولیشن " بعضی از بازی‌های رانندگی است.

مینایی افزود: برای نخستین بار انواع كنسول‌ها برای خانم‌ها به شكل مجزا در غرفه‌ای وجود دارد.

وی درباره امكانات بخش بازی‌های سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال گفت: بنیاد در یك غرفه بزرگ انواع كنسول‌ها از گذشته تاكنون و از سگا و آتاری تا كنسول‌های اكسپاس جدید و پی استریم را برای آشنایی با كنسول‌های بازی‌ ارائه كرده‌ است.

مدیر عامل بنیاد بازی‌های یارانه‌ای افزود: یك غرفه برای حركات ورزشی و كنسول خاص آن نمایش داده می‌شود و غرفه بزرگی هم به معرفی بازی‌های نمونه‌ می‌پردازد.

وی درباره اقدامات بنیاد در راستای رده بندی بازی‌‌های رایانه‌ای (ESRA) گفت:‌ غرفه (ESRA) و رده‌بندی بازی‌های رایانه‌ای در نمایشگاه از 1200 بازی رده‌بندی شده، 200 بازی كه اكثراً رده سنی 3 به بالاست و می‌توان به خانواده‌ها پیشنهاد كرد، را ارائه داده ‌است.

مینایی با اشاره به ارائه 40 اثر ایرانی برای شركت در بخش مسابقه بازی‌های رایانه‌ای گفت: از این 40 بازی 27 اثر مورد داوری قرار گرفته است و برگزیده‌های آنها معرفی خواهند شد.

مدیر عامل بنیاد بازی‌های یارانه‌ای درباره حمایت‌های بنیاد اظهار داشت: حمایت‌های ما در قالب شراكت در تولید و یا لیسانس بازی و یا در خرید كلی كه در توزیع با مشكل مواجه نشوند، است و اكثر بازی‌های موجود به نحوی از طرف بنیاد حمایت شده است.

وی همچنین به حضور 4 شركت و مؤسسه ایرانی كه كار انتشار بازی را به عهده دارند، اشاره كرد و گفت: مؤسسه شهید آوینی كه بازی‌های ارزشی را مورد حمایت قرار می‌دهد، مؤسسه تبیان و كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان و پردیس گیم به عنوان ناشر و توزیع كننده در این نمایشگاه حضور دارند.

مدیر عامل بنیاد بازی‌های یارانه‌ای این نمایشگاه را محمل خوبی برای آشنایی بین تولید كنندگان و توزیع كنندگان بازی‌های رایانه‌ای دانست و تصریح كرد: ناشران داخلی هنوز باور نكرده‌اند كه می‌توانند از طریق بازی داخلی سود داشته باشند.

وی در بیان علل عدم استقبال ناشران داخلی گفت: اگر بحث كپی رایت و ثبت بازی و همین طور پشتوانه‌های حقوقی و قانونی عدم كپی رایت بازی رایانه‌ای عملی شود، حتما ناشرین دیگر نیز ورود خواهند كرد.

مینایی با اشاره به 23 شركت مجوزدار ناشر بازی‌های خارجی افزود: اگر این شركت‌ها مطمئن باشند كه بازی‌های داخلی سود و برگشت سرمایه دارد و چرخه اقتصادی آن‌ها می‌گردد، یقیناً آن‌ها نیز وارد صحنه می‌شوند.

وی درباره اهرم‌های تشویقی برای ناشران گفت: كسانی كه می‌خواهند بازی‌های خارجی را منتشر كنند باید هولوگرام بنیاد و رده‌بندی سنی را داشته باشند كه برای هولوگرام مبلغ مختصری می‌پردازند اما اگر‌ بازی‌های داخلی را توزیع كنند این هولوگرام با تخفیف بسیار و حتی در بعضی موارد به صورت رایگان ارائه خواهد شد.

مدیر عامل بنیاد بازی‌های یارانه‌ای با اشاره به عدم حضور تولید كنندگان و ناشران بازی‌های جهانی در بخش بین‌الملل این نمایشگاه گفت: ما كارگاهی در بخش بین‌الملل با حضور یكی از تولید‌كنندگان آلمانی كه 22 سال سابقه تولید بازی داشته برای 2 روز برگزار خواد شد

وی افزود: تولید‌كنندگان ایرانی و ثبت نام كنندگان هفته آینده می‌توانند از این كارگاه بهره برداری كنند.

 

تنظیم: هومن بهلولی

UserName